Czereśnia - jaka odmiana?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

żółta czereśnia. jaka to odmiana

Post »

Poszukuje po pierwsze nazwy żółtej czereśni ... całe żólte owoce i dojrzewała około lipca
a po drugie zrazów do oczkowania.
Jeżeli ktoś jest w stanie pomoc...
Takie wspomnienie z dzieciństwa.
Drzewo było wycięte zanim dowiedziałem się że będe miał swój ogród bo miało nasionnice :P
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
cx

Post »

Witam.
Jeżeli dojrzewała średniowcześnie -czerwiec-to mogła to być -Kanarkowa;jeżeli późno-lipiec-to mogły to być :Donissena lub Drogana.Może ktoś z forumowiczów toto ma i Ci odpowie.A może Pom będzie wiedział gdzie najbliżej Twego miejsca zamieszkania.Bo u nas w ISiKu na pewno to mają.
Hej.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

to interesowałbym się tymi późniejszymi.
Mam kilka podkładek więc spróbowałbym pooczkować w lipcu.
Jeżeli ktoś może się podzielić / odstąpić pare gałązek będe bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Z tymi starymi, żółtoowocowymi odmianami może być kłopot, ponieważ szkółkarze w zasadzie "nie robią" tych drzewek... Ja osobiście niestety nie mogę Ci pomóc - popytaj w szkółkach ze starymi odmianami
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Marcin84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 23 kwie 2009, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Ja w swoim sadzie mam żółtą czereśnie, dojrzewa tak mniej więcej połowa lipca, ale jaka to odmiana niestety nie wiem, ma już około 35-40 lat od 2lat wszystko nasonnica niszczyła, w tym roku podjąłem walkę z tym gadem więc nie wiem czy się udało, a wracając do czereśni niestety mój ojciec nie wie jaka to odmiana:-/ ale owoce są duże i bardzo dobre.
marivsz
1000p
1000p
Posty: 1230
Od: 9 sie 2008, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/ Leżajsk

Post »

U mnie na początku była żółta, a teraz z roku na rok jej jagody są coraz bardziej czerwone, obecnie to żółte są tylko w środku gdzie słońce nie dociera. Heee zmutowała się :D
ogródeczek
storczyki
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna. "
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

Marcin84 pisze:Ja w swoim sadzie mam żółtą czereśnie, dojrzewa tak mniej więcej połowa lipca, ale jaka to odmiana niestety nie wiem, ma już około 35-40 lat od 2lat wszystko nasonnica niszczyła, w tym roku podjąłem walkę z tym gadem więc nie wiem czy się udało, a wracając do czereśni niestety mój ojciec nie wie jaka to odmiana:-/ ale owoce są duże i bardzo dobre.
No właśnie... nasionnica. U moich dziadków rosła taka czereśnia też miała ponad 30 lat i ostatnie wakacje jakie tam spędzałem też staraliśmy się unikać nadziewanych czereśni a co ciekawe nasionnica pojawiła się nagle i ludzie nie wiedzieli co to i jak z tym walczyć. Niestety została wycięta z tego powodu.
Jeżeli będe mógł się w lipcu usmiechnąc o pare zrazów to jak się uda oczkowanie będe mógł odstąpić drzewko.
Mam kilka podkładek w sąsiednim lasku tylko muszę zobaczyć ile nadaje się do oczkowania.

A marivsz może ty masz Vege? żółta z czerwonym rumieńcem.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Marcin84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 23 kwie 2009, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Space99 pisze:
Marcin84 pisze:Ja w swoim sadzie mam żółtą czereśnie, dojrzewa tak mniej więcej połowa lipca, ale jaka to odmiana niestety nie wiem, ma już około 35-40 lat od 2lat wszystko nasonnica niszczyła, w tym roku podjąłem walkę z tym gadem więc nie wiem czy się udało, a wracając do czereśni niestety mój ojciec nie wie jaka to odmiana:-/ ale owoce są duże i bardzo dobre.
No właśnie... nasionnica. U moich dziadków rosła taka czereśnia też miała ponad 30 lat i ostatnie wakacje jakie tam spędzałem też staraliśmy się unikać nadziewanych czereśni a co ciekawe nasionnica pojawiła się nagle i ludzie nie wiedzieli co to i jak z tym walczyć. Niestety została wycięta z tego powodu.
Jeżeli będe mógł się w lipcu usmiechnąc o pare zrazów to jak się uda oczkowanie będe mógł odstąpić drzewko.
Mam kilka podkładek w sąsiednim lasku tylko muszę zobaczyć ile nadaje się do oczkowania.

A marivsz może ty masz Vege? żółta z czerwonym rumieńcem.
Nie widzę problemu:-) tylko w odpowiednim czasie wytłumaczysz mi co i jak chcesz abym wysłał i będziesz miał bo szczerze mówiąc akurat w tym temacie jestem zielony he he
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Ja mam żółtą z czerwonym rumieńcem. Właśnie weszła w stadium dojrzewania :)
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

... i to właśnie jest 'Vega' :wink:
Pozdrawiam :wink:
marivsz
1000p
1000p
Posty: 1230
Od: 9 sie 2008, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków/ Leżajsk

Post »

Ja tam swojej nazwy nie znam, ale pewnie to ta odmiana. Chociaż obecnie to ona ma bardziej rumieniec żółty niż czerwony. Co jest specyficzne to, że jej jagody różnią się w smaku od pozostałych czereśni.
ogródeczek
storczyki
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna. "
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

Te żółte czereśnie ktore pamiętam miały właśnie zupełnie inny smak od czerwonych.
Jak dojrzały były baardzo słodkie. A najciekawsze jest to że nawet jak była nasionnica to i tak widać było który owoc jest bez nadzienia ale tylko kiedy były bardzo dojrzałe.
Ehh te wspomnienia. Teraz mam swój ogródek więc dlaczego nie wrócić do tamtych lat.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za podpowiedzi.

Marcin84 napisze na PW w odpowiednim czasie... z góry bardzo dziękuje.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Marcin84
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 23 kwie 2009, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Nie ma sprawy:-) Ja właśnie mam tę żółtą czereśnie co opisujesz bo jest dokładnie taka sam pozdr. na tydzień uciekam nad morze:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”