Truskawki z nasion?

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
hafciarz
200p
200p
Posty: 472
Od: 20 lut 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagroda bednarza ( Łowickie)

Truskawki z nasion ?

Post »

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z uprawą takich truskawek , czy jest wieloletnia i jak jest naprawdę z jej owocowaniem( termin i długość owocowania) ?
Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 628
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Przyłączam sie do pytania. Właśnie wysiałam nasiona i wschodzą.Są za małe aby myśleć co dalej, ale jak przetrwają to na pewno trzeba będzie pikować. Ponoć mogą dać owoc jeszcze w tym samym roku,ale nie za bardzo w to wierzę. Na razie przemawiam do nich,aby siewki nia zmarniały.
Awatar użytkownika
karolina7787
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 15 mar 2007, o 19:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Eksperyment

Post »

Rozumiem, że produkcja truskawek z nasion to tylko jakiś eksperyment. Prościej jest uprawiać truskawki wegetatywnie. Jedno jest pewne, że w pierwszym roku nie będą owocować. Muszą się wyrobić co do masy wegetatywnej. Ważne jest również podłoże. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Nie byłabym taka pewna ,że nie zaowocują w pierwszym roku.
Co prawda moje doświadczenia dotyczą poziomek ale skoro obrodziły w pierwszym roku to śmiem twierdzić,że z truskawkami będzie podobnie.
Najważniejsza będzie ekspozycja - słoneczne i zaciszne miejsce oraz dobrze przygotowana,przepuszczalna i zasobna ziemia.
Skoro Krysiu masz siewki - proponuję przygotować (jeśli nie było to zrobione jesienią)odpowiednio ziemię tzn .nawieźć ją obornikiem a po 2 tygodniach przekopać.
Potem już można sadzić i czekać plonów - choć z góry wiadomo ,że nie będzie ich w czerwcu. :wink:
maxkrzysztof
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 kwie 2007, o 07:49

Truskawki z nasion

Post »

Jak uzyskać nasiona truskawki? Czy ktoś wie? .
Awatar użytkownika
Ewa G
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 19 mar 2007, o 12:08
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Nasiona truskawki

Post »

Ja swoje kupiłam w sklepie ;:198
maxkrzysztof
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 kwie 2007, o 07:49

Re: Nasiona truskawki

Post »

a jaką kupiłas odmianę?
Awatar użytkownika
Ewa G
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 19 mar 2007, o 12:08
Lokalizacja: Międzyrzecz

Post »

Obrazek

To ma być odmiana owocująca do jesieni. Siewki już wzeszły ale chyba w tym roku nie ma co liczyć na owoce, choć Pan w ogrodniczym twierdził, że powinny być. na razie traktuję to jako eksperyment. ;:333
maxkrzysztof
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 14 kwie 2007, o 07:49

Post »

Znam to,ale wiesz ja posiadam sześć odmian truskawki i chodzi mi o to jak uzyskac z nich nasiona i kiedy to zrobic?
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

maxkrzysztof pisze: Znam to,ale wiesz ja posiadam sześć odmian truskawki i chodzi mi o to jak uzyskac z nich nasiona i kiedy to zrobic?
Hm... nasiona "uzyskują się same". Szczerze mówiąc nigdy nie próbowałem zbierać nasion truskawek. Prostsze jest rozmnażanie tradycyjne, przez rozłogi.
No ale jeśli już zbierać nasiona to na pewno jak truskawki dojrzeją. Chyba nieco kłopotów sprawi oddzielenie właściwych owoców od pozornego. Pewnie mechanicznie się jakoś uda. Potem podsuszyć i wysiewać.

Ciekawy temat. Może znajdzie się ktoś kto próbował.
Awatar użytkownika
Thilien
100p
100p
Posty: 109
Od: 26 cze 2007, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krzeszowic
Kontakt:

Post »

Jak sie rozwijają Twoje młode truskawki? Ja ostatnio wysiałam poziomki - 2 odmiany kupione w nasiennym i 1 z własnych poziomek + Truskawka Temptation. Jestem ciekawa czy coś z tego będzie.
eluch
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 6 maja 2007, o 17:40
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witam, ja również rozmnażam truskawki z rozłogów.Mam ich każdego roku wiele,więc dzielę się z sąsiadami albo po prostu pozbywam się. Natomiast sadzonki poziomek mam z nasion.Po około dwóch latach krzaczki poziomek się wyradzają i wtedy wymieniam na nowe, młode rośliny.
Awatar użytkownika
Thilien
100p
100p
Posty: 109
Od: 26 cze 2007, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krzeszowic
Kontakt:

Post »

Próbował ktoś rozmnażać truskawki z nasion? Wiem, że to się nie opłaca, ale za to można otrzymać nowe odmiany i to jest dla mnie interesujące. W końcu truskawka jest mieszańcem poziomek - i jaki efekt!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”