Borówka - NAWOŻENIE

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Ale kolega wyżej ma akurat granulowany.
robert16zgas
100p
100p
Posty: 198
Od: 20 sty 2016, o 09:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kock

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

To takiego granulowanego nie można rozpuścić w wodzie ?
A jakie dawaki dajecie przy podlewaniu ? Ile gram na litre wody ?
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Można podsypać jak najbardziej jak taki masz. Bo na rynku są dwa rodzaje siarczanu potasu w formie granulowanej do podsypywania i w formie proszku do fertygacji. Ja akurat mam w formie do rozpuszczania i podlewania moim zdaniem jest lepszy. Jeśli ty masz w formie granulatu to podsyp pod krzaczki bo po co masz kupować w formie proszku i pakować się w koszta jeśli masz już kupiony granulowany.

-- 6 wrz 2016, o 13:49 --

Granulowanego chyba nie ma sensu rozpuszczać w wodzie moim zdaniem bo łatwe to nie będzie na pewno.
Kisiell3
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 wrz 2015, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Malopolskie. Tarnów

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Cz 01 gru 2016 10:54

Hej , wczoraj będąc u kumpla natknąłem się na taki oto nawóz: https://nawozy.eu/nawozy/azotowe-z-siar ... an-30.html Duża zwartosc azotu wygląda obiecujaca :) Ale powiedzcie mi czy to się nada do borowki ?

Ponawiam pytanie - czy nawóz Saletrosan 30 będzie odpowiedni do nawożenia borowki ?

https://nawozy.eu/nawozy/azotowe-z-siar ... an-30.html
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Ja go nie będę stosował.
Na stronie producenta nie ma ani słowa o tym, że nadaje się pod borówkę wysoką.
Kisiell3
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 wrz 2015, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Malopolskie. Tarnów

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Chodzi o to że może być dobra alternatywa dla siarczanu amonu bo ma duża zawartość azotu ?
Kisiell3
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 wrz 2015, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Malopolskie. Tarnów

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Jest napisane że do roślin sadowniczych ... Liczę na to że ktoś kumaty po składzie będzie w stanie to stwierdzić czy się nadda ;)
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Borówka wysoka to roślina sadownicza o specyficznych wymaganiach. Nie wszytko co się sypie pod rośliny sadownicze nadaje się pod borówkę wysoką.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Kiedyś spotkałem się z tym że na półce stała butelka z napisem" Specjalny preparat do zakwaszania iglaków" Skład tego "specjalnego preparatu" to był siarczan amonu i sproszkowana siarka. Producenci wykorzystują naiwność i niewiedzę kupujących i robią "specjalne" preparaty na różne okazje. Tylko od kupującego zależy czy chce wiedzieć co robi i robić to inteligentnie i świadomie samemu oceniając po składzie, czy chce zaufać co jest napisane przez kogoś. A swoją drogą to chyba nie ma lepszej alternatywy niż siarczan amonu cena niska dostępny i do tego zakwasza glebę.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Kisiell3
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 wrz 2015, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Malopolskie. Tarnów

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Siarczan amonu jak najbardziej ale jeśli np w podłożu mam sporo nieprzekompostowanych trocin to warto by zastosować taki nawoz bo ma większą zawartość azotu niż siarczan amonu ? Wtedy sypiemy go mniej i nie wzrasta tak zasolenie gleby ?
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Saletra amonowa ma 34% azotu a mocznik 46%. Z opisu tego nawozu prawie połowa azotu jest w formie saletrzanej a reszta w amonowej czyli praktycznie saletra amonowa tylko z mniejszą ilością azotu plus siarka. Jaka jest cena tego nawozu?
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Kisiell3
50p
50p
Posty: 94
Od: 23 wrz 2015, o 17:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Malopolskie. Tarnów

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Na pewno mnie by wyszło taniej niż jakie kolwiek inne nawozy ;) On to ma pakowane w big bagach po 1T i nie wiem czy jest dostępny w mniejszych opakowaniach ;) Na mój rozum mógłbym tym nawozem uzupełniać niedobory azotu w borowce i przy okazji karmić trociny oraz jednocześnie zakwaszac :) Co o tym sądzicie ?
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

W poprzednim poście trochę namieszałem bo pobieżnie spojrzałem tylko na skład w którym nie ma podanego węglanu wapnia tylko wapno tlenkowe jako nie występujące. Ale w opisie na samym początku jest wymieniona mączka dolomitowa. A więc pod borówkę nie. Ile masz tej borówki?.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”