Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Wiadomość
amatorroli
 Tytuł: Re: Drzewa i krzewy owocowe - jakie odmiany kupić?
PostNapisane: 6 sie 2017, o 17:39 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
Mi przyświeca ten sam cel, jak największa samowystarczalność od syfu aktualnie serwowanego. Z degradacją środowisku w moim regionie to nie przesadzaj, nie jest tak źle. Zresztą, mi przeszkadza jedynie pogoda, do której chcę dopasować odmiany, a tegoroczne lato jest tragiczne, ciągle pada,a ostatnie 3 o wiele lepsze nie były.
Śliwy Kr. Wiktoria, Opal, Prezydent fajnie owocowały, szczątkowe złe owoce, w tym roku tragedia. Golden zżarty tak jak i Lukasówka, przez parcha, ale ten problem mam od lat. W tym roku Wealthy nawet oberwało, delikatnie bo delikatnie, ale jednak parchem, za to niby podatne Cesarz Wilhelm, Kronselka czy Grafsztynek Prawdziwy pięknie zaowocowały. Mam masę innych drzew owocowych i odmian, widzę wyraźnie, że wszystko zależy od pogody. Stosuję tylko naturalne sposoby (sadzę rośliny łąkowe, zioła, półmetrowy ugór pod drzewami, grabienie i palenie liści, schronienia dla jaszczurek, jeży, teraz tworzę dla ropuch, sadzę rośliny użyteczne nie tuje, forsycje, jałowce itp), jedyne co to oprysk miedzianem na brzoskwinie i szarym mydłem przeciw mszycom.
Może inaczej sformułuję pytanie:
czy ktoś z mojego regionu może napisać co ma w ogrodzie i jak mu się sprawuje, mam na myśli śliwy i grusze?
Na około mnie praktycznie sami tujowcy, albo tacy co sadzą najnowsze odmiany i leją hektolitry świństw.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

marta33
PostNapisane: 6 sie 2017, o 21:38 
50p
50p

więcej niż 1
Najlepszym tępicielem mszyc są biedronki, których u mnie nie brakuje . Wystarczy stworzyć im sprzyjające warunki do rozmnażania , a, zimą schronie itd ...

amatorroli
PostNapisane: 18 sie 2017, o 19:23 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
To może inaczej, czy jest ktoś z regionu kto ma grusze i może napisać jak mu się sprawują? Może jednak te reklamowane nowe odmiany jak Carola, Dicolor, Alfa, Amfora, Erika? Nie bardzo jestem za nowościami, wynalazcy od jabłoni skutecznie mnie zniechęcili do eksperymentów.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 549 ]  Idź do strony nr...        1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: AntoniD, berkley, Google [Bot], Tomala3d i 47 gości