Jabłonie: jaka odmianę polecacie ? Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

Odnośnie sprzedaży detalicznej materiału szkółkarskiego: ja znam przykład szkółki, która produkuje w stanach 1,5 mln drzew rocznie i nie maja najmniejszego problemu z tym aby zakupić u nich kilka sztuk. Zapakują i wyślą bez żadnego problemu, no tylko ze jedno drzewko kosztuje ok 40 dolarów, tak wiec o wiele droższe niż w Polsce. Problem jest w tym, ze szkółkarze nawet nie potrafią powiedzieć, kto brał od nich z danego terenu towar. Nie oczekiwałbym, by taki szkółkarz przesyłał mi 1-2 drzewka poczta, ale dobrze byłoby gdyby mi powiedział: "Panie, ta i ta firma wizela ode mnie w tym roku. Zadzwoń Pan i się zapytaj". Wielu szkółkarzy sprzedaje w detalu np. w sobotę.

Pozdrawiam serdecznie
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

Interesowałem się sporo tą odmianą i dowiedziałem się, że jest ona na rynku od niedawna. Wyczytałem, że odmiana ta po raz pierwszy została opisana w jakimś fachowym piśmie pod koniec 2008 roku. Dwa lata to nie dużo. Jest więc nadzieja, że w miarę upływu czasu zwiększy się dostępność tej nowej odmiany i kiedy już hurtownicy zostaną zaspokojeni, rynek i popyt sprawi, że producent rozpocznie sprzedaż detaliczną.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=ww11.txt

Nie przepadam za źródłem, ale na bezrybiu ...

Pozdrawiam serdecznie
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

A nie zaglądacie na stronę internetową gospodarstwa p. Jana? Tam też jest wiele ciekawych informacji na temat tej odmiany, upraw ekologicznych itd....
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

A nie mogle znaleźć w googlach. Masz może jakiś link?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

Lex !
Przeczytałem i zareagowałem jak normalny człowiek. Ze względu na autora i wydawcę natychmiast powiozłem podejrzenie... ale OK.
Pomologu czy mógłbyś choć jednym zdaniem coś na temat tego oprysku wiatrakiem ? Czy to coś w rodzaju deszczowni odrzutowej ?
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
aga_olen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 27 maja 2010, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin okolice

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

proszę o odpowiedź Pomologa
ze względu na kształt działki najbardziej pasowałby mi roztaw 3x3, chciałabym przesunąć co drugi rząd o 1,5 m
sadzone będą: grusze Faworytka i Konferencja na pigwie, Anotnówka, Złota Reneta, Szara Reneta i Żółta Oliwka na M26, śliwy Ulena, Altana, Węgierka Wczesna, Węgierka zwykła na ałyczy, wiśnie Groniasta, Northstar, Łutówka, Kelleris na Giseli lub antypce, dwie czereśnie i brzoskwinia, ziemia II klasy, iły zaglinione
czy taki rozstaw jest prawidłowy czy lepiej zrobić rzędy co 4 m i zagęścić drzewa na pigwie i M26 w rzędach ?
rzędy robi się w kierunku północ-południe ?

Pozdrawiam serdecznie
aga_olen
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

Tak, kierunek północ-południe jest najbardziej optymalny (chodzi o równomierne nasłonecznienie obu stron korony drzew). Co do rozstawy... wszystko zależy od miejsca, jakim dysponujesz. Wariant 3x3 były możliwy dla jabłoni na podkładkach półkarłowych (nawet w rzędzie spokojnie może być 2,2 - 2,5 m), dla grusz na pigwie czy ostatecznie wiśni. Oczywiście zakładam, że mowa jest o rzędach w uprawie amatorskiej - bez zastosowania specjalistycznych maszyn i urządzeń... bo w takim przypadku pomiędzy rzędami nie powinno być mniej niż 3,5 m. Problem będzie jednak z brzoskwinią i czereśniami. Tym bardziej, że gleba jest II klasy... wybrałbym na Twoim miejscu wariant drugi - rzędy co 4 m - a w rzędzie w zależności od gatunku i podkładki zróżnicowana rozstawa.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
aro
50p
50p
Posty: 97
Od: 6 mar 2009, o 20:49
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

Odmiane Gold Milenium można nabyć w ISIK w Skierniewicach Wysyłaja kurierem koszt ok 50 z zakupem
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

Co masz na myśli mówiąc 50 PLN z zakupem?

Pozdrawiam serdecznie
aro
50p
50p
Posty: 97
Od: 6 mar 2009, o 20:49
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

Drzewo kosztuje 15zł plus przesyłka około 40zł
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

To jak i tak sie raz płaci za wysyłkę to mozna wziaść coś więcej jak tylko jedna jabłonkę.Ja sam również kupię tą odmianę ale jak przywiozą ją w moje okolice,bo nie potrzeba mi nic więcej,(rak miejsca to raz a dwa i tak sporo mam owocowych).
Ale zmierzjąc do tematu swoją drogą jest to coraz bardziej poszukiwana odmiana jabłoni.T
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Jaka odmiana jabłoni ?

Post »

A czy sprzedają tam coś więcej? Chodzi mi o świdośliwę konkretnie.

Pozdrawiam serdecznie
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”