Przygotowanie gruntu pod uprawe

Drzewa owocowe
Zablokowany
anemona11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 maja 2020, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przygotowanie gruntu pod uprawe

Post »

Cześć,
jestem nowa w temacie i proszę o podpowiedź. Chcę przygotować kawałek 6mx8m pod krzewy owocow, ktore zamierzam wsadzić jesienią. Gleba jest mocno zachwaszczona i zaperzona. Jak najlepiej pozbyć się chwastów. Pomyślałam o takim rozwiązaniu: rozsypać skoszoną trawę i nakryć to folią i pozostawić na okres 3 miesięcy. Czy to dobry pomysł? Czy lepsza będzie agrotkanina? Zależy mi, żeby pozbyć się z gleby korzeni nieporządanych roślin.

anemona11
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie gruntu pod uprawe

Post »

anemona11 Witaj w naszym ogrodniczym gronie ;:167 . Bardzo dobry sposób. Zrób to po deszczu lub podlej obficie. Czym grubiej trawy wyścielisz tym lepiej. Folię daj grubą, czarną,(cieńszą podwójnie), aby słońce nie prześwitało. Do jesieni będzie masełko, a korzenie po chwastach bez trudu usuniesz przy uprawie gleby. Z agrotkaniną nie robiłam, bo miałam czarną folię z odpadu za darmo. Ale jak masz kupować to lepiej włókninę- brązową. Możesz ją potem powtórnie wykorzystać do wyłożenia między posadzonymi krzewami.
anemona11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 maja 2020, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie gruntu pod uprawe

Post »

Telimenka,
Dziękuję bardzo za podpowiedź :)

Do miłego
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie gruntu pod uprawe

Post »

Możesz ten kawałek wykorzystać jeszcze w tym roku i posadzić jakieś dyniowate na takiej ziemi (kabaczki, cukinie, dynie, arbuzy :) . Dzisiaj wspominaliśmy właśnie o tym w wątku z dyniami. viewtopic.php?f=42&t=102484&p=6260765#p6260765
anemona11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 maja 2020, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie gruntu pod uprawe

Post »

O tak, mam nadzieje, że uda mi sie kupic sadzonki dynii. :)
anemona11
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Przygotowanie gruntu pod uprawe

Post »

Możesz je teraz wysiać :wink:
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przygotowanie gruntu pod uprawe

Post »

anemona11 Zwróć uwagę na odmianę dyniowatych. Wybierz szybko dojrzewające, żeby się wyrobiły zanim będziesz musiała poletko uprzątnąć. Ja bym sobie wytyczyła punkty w których będą sadzone krzewy i tam zrobiła zaprawione dołki na dynie. Korzenie dyni ziemię rozluźnią , a krzaczki owocowe to wykorzystają po posadzeniu.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”