Problem z Jabłonią Lobo

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
kubas5
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 sie 2008, o 22:14

Problem z Jabłonią Lobo

Post »

Witam serdecznie.
Mam problem z moją jabłonią :) Ma piękne jabłka, ale całe jabłka gniją już na drzewie. Co może być tego przyczyną? Pozdrawiam serdecznie.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tak sugerując się opisem stawiałbym na Brunatą zgniliznę drzew ziarnkowych chorobę spowodowaną przez grzyb Sclerotinia fructigena. Należało by oberwać wszystkie owoce jakie gniją by ich mumie na zimę nie zostały na drzewach ani pod nimi gdyż w nich znajdują się zarodniki grzyba a na wiosnę wykonać dwa opryski w marcu po cięciu prześwietlającym koronę preparatem Kaptan Zawiesinowy 50 WP a na zawiązywaniu się owoców Miedzianem 50 WP. :D
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

U mnie w tym roku wszystko gnije przez tego grzyba :cry: Grusza, wszystkie odmiany późnych jabłoni i papierówka.... I to mimo oprysków [funguran na przedwiośniu, syllit w trakcie kwitnienia, topsin w połowie lipca] musiały widocznie nie zadziałać. Ręce opadają, z 1/3 jabłek zmarnowana....
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Tak to wygląda: http://www.target.com.pl/katalog/choroby/49.html ?
Przemo pisze: na zawiązywaniu się owoców Miedzianem
Uwaga na fazę kwitnienia i młode zawiązki- Miedzian może powodować oparzenia.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Macio

Post »

Przemo pisze:Tak sugerując się opisem stawiałbym na Brunatą zgniliznę drzew ziarnkowych ...
Chyba masz na myśli na brunatną zgniliznę ... :P
Ja proponuję oprysk po opadzie czerwcowym jednym z preparatów: Sadoplon 75WP, Baycor 25WP, Pomarsol Forte 80WG.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tak brunatną, to literówka. :D
cx

Post »

Witam.
Do środków wymienionych przez kolegów można dorzucić parę innych.Baycor jest już wycofany.
Niestety żadne zbiegi chemiczne nie uchronią Ci owoców przed tą choroba w 100%.
Jednak przyczyna masowego gnicia może być gdzie indziej.Czy owoce masz wolne od szkodników:owocówka,zwójki?Jeżeli nie,jeżeli są wżery tychże ,to zawsze jest to potencjalna droga do infekcji przez ten grzyb.Szczególnie ważne jest zwalczanie owocówki jabłkóweczki.
Hej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”