Borówka - NAWOŻENIE

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

A ktoś ma doświadczenia z uprawy eko borówek? Czy każdy wali setki kg nawozu/ha ?
:)
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

jabu nie podpuszczaj bo jak mnie pamięć nie myli to Ty też kupiłeś nawóz do borówki :D
Pozdrawiam. Jacek :uszy
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Witajcie,jabu nie wiem ile kg na hektar,ale ja daję zawsze tyle ile jest napisane na opakowaniu czyli łyżka stołowa na krzak,pozdrawiam piotr
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

toldi pisze:robert16zgas jeśli Cie to zainteresuje to dla plantacji towarowych zalecenia są takie 34kg N, 25kg P, 47kg K/ha To w przeliczeniu daje 160kg siarczanu amonowego , 130kg superfosfatu potrójnego, 113 siarczanu potasu/ha.
Cyfry robią wrażenie :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Wartości które podałem to ilość na 10000m2, jeżeli przyjąć, że w ogródku jedna borówka zajmuje 1m2 a zalecana ilość pod krzak to jedna łyżka czyli ok 35g to na hektar będzie ok 350kg tego konkretnego nawozu.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

toldi pisze:jabu nie podpuszczaj bo jak mnie pamięć nie myli to Ty też kupiłeś nawóz do borówki :D
A pewnie że kupiłem agrecol i jestem z niego zadowolony. Bardzo. Jak ktoś ma ochotę borówki obserwować codziennie to super. Jak ja jestem 2 razy w tygodniu na działce, to bym chyba oszalał :) ;:173

-- 4 lut 2017, o 21:45 --

Ten czy inny nawóz do borówek rozwiązuje 90% problemów z uprawą. Przez cały sezon miałem ładne zielone listki. A sypałem pod każdą borówkę 2 razy w sezonie po 1 małą łyżeczkę :)
:)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

jabu pisze:
toldi pisze:jabu nie podpuszczaj bo jak mnie pamięć nie myli to Ty też kupiłeś nawóz do borówki :D
a pewnie że kupiłem agrecol i jestem z niego zadowolony. Bardzo. Jak ktoś ma ochotę borówki obserwować codziennie to super. Jak ja jestem 2 razy w tygodniu na działce, to bym chyba oszalał :) ;:173

-- 4 lut 2017, o 21:45 --

Ten czy inny nawóz do borówek rozwiązuje 90% problemów z uprawą. Przez cały sezon miałem ładne zielone listki. A sypałem pod każdą borówkę 2 razy w sezonie po 1 małą łyżeczkę :)
To kolega zadowolony jest z tego nawozu??? Bo u mnie najlepiej sprawdza się nawóz rozpuszczalny w konewce. Wg mnie lepiej boróweczki rosły. ;:215
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Ja innego nie sprawdzałem, więc jak możesz to napisz jakiego używałeś. Przyrosty to kwestia dyskusyjna, bo ja swoich borówek specjalnie nie podlewałem, a to był błąd. Niemniej po tym nawozie miały ładne zieloniutkie listki. W tym roku będę w miarę regularnie podlewał wodą z kwaskiem :) :heja
:)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

jabu pisze:Ja innego nie sprawdzałem, więc jak możesz to napisz jakiego używałeś. Przyrosty to kwestia dyskusyjna, bo ja swoich borówek specjalnie nie podlewałem, a to był błąd. Niemniej po tym nawozie miały ładne zieloniutkie listki. W tym roku będę w miarę regularnie podlewał wodą z kwaskiem :) :heja
Wiesz co , MAGICZNA SIŁA :) firmy SUBSTRAL
http://www.gardenflora.pl/nawoz-do-boro ... 7QodLlcHOg
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
robert16zgas
100p
100p
Posty: 198
Od: 20 sty 2016, o 09:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kock

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

1. hej zgodnie z programem yara pierwsze nawożenie jest po ruszeniu wegetacji doglebowo yaraMila complex + siarczan amonu, siarczan amonu lepiej rozpuścić i podlać krzewy czy rozsypać pod krzewami ? Druga dawka yareMila complex + siarczan amonu jest zalecona na koniec kwitnięcia, czyli pierwsza dawka gdzieś początek kwietnia, druga zaś po kwitnięciu czyli w czerwcu, a wy sypiecie coś w maju ?

2 kiedyś yara mila complex sypałem 3 razy pierwsze nawożenie w kwietniu 25g drugie w maju ~12,5g i trzecie w czerwcu 20g do tego były podlane w maju i czerwcu siarczanem amonu, łyżka stołowa na 10l wody, podlane 3l pod krzew
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

robert16zgas
Ja ostatnie lata używałem Magicznej Siły Substrala .... Byłem zadowolony z efektów.
Ale zawsze może być lepiej :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

Jak tam borówki nawiezione na wiosnę??? Jak przetrwały zimę??? U mnie jak na razie widać że dość dobrze. A i dopalacza dostały :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - nawożenie

Post »

U mnie też dobrze. Nawozem sypnąłem około tydzień temu ale nie dużo. Był to nawóz dedykowany dla borówki o małej zawartości azotu bo około 5%. Na North Country już się kilka kwiatków otworzyło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”