Drzewka które nie owocują

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
mich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 sie 2008, o 19:26

Drzewka które nie owocują

Post »

Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą o poradę. Od 10 lat mieszkam na wsi, pierwsze, co zrobiłem to zakupiłem drzewa do ogrodu i kilka z nich prawie nie owocuje. Czereśnia ,,Majówka”, co roku ma dosłownie kilka owoców (w tym roku około 20 sztuk), śliwka renkloda ma, co roku do pięciu owoców, z wiśnią szklanką jest już lepiej, choć u sąsiada zawsze jest o połowę więcej owoców niż na mojej. Dodam, że drzewa pięknie rosną, corocznie są przycinane i opryskiwane. Żal mi ich wycinać, bo są z moją rodziną od początku na nowym miejscu.
Bardzo proszę o porady ja im pomóc.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum
Michał z Mańkowa
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Michał, sadownik to ze mnie żaden, ale wiem, że wejście w okres owocowania i owocowanie zależy od podkładek na których te drzewka szczepiono i od zapylaczy. By Ci jakiś spec od sadownictwa odpowiedział musisz chyba podać więcej informacji o tych drzewkach.
mich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 sie 2008, o 19:26

Post »

I tu jest problem, nie potrafię powiedzieć więcej niż to, co napisałem w pierwszym poście.
A może jest na forum ktoś z okolic Płocka, kto mógłby spojrzeć na nie w realu.
Szkoda mi ich wycinać, dlatego bardzo proszę o pomoc.
Michał
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

może przesadzasz z cięciem,zbyt mocno, zamiast je prześwietlać, zagęszczasz i w nieodpowiednim czasie, np śliwy przycina się raczej rzadko,tylko krzyżujące się konary i wilki, lub nadłamane gałęzie. Czy Twój sąsiad ma takie same odmiany drzewek? Jeżeli jego drzewka dobrze owocują a są w tym samym mniej więcej wieku, podpatrz jak on je pielęgnuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”