Śliwa - jaka to odmiana?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
90chrzan
100p
100p
Posty: 161
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Co to za śliwa?

Post »

kogra pisze:Co to za śliwa?-bardzo stara odmiana,drzewo z którego są te owoce ma grubo ponad 50 lat.Śliwki wielkości dużej węgierki o wspaniałym zapachu i aromacie korzennym,bardzo słodkie,pestka łatwo odchodzi od miąższu,kolor owocu od jasno żółtego
do intensywnego żółtego.Nie robaczywieją!!!Może ktoś wie jak nazywa się ta odmiana,albo gdzie takie drzewko można kupić?


Obrazek Obrazek Obrazek
jest to odmiana śliwy "żniwka"
neoch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 paź 2011, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to za śliwa? Identyfikacja

Post »

Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Co to za śliwa?

Post »

A co? Smakowała????
neoch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 paź 2011, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za śliwa?

Post »

Właśnie jest bardzo dobra i dobrze się przechowuje. Mam tego 10 drzew,szkółkarz mi wsadził wiązkę miedzy inne odmiany. I zauważyłem że to nie jest głupie chciał bym dosadzić jej jeszcze ze 100-200 drzew tylko muszę wiedzieć jak się nazywa :)
90chrzan
100p
100p
Posty: 161
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Co to za śliwa?

Post »

Śliwomorela Dundy Blue
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Co to za śliwa?

Post »

chrzan90 pisze:Śliwomorela Dundy Blue
Nie ma takiej odmiany. Gdzie to znalazłeś? Na all jest coś takiego, ale nie ma takiej odmiany. Jest Dapple Dandy ale nie wiem czy to to samo.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Co to za śliwa?

Post »

A od jakiego szkółkarza to masz?

Pozdrawiam serdecznie

Rozmawiałem z tym użytkownikiem i sam nie wiedział, jaka to odmiana. Powiedziałem mu, ze może to Dapple Dandy a on mi ze chyba tak :) Czy masz te odmianę? Jak się spisuje w warunkach Polskich?

Pozdrawiam serdecznie
neoch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 paź 2011, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za śliwa?

Post »

To będzie na 99% Dapple Dandy
Co do zachowywania się tej odmiany w Polsce. To drzewa rosną silnie. Trzeba częściej pryskać na owocówkę. Niestety drzewa wypadają z jakiej przyczyny nie wiem,po prostu wysychają. Ale mimo wszystko chciał bym dosadzić trochę tej odmiany. Może ktoś wie gdzie mógł bym dostać te drzewka?
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Co to za śliwa?

Post »

Mieli je na all. Mam jeszcze jedno pytanie, a może dwa. Jakie są w smaku, czy słodkie i jeśli tak to czy cukierkowo słodkie. No i jeszcze chciałbym wiedzieć, jaka jest plenność tych drzewek. Dziękuję za odpowiedz i

Pozdrawiam serdecznie
neoch
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 paź 2011, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co to za śliwa?

Post »

Smakowo są bardzo smaczne. Jak pierwszy raz spróbowałem to odniosłem wrażenie że smakują podobnie do czereśni. Są twarde. W tym roku miałem pierwszy plon. z ok15 drzew miałem jakieś 100kg. Drzewa są 3-letnie.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co to za śliwa?

Post »

neoch pisze:...Niestety drzewa wypadają z jakiej przyczyny nie wiem...
Najczęściej przemarzają - drewno jest dość podatne na mróz
Pozdrawiam serdecznie :wink:
S_H_A_D
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 670
Od: 7 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Witam mam pytanie odnośnie klonów Węgierki Zwykłej czyli 'Tolar', 'Nectavit' oraz 'Promis'. Wiem że różnią się one między innymi terminem dojrzałości zbiorczej i chciałbym wiedzieć który klon jest najwcześniejszy a który dojrzewa najpóźniej? Z tego co wyczytałem 'Tolar' dojrzewa średnio 5 dni wcześniej niż Węgierka Zwykła, 'Promis' w tym samym terminie co Węgierka Zwykła, a 'Nectavit' średnio 5 dni później niż Węgierka Zwykła. Chciałbym żeby ktoś potwierdził czy aby na pewno tak to po kolei wygląda.
S_H_A_D
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 670
Od: 7 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Śliwa - jaka to odmiana?

Post »

Mam dwa pytania:
1. Które odmiany botaniczne śliwy domowej rosną największe, i czy w ogóle da się tak zbiorczo sklasyfikować pod względem siły wzrostu wszystkie odmiany hodowlane z danej odmiany botanicznej?
Generalnie podaje się że największe rosną Renklody a liderem siły wzrostu wśród śliw jest 'Renkloda Ulena'. Faktycznie odmiana ta rośnie bardzo silnie ale widziałem śliwy sporo większe od tej i były to 'Węgierki Zwykłe' na własnych korzeniach, największe śliwy jakie widziałem, większe niż siewki Ałyczy, dobrze je znałem bo do ubiegłej jesieni rosły na moim podwórku. Z kolei ktoś podawał że Węgierki należą do śliw o średniej silne wzrostu. A co z Mirabelkami, zdaje się że one również silnie rosną? Mam zamiar posadzić kilka odmian Mirabelek, Renklod oraz Węgierek i nie wiem które dać jako pierwsze (najniższe) a które jako ostanie (najwyższe).
2. Poproszę o kilka propozycji najwcześniejszych (znacznie przed 'Hermanem', 'Ruth Gerstetterem' czy 'Dianą') i najpóźniejszych (sporo późniejszych niż 'Węgierka Zwykła' czy 'Oneida') odmian śliwy domowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”