Jak z agrestu piennego zrobić krzaczasty

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemnix
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 30 kwie 2006, o 20:19
Lokalizacja: Chudów

Jak z agrestu piennego zrobić krzaczasty

Post »

Witam

Pytanie być może dziwne, ale wolę tradycyjne formy tej rośliny a gdziekolwiek w mojej okolicy pytałem o agrest w formie krzaczastej to dowiadywałem się, że nie ma lub szkółkarzowi się nie opłaca takich robić.
Z racji posiadania kilku krzewów w formie piennej chciałem sobie je rozmnożyć (przerobić w formę krzaczastą). Metoda rozmnażania przez odkłady raczej nie wchodzi w grę.
Najbardzej "leży" mi metoda rozmnażania przez sadzonki zdrewniałe (sztobry).

Proszę o sugestie i propozycje
Pozdrawiam Przemnix
Awatar użytkownika
Kubuś
200p
200p
Posty: 326
Od: 2 paź 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec, Mazowsze

Post »

Jest na to sposób ja znam akurat ten i nie jestem na 100% pewien czy zda on egzamin ale trzeba gałązkę wsadzic do ukorzeniacza albo też nie i wsadzic do ziemi może się uda i jak wypuści pierwsze gałązki to w następnym roku musisz zacząc formowac krzew trwa to około 4 lat (niestety)
Awatar użytkownika
Tula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 7 lut 2009, o 15:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wyższe Partie Apeninów

Post »

Rok temu przerobiłam pienny na krzaczasty, zupełnym przypadkiem. Był zbyt wysoki do transportu i obcięłam tę szlachetną "górę", na miejscu próbowałam z powrotem zaszczepić na krótszej podkładce, ale że to był styczeń więc się nie zrosło. Podkładka wypuściła mi od dołu swój własny pęd. Szlachetną odmianę podsypałam ukorzeniaczem i po wetknięciu do ziemi ukorzeniło się do jesieni, ale nie wiem, czy to tak za każdym razem się dzieje, czy też po prostu miałam szczęście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”