Czy moge zdjac oslony z drzewek owocowych?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Iwona W
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 mar 2009, o 23:45
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Kontakt:

Czy moge zdjac oslony z drzewek owocowych?

Post »

Witajcie,

Na jesieni posadzilam kilka młodych drzewek owocowych (jabłonie, śliwkę, wiśnię, gruszę, czereśnie).
Okopczykowalam je i przykryłam na zimę agrowłokniną (jako, że młode i świeżo sadzone, agrest, porzeczki).

Czy mogę juz zdjąć z nich tę agro? Na niektórych są juz calkiem duże pąki, a na wiśnia juz sie lekko zazielenila.


I to samo pytanie odnosnie winorośli. Tez przykryte na zimę, tez sadzone jesienią i tez nie wiem czy juz je mogę odkryć?

Dziękuję za porady.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A gdzie są posadzone te drzewa i krzewy?

Wpisz w profilu w okienku Skąd - jakieś miejsce, łatwiej będzie się porozumieć. Na północy Szwecji jeszcze bym nie odkrywała, ale we Włoszech na pewno już tak :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
cx

Post »

Witam.
Już miałem napisać ,że oczywiście ale....fakt są tu na Forum ludzie zewsząd...Lecz zielenienie się wiśni wskazuje na bardziej południowe strony...
Osłony z drzewek należy zdejmować gdy minie groźba dużych mrozów,czyli np w tym roku na Mazowszu można to było zrobić już z początkiem marca.
Hej.


Dlaczego ludzie nie piszą gdzie są ich ogrody?Takie pytanie ogólne.
Iwona W
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 mar 2009, o 23:45
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Kontakt:

Post »

Przepraszam najmocniej :oops: Faktycznie nie jest to bez znaczenia:)

Miejsce: Wrocław. Uzupełniam w opisie:)
I dziękuje.
Awatar użytkownika
Ganz
100p
100p
Posty: 120
Od: 16 maja 2008, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post »

Ja okrywałem tylko jednoroczne sadzonki winorośli, młode drzewka - nie. Odkryłem już sadzonki, zostawiłem jedynie te, które były posadzone jesienią. Drzewka wyglądają jakby miały się dobrze - na pewno było -22st.C - może więcej.
Pozdrawiam, Konrad
fotograf-winoroślarz-sadownik-amator
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Iwona W pisze:Przepraszam najmocniej :oops: Faktycznie nie jest to bez znaczenia:)

Miejsce: Wrocław. Uzupełniam w opisie:)
I dziękuje.
Możesz już spokojnie zdjąć osłonki :wink:
Pozdrawiam :wink:
Iwona W
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 16 mar 2009, o 23:45
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Kontakt:

Post »

Osłonki zdjęte:)

Od razu z Azalii także zdjęlam. Na winorośli więc jeszcze zostawię (sadzone późną jesienią).

A przy okazji drzewek owocowych: mój pies złamal mi jedną jabłonkę. centralnie w miejscu okulizacji. Włożylam do słoika z wodą i puszcza piękne listki.

Czy można coś z nią jeszcze zrobić? Ukorzeni sie gdy ją posadzę czy niestety nic już z niej nie będzie?
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Post »

:? :? :? Niestety nic, bynajmniej tak mi się wydaje.
Nawet jeśli się ukorzeni, tak mi się wydaje, ale póki co poczekaj na odpowiedzi innych.

Pozdrawiam :wink:
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Niestety przykro mi - jedyne co z niej będzie to ozdoba w wazonie przed świętami... Drzewko można jeszcze uratować, gdy złamane jest powyżej miejsca okulizacji (czyli odmiana jest nadal "scalona" z podkładką)...
Pozdrawiam serdecznie :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”