Borówka amerykańska sadzenie ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Kinga
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sty 2007, o 13:23
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post »

Dzięki Erazm.
Jak z większością problemów są dwie strony sporu. Ja w każdym bądź razie wypróbuje na wiosnę tą szczepionkę. Dam znać, jakie będą efekty.
Nigdy nie mów nigdy
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ciekaw jestem Kingo wyników. Nie zapomnij napisać. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
AurorA
200p
200p
Posty: 318
Od: 30 sty 2007, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Brwinów k/Wa-wy
Kontakt:

Post »

Jagodzianka pisze:ufff... to dobrze, ponieważ w tym roku posadziłam sobie Patriot, Bluecrop i Darrow i bałam się, że będę musiała w przyszłym roku dosadzić krzaczki do pary a nie mam na tyle miejsca...
Pozdrawiam
Jagoda
Dobry wybór-Bluecrop, jest bardzo plenna i wytrzymała, zaraz po niej owocuje Patriot, który z kolei jest najsmaczniejszy i na koniec Darrow mający największe owoce.

Im więcej odmian - tym lepsze zapylenie i owocowanie :)
Pozdrawiam Arek.
Oczko wodne żaden problem
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Mam taki dylemat: w moim ulubionym punkcie sprzedaży jest 6 odmian borówek: Bluegold, Darrow, Earblu, Spartan, Polaris, Nelson. Mam miejsce tylko na 4. Jakie najlepiej wybrać?
Idzie mi o to, żeby jak najbardziej rozciągnąć czas owocowania.
To prawda, że niektóre z nich potrafią osiągnąć 2 metry?
Waleria
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=111 W tym temacie piszemy o niektórych. Są tam też linki do innych odmian.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Waleria pisze:Mam taki dylemat: w moim ulubionym punkcie sprzedaży jest 6 odmian borówek: Bluegold, Darrow, Earblu, Spartan, Polaris, Nelson. Mam miejsce tylko na 4. Jakie najlepiej wybrać?
Idzie mi o to, żeby jak najbardziej rozciągnąć czas owocowania.
Erazmie, dziękuję za szybką odpowiedz. Tamto już przeczytałam.

Może inaczej sformułuję pytanie: która z wymienionych 6 odmian jest najwcześniejsza, a która najpóźniejsza?

Drugie pytanko: jakie są w ogóle najwcześniejsze i najpóźniejsze odmiany?
Waleria
Poohaty
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 16 kwie 2007, o 13:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Siemanko wszystkim. Szukałem w necie informacji na temat działkowania. I wasze forum wydaje mi się być sporą kopalnią wiedzy.

Ogólnie staram się nie wydawać wiele kasy na tą działkę. I wszystko robić w miarę własnymi tanimi lub bezpłatnymi sposobami.

Od razu powiem, że przeczytałem chyba wszystkie tematy o borówce, ale pewnych informacji nie znalazłem.

Na pewno mam złą glebę i należy ją zakwasić. Preparatów nie chce kupować. Dlatego mam pytanie dotyczące domowych sposobów.
Czy dodawanie starego chleba zakwasza ziemię, czy to tylko mit.
Jakie pH ma obornik. Dostałem go ostatnio sporo ale nie wiem czy mogę go dać pod borówkę, czy może wręcz przeciwnie ma odczyn bardziej zasadowy.
Jeśli bym miał brać ziemię z lasu, to lepszy jest las liściasty czy iglasty.

Zaczyna się sezon wiec jeszcze pewnie nie raz zadam pytanie, a jeśli coś będę wiedział to tez udzielę informacji.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Naciśnij znaczek "szukaj" u góry i wpisz hasło "Borówka amerykańska". Zaznacz rubrykę "Szukaj wszystkich słów" i "Przeszukaj TYLKO tematy wątków" oraz nacisnij szukaj. Znajdziesz odpowiedzi na zadane pytania.
Co do obornika to ma w składzie m.in. wapń http://pl.wikibooks.org/wiki/Ekoogrodni ... nie/Nawozy
Pozdrawiam Andrzej.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Co może być przyczyną absolutnego braku pąków kwiatowych na borówce odmiany bluejay?
Ma tylko pąki liściowe,na krzewie(około 1 metrowym) nie widać żadnych objawów chorobowych.Dodam,że na innych krzewach (north blue,bluecrop,spartan,herbert) pąki kwiatowe są w normalnych ilościach.Tak sie zastanawiam....może ta właśnie odmiana w ten sposób zareagowała na (domniemane) przenawożenie siarczanem amonu w ubiegłym roku?
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Uważam ze przenawożenie siarczanem amonu nie powinno wpłynąc na brak pąków kwiatowych w tym roku. A może jeszcze zakwitnie?
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Poohaty pisze:Jakie pH ma obornik. Dostałem go ostatnio sporo ale nie wiem czy mogę go dać pod borówkę, czy może wręcz przeciwnie ma odczyn bardziej zasadowy.
Jeśli bym miał brać ziemię z lasu, to lepszy jest las liściasty czy iglasty.
Nie należy stosować pod borówkę żadnych organicznych nawozów oraz zawierających wapń i mocznik. Co do ziemi z lasu to las iglasty.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Kacper pisze:Uważam ze przenawożenie siarczanem amonu nie powinno wpłynąc na brak pąków kwiatowych w tym roku. A może jeszcze zakwitnie?
Hmm..jeśli chodzi o rosliny kwitnące,to w celu zwiekszeniam intensywnosci kwitnienia zaleca sie unikania w określonych porach nawozów azotowych,zastępując je mającymi w składzie większą ilość (o ile pamietam) fosforu.
A co do tego,czy w tym roku zakwitnie-nie ma na to szans,na całej roslinie nie ma ani jednego pąka kwiatowego i juz nie bedzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”