Brzoskwinia z pestki

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
bożenka1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 14 lut 2008, o 13:15
Lokalizacja: Inowrocław

Brzoskwinia z pestki

Post »

Witam. Czy można wyhodować brzoskwinię z pestki owocu?. Szukałam na forum, ale nie znalazłam o tym żadnego tematu (jeżeli przeoczyłam to przepraszam, że się powtarzam). :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Chyba pisaliśmy o tym w temacie "Nektarynka, brzoskwinia" cz. 1 lub 2. Nie opłaca się. Za długo trzeba czekać na owocowanie.
Nie pisz tytułów tematów dużymi literami.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

w dobrych warunkach taka brzoskwinia z pestki zaowocuje po 3 latach:) i naprawdę nie ma w tym nic dziwnego:) zależy od drzewa:) sam mam taką i już kwitła ale niestety mszyce zrobiły swoje... ale na następny rok będą na pewno :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Herman, pokaż nam zdjęcie tej brzoskwinki, proszę :)

I napisz co rozumiesz przez "dobre warunki"...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

A oto one ( przepraszam za jakość zdjęć - telefon) :
Duża na pewno z pestki i już kwitła:)
Obrazek
Małutka z tego roku:)
Obrazek

A dobre warunki to gleba do IV klasy:) bo u mnie jest VI klasa ziemi i zółty piach... właściwie tylko piach:)
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

hermanvip pisze:w dobrych warunkach taka brzoskwinia z pestki zaowocuje po 3 latach:) i naprawdę nie ma w tym nic dziwnego:) zależy od drzewa:) ...
Potwierdzam, kilka drzewek zaowocowało po 4 latach (VI klasa gleby, brak opieki), jedno było podobne do macierzystej, niestety po 5 dalszych latach podczas surowej zimy przemarzło. Reszta jadalna, ale owoce nie są duże
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
Lantana
50p
50p
Posty: 74
Od: 15 lip 2008, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa

Post »

A ja się chciałam dołączyć i zapytać o inne drzewka owocowe, które z pestki można wychodować i jak najlepiej postępować na początku ich kiełkowania i wegetacji? No i jak Ty to hermanvip zrobiłeś że na VI klasie ziemi wyrosła ci taka piękna, już duża brzoskwinka? Proszę o porady jak zrobić drzewka owocowe z pestek, jakie odmiany wybierać, jak pielęgnować! Z góry bardzo bardzo dziękuję za pomoc!

Pozdrowienia od początkującej forumowiczki :D
Awatar użytkownika
olcia123
100p
100p
Posty: 123
Od: 11 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post »

Od wielu lat mam brzoskwinię , która ma przepiękne, duże owoce. Nazwy nie znam ponieważ kupując działkę , już na niej była. Drzewko nie jest zbyt duże. Ponieważ ma chory pień , z którego wycieka jakby wosk, pomyślałam o wychodowaniu nowej z pestki. Od trzech lat wyczyniam różne cuda i nic z tego. Moczyłam pestki przed sadzeniem, mroziłam , suszyłam , trzymałam przez zimę , wrzucałam do ziemi ogryzki i co tylko możliwe. Nie udało się .
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

Sposób na wyhodowanie brzoskwini:)
oto on:
1. Kupujemy brzoskwinie lub zrywamy te z własnego drzewka
2. Konsumujemy je.
3. Wyrzucamy w jakieś miejsce.
4. Zapominamy.
5. Na wiosnę mamy miłą niespodziankę:) małe brzoskwinki wyrastające z ziemi jak chwasty:)

A morał taki z tego że nie można przykładać do nich żadnej uwagi bo jeśli będą mogły to wykiełkują nawet na takim piachu jak u mnie:)
Awatar użytkownika
Lantana
50p
50p
Posty: 74
Od: 15 lip 2008, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Hmm bardzo ciekawy ten sposób! Ciekawe czy się sprawdzi, bo pomysł mam taki żeby na ten piach pojechać z koszem owoców, najeść się do syta i wszystkie resztki pozostawić własnemu losowi! Zobaczymy czy sie sprawdzi!
Trzymajcie kciuki!

Pozdrowienia od początkującej nowicjuszki :D
Bzzz bzzz bzzz....
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

Może trzeba mieć rękę do sadzenia drzewek? któż to wie:). W środę na przykład urwałem owocostan Platana w miejscowości Limburgerhof w Niemczech:) po przyjeździe (piątek) zasadziłem to w specjalny mój sprawdzony sposób i na drugi dzień mam kiełkujące nasionka:) właściwie jedna noc wystarczyła aby nasiona puściły korzonki:)
a co do brzoskwini to możesz spróbować tak jak ja:
rozłupujesz ostrożnie nasienie brzoskwini - wyciągasz ten pseudo migdał.
umieszczasz go w takim lub innym pudełeczku wypełnionym ziemią :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

następnie zamykamy denko od pudełeczka i na to lampke:) w moim przypadku kładę 7 watową od skanera która używam w akwarium:)
Obrazek
Obrazek

Obrazek

w takich warunkach platany wschodziły jeden dzień a kaki w 4 - 5 dni:)
Awatar użytkownika
Lantana
50p
50p
Posty: 74
Od: 15 lip 2008, o 16:07
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Aha ;:100
Wiesz ja też mam rybki i chociaż nie maja aż tak mocnej lampki to spróbujemy, a co tam!
Brzoskwinek jemy ostatnio sporo :)

Pozdrowienia od forumowej nowicjuszki :D
Bzzz bzzz bzzz....
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Najlepiej wysiewać krajowe odmiany brzoskwini czy moreli, ponieważ te importowane zrywane są niedojrzałe i nasiona są często nie rozwinięte wystarczająco, żeby mieć zdolność kiełkowania...itp.
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”