Truskawki - uprawa

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Truskawki - uprawa

Post »

:wit
Chciałabym kupić kilka sadzonek truskawki Marmolada, ale nie bardzo wiem gdzie
Może ktoś z was wie i podałby mi namiary.
Ostatnio kupiłam sobie tą truskawkę i bardzo mi smakowała.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Jeśli zależy Wam na konkretnej odmianie i nie możecie kupić to zawsze można spróbować wysiewu z nasion. Koleżanka spróbowała i wzeszły. :D
Pewnie zaowocują później ale ma takie jakie chciała.
romek1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 cze 2014, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Truskawka smakuje jak poziomka?

Post »

Od 5 lat mam w ogrodzie 60 krzaczków truskawek. W ubiegłym roku zaczęły się pojawiać pojedyncze owoce o konsystencji poziomek, są one białe w środku i rózowe na wierzchu, bardzo delikatne i słodkie. W tym roku prawie wszystkie owoce takie są. Zaciekawiło mnie czemu tak się stało? Czy to jakaś choroba, czy brak jakichś składników w glebie? :)
aGaaa90
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 cze 2016, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Cześć!
Czy w czasie owocowania nowe pędy truskawek należy obcinać?

Będę wdzięczna za jaką kolwiek odpowiedź :)
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Truskawki - uprawa

Post »

aGaaa90
Jak sadzonki mało rozrośnięte to obrywaj aby krzak bardziej sie rozrósł , i jak nie zależy Ci na nowych sadzonkach to też obrywaj.
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Co sądzicie o używaniu nawozu interwencyjnego do truskawek SUBSTRAL :?: Czy to bezpieczne i czy warto, czy to sama chemia? :roll: W zasadzie to samo pytanie tyczy się tego nazwodu do borówek
grzesio764
100p
100p
Posty: 138
Od: 8 sie 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Płocka

Re: Truskawki - uprawa

Post »

amator27 pisze:Co sądzicie o używaniu nawozu interwencyjnego do truskawek SUBSTRAL :?: Czy to bezpieczne i czy warto, czy to sama chemia? :roll: W zasadzie to samo pytanie tyczy się tego nazwodu do borówek
A co Ty chcesz teraz nawozić?
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Nie wiem, musiałbym zobaczyć jak jest napisane na opakowaniu kiedy, ale logicznie teraz byłoby chyba lepiej kiedy nie ma owoców niż na owoce to sypać i potem tą chemię zjadać :lol: EDIT Piszą że w czasie kwitnienia i owocowania choć wydaje mi się to nieco dziwne... Chyba będę podrzucał części organiczne, nie chcę jeść tej chemii. A czy taki nawóz można zastępczo pod coś innego sypać, np. pod hortensję, rododendron? Ciekawe jak babcia uprawiała truskawki czy też na jakimś krowim łajne jak pomidory, ale nie wydaje mi się, na pewno nie używała takich sztucznych nawozów
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Rośliny są teraz w stanie zimowego spoczynku. Nie pobierają z gleby składników odżywczych. Nawozy sztuczne stosujemy w okresie, gdy rośliny mają największe zapotrzebowanie na składniki odżywcze, czyli w okresie kwitnienia i zawiązywania owoców. (Wyjątkiem są tzw. nawozy jesienne, nie zawierające azotu, za to bogate w potas. Stosowane jak sama nazwa wskazuje jesienią, no ale jesień już dawno mamy za sobą.) Gdy teraz rozsypiesz nawóz, to większość pozostanie na powierzchni, bo ziemia jest zmarznięta, albo się rozpuści w trakcie opadów deszczu i zostanie wymyta, także gdy truskawki zaczną sezon wegetacyjny niewiele zostanie w glebie. Dotyczy to zwłaszcza azotu.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”