Stare, dobre jabłonie część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
x-N-a
---
Posty: 327
Od: 26 lut 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Ech, a i tak nie ma jak starking :D i malinowa :D i ananas, i starki :D
Winogrodek
200p
200p
Posty: 388
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Nenesa

Starkrimson to prawdopodobnie mutant Starkinga jeśli dobrze pamiętam i jest uznawany za smaczniejszy. Starkrimsona mam jedno drzewo i jest smaczny, ale ma wadę - pleśnienie gniazd nasiennych. Często w kupowanych Galach też się spotyka w gniazdach pleśń - wszystkie pochodzą od Red Delicious.
x-N-a
---
Posty: 327
Od: 26 lut 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Myslę, że i gloster jest jakims sportem(?) starkinga ale pewności nie mam. Chyba kiedyś jadłam starkimsona ale u nas ludzie raczej tego nie mieli :D
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Winogrodek pisze: Starkrimson to prawdopodobnie mutant Starkinga jeśli dobrze pamiętam i jest uznawany za smaczniejszy.
Z tego co wiem to Starking i Starkrimson to mutanty Red Delisious.
Nenesa pisze:Myslę, że i gloster jest jakims sportem(?) starkinga ale pewności nie mam.
Co do Glostera to mam napisane takie coś: odmiana z niemiec otrzymana ok. 1950 roku przez krzyżówkę odmian Glockenapfel i Richard Delicious.
Pozdrawiam Paweł
Awatar użytkownika
MIVIBE
200p
200p
Posty: 399
Od: 3 cze 2013, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Witam.Ostatnio czytałam o pochodnych McIntosh i znalazłam ciekawą,podobno bardzo smaczną odmianę TYDEMAN lub TYDEMANS.Drugim rodzicem jest Worcester Pearmain.To stara,angielska odmiana ale może ma ktoś to drzewko w ogrodzie?Drugą,też ciekawą odmianą jest PURITAN ( McIntosh*Astrachan Czerwony).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

W Skierniewicach zajmują się sprzedażą sadzonek starych odmian jabłoni, może tam będą mieć.
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
MIVIBE
200p
200p
Posty: 399
Od: 3 cze 2013, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Witam.Dziękuję za pomoc,ale do Skierniewic już kilka razy próbowałam się dodzwonić,ale chyba nie chcą ze mną rozmawiać... ;:145 .Będę próbowała dalej,może kiedyś się uda...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Spróbuj wysłać do nich e-maila. Chociaż czasem wiem, że robią olewkę, pisałem do niektórych i żadnego odzewu.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
MIVIBE
200p
200p
Posty: 399
Od: 3 cze 2013, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Dzięki,spróbuję...trzeba ich trochę pomęczyć ;:134

Pozdrawiam.
x-a-e
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 499
Od: 21 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

A nie lepiej znaleźć jakąś szkółkę ze starymi odmianami niż prosić i dziadować o łaskę, jak Cię zlewają? :wink:
Jest tego trochę w Polsce i Czechach i niektóre wysyłają.
Awatar użytkownika
MIVIBE
200p
200p
Posty: 399
Od: 3 cze 2013, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

Witam.Na jakiś czas odpuszczam sobie poszukiwania tych odmian...ale tak szczerze zapytam,czy te stare odmiany jak np.Antonówka,Kosztela,Boiken,Kronselska,Renety,itd.naprawdę bardziej Wam smakują niż nowsze odmiany?U nas każdy sąsiad ma stare jabłonie,sama też zostawiłam cztery drzewa,ale tak naprawdę,to jak mamy do wyboru ,,stare'',czy ,,nowe'',to stare kończą w słoiku,bo żal,a reszta na kompostowniku... a po nowe to kolejka sąsiadów,znajomych i rodzinki...

Pozdrawiam.
x-N-a
---
Posty: 327
Od: 26 lut 2012, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

MIVIBE pisze:Witam.Na jakiś czas odpuszczam sobie poszukiwania tych odmian...ale tak szczerze zapytam,czy te stare odmiany jak np.Antonówka,Kosztela,Boiken,Kronselska,Renety,itd.naprawdę bardziej Wam smakują niż nowsze odmiany?U nas każdy sąsiad ma stare jabłonie,sama też zostawiłam cztery drzewa,ale tak naprawdę,to jak mamy do wyboru ,,stare'',czy ,,nowe'',to stare kończą w słoiku,bo żal,a reszta na kompostowniku... a po nowe to kolejka sąsiadów,znajomych i rodzinki...

Pozdrawiam.
Boskop jest boski, kosztela mi nie smakuje a antonówka najlepsza na szarlotkę. Stare odmiany sa lepsze i smaczniejsze.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Stare, dobre jabłonie

Post »

U znajomego starszego pana rośnie jabłoń która została zidentyfikowana jako Beforest.Jabłuszka średniej wielkości.Miąższ chrupki,soczysty o lekkim posmaku landrynkowym,skórka żółta z czerwonymi smugami.Czy to na pewno ta odmiana?Na czeskiej stronie wygląda podobnie ale takich jest wiele.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”