Truskawki - uprawa

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Też zastanawiałam się nad agro, ale ślimaki pod nią skutecznie mnie zniechęciły...Nie mam ochoty dzielić się z nimi owocami ;:14
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
trapezik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 mar 2012, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Witam, właśnie zamówiłam selwę na allegro, powinna przyjść za dwa dni. Mogę ją od razu do skrzynki na balkon wsadzić, czy przetrzymywać w domu? Czy mogę ją podlewać biohumusem i jak często? Nawozy mineralne nie wchodzą w grę - sadzę to dla moich maluchów alergików, chcę, żeby były jak najbardziej ekologiczne.
Próbowałam dwa lata temu wsadzić truskawki, które kupiłam w jakimś hipermarkecie, już zakwitnięte. Doczekałam się całych dwóch owoców :( Chciałabym, żeby tym razem się udało.
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
dorotaa
200p
200p
Posty: 263
Od: 22 lut 2011, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Ja swoje truskawki (mam 9 rzędów po 25m) teraz na wiosnę schaczkowałam w międzyrzędziach i ściółkuję słomą .Ogranicza to wzrost chwastów,utrzymuje wilgotność i truskawki są czyste do zbierania.Jeżdżę co roku do Norwegi na zbiory truskawek i tam tak właśnie plantacje są zabezpieczane .Takie ściółkowanie się u mnie sprawdza znakomicie słomy mam pod dostatkiem więc nie kombinuję z innymi praktykami.
kwiaty łagodzą obyczaje
Awatar użytkownika
futro
100p
100p
Posty: 117
Od: 13 cze 2011, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wschodnie rubieże mazowieckiego

Re: Truskawki - uprawa

Post »

futro pisze:Kiedy najlepiej wysadzić te moje sadzonki? Wyjęłam je z dołu, bo stałyby biedne w lodzie, zajrzałam do skrzynek gdy było ciut cieplej i widać było jakieś tam zaczątki młodych listków. Teraz, gdy się znów ochłodziło stoją sobie przykryte włókniną, zamierzam ją zdjąć jak tylko temperatura znów będzie powyżej zera a posadzić gdy tylko ziemia będzie się nadawała do uprawy. Czy słusznie zamierzam?
Czy ktoś odpowie?
pozdrawiam
agnieszka
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Najbezpieczniej posadzić bodajże po "zimnej zośce" :wink:

Boooo, według przysłów i obserwacji ludowych ten okres to ostatnie dni wiosennych przymrozków. W tych dniach chłód może się nasilić, lecz po nich nie powinien już zaszkodzić roślinom. (skopiowałem z lenistwa z wikipedi...) :D
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
edyta_kk
100p
100p
Posty: 166
Od: 12 maja 2011, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Ja swoje posadziłam w sierpniu, w zeszłym roku. Wczoraj rozmawiałam z sąsiadką i powiedziała, że idzie niedługo okopać truskawki. Tak trzeba teraz? Może czymś nawieźć? Jak je sadziłam to pod każdy krzaczek wsypałam po szpachelce dobrze przekompostowanego obornika. Czy zamiast słomy (nie mam dostępu) będę mogła ściółkować skoszoną trawą?
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - uprawa

Post »

witam czy juz czas na przykrycie włokniną truskawek?
ehh ta ortografia
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Edyta !
Można rozluźnić ziemię.
Jak dałaś przekompostowany obornik, to już, nic nie dokładaj, nie dawaj żadnego nawozu.
W tym sezonie on im wystarczy.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Truskawki - uprawa

Post »

rianoks pisze:witam czy już czas na przykrycie włokniną truskawek?
Ja zapytam odwrotnie :wink: Moje zimowały pod agro tylko nie wiem kiedy je odkryć :( :( :(
Awatar użytkownika
Yvona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1559
Od: 31 sie 2011, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin/ Zachodniopomorskie

Re: Truskawki - uprawa

Post »

A ja dziś na swoich zauważyłam jakieś plamy-wygląda na białą plamistość liści i nie wiem, co zrobić. Są to młode, jednoroczne truskawki, posadzone jesienią zeszłego roku-liści nie obcinałam, bo za wiele ich nie było i podobno na tych młodych truskawkach się tego nie robi. Niekoniecznie chciałabym je już "chemiczyć", ale może muszę. Dokładnie nie przyglądałam się liściom-bo nawet za wiele ich nie ma, ale zrobię to dokładnie jutro lub w sobotę. A może przyczyną są np. nicienie lub kwaśna gleba (miejscami rośnie mech miedzy truskawkami), brak czegoś w postaci mikroelementów? Wcześniej rosła tam trawa, którą przekopałam i zmieszałam z suszonym obornikiem. Ktoś mi podpowie, co zrobić?
Trzeba być szalonym, żeby za własne pieniądze katować się w górach...
Trzeba być głupim by tego nie robić.
koldi56
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 kwie 2011, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawki - uprawa

Post »

edyta_kk pisze:Ja swoje posadziłam w sierpniu, w zeszłym roku. Wczoraj rozmawiałam z sąsiadką i powiedziała, że idzie niedługo okopać truskawki. Tak trzeba teraz? Może czymś nawieźć? Jak je sadziłam to pod każdy krzaczek wsypałam po szpachelce dobrze przekompostowanego obornika. Czy zamiast słomy (nie mam dostępu) będę mogła ściółkować skoszoną trawą?
ktos na forum pisal zeby trawy skoszonej nied awac tylko slome i to nie owsiana. a ja mam pytanie jak duzo tej sieczki dawac? i czy jej wiatr nie wywieje???
rianoks
100p
100p
Posty: 177
Od: 12 lip 2011, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawki - uprawa

Post »

jak duzo tyle ile uważasz tak aby było przykryte i aby owoce nie dotykały ziemi. ale słome dajemy dopiero przed kwitnieciem tak aby nie uszkodzić pąków...
ehh ta ortografia
trolinka82
100p
100p
Posty: 106
Od: 23 cze 2009, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko mazurskie

Re: Truskawki - uprawa

Post »

Witam serdecznie:)
Zamówiłam na all sadzonki truskawek i właśnie dostałam maila, że dzisiaj mają przyjść (nie wiedziałam, że tak szybko). W związku z tym mam pytanie czy nie jest za zimno na sadzenie? czy mogę je jakoś przetrzymać w domu czy posadzić i czymś przykryć?
moje kwiaty
pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”