Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
przester27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 29 kwie 2007, o 13:56
Lokalizacja: Szczytno

Re

Post »

słyszałem,że środek na przyczepność można zastąpić ludwikiem. Ktoś wie ile należy go dodać na 1 litr oprysku ?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Kilka kropel - ok. 0,5 ml.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

CZEREśNIA

Post »

jola1;Przepraszam za wprowadzenie Ciebie w błąd.Jakoś nie zwróciłem uwagi na wiśnie.Głównym daniem Nasionnicy jest czereśnia,deser to wiśnia. Jeżeli Chcesz zobaczyć jak wygląda muszka to Wejdź na Porady Ogrodnicze i Działkowe dalej na post Muszka nasionnica trześniówka.Wystawiłem tam dwa zdjęcia.Pozdrawiam Ryszard :oops:
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

CZEREśNIA

Post »

MAMIROMA4;Tabliczki lepowe to sygnalizator o pojawieniu się szkodnika.Stopień zagrożenia od ilości osobników.Tabliczki są w różnych kolorach.Na Nasionnicę to żółty lub pomarańczowy.
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

Czereśnia

Post »

barteks; Przyznam się nigdy nie stosowałem środków na przyczepność.Więc nie wiele wiem na ten temat.Sam zastosuję się do rady Erazma i kupię Superam 10AL.Po obiedzie jadę na działkę i prawdopodobnie będę pryskał na Nasionnicę.Pozdrawiam Ryszard.
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

Czereśnia

Post »

Witam; Wczoraj jadąc na działkę chciałem kupić Superam10AL na przyczepność oprysku w dwóch sklepach nie mieli, będę szukał dalej. Nie wiem czy to środek trudno osiągalny czy sklepy ogrodnicze go nie sprowadzają.Co do Nasionnicy to na 10tabliczkach znalazłem 3 muszki.U sąsiada były 2muszki.Wczoraj dość mocno wiało i nie opryskiwałem.Zobaczę dziś. Pozdrawiam Ryszard :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Może mają w sklepach o podobnym działaniu środek. Pytaj o środek - preparat zwilżający i zwiększający przyczepność.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
przester27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 29 kwie 2007, o 13:56
Lokalizacja: Szczytno

Re

Post »

Dzisiaj i ja zrobiłem oprysk. Pierwszy raz użyłem lancy teleskopowej 5 metrów i naprawdę dobra rzecz. Pierwszy raz cały oprysk wylądował na drzewie a nie na mnie. Już niedługo będę mógł się przekonać o skuteczności oprysku. Niektórzy ponawiają oprysk po 7 dniach, a wy jak robicie ?
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

Czereśnia

Post »

Witam
Wróciłem z działki,po sprawdzeniu tabliczek lepowych-muszek Nasionnicy przybyło 6szt.Dwie muszki były na wysokości ok.2.5 .Zdecydowałem o oprysku Mospilanem 20+kilka kropel"Ludwika".Będę spokojny że mnie nie zaskoczy ta tygrysica, póki co.Dalej będę pilnie obserwował tabliczki lepowe.Pozdrawiam Ryszard.
micka
50p
50p
Posty: 79
Od: 20 maja 2008, o 22:06
Lokalizacja: skierniewice

Post »

Ja ciągle nic nie złapałam. Ale od jakiegoś czasu jest juz komunikat o tych muszkach. Co mam robić?? Pryskać, czy czekać??
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

Czereśnia

Post »

micka;komunikat oTwoim rejonie jest aktywny i chyba nie ma co czekać,żeby nie przedobrzyć.Bierz opryskiwacz i do dzieła.Pozdrawiam Ryszard.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

micka pisze:Ja ciągle nic nie złapałam. Ale od jakiegoś czasu jest już komunikat o tych muszkach. Co mam robić?? Pryskać, czy czekać??
Krajanko opryskuj czereśnie i to jak najszybciej Mospilanem 20 SP + środek - zwilżający i zwiększający przyczepność. Oprysk należało wykonać już 3 czerwca u nas. Należy przeprowadzić 1 - 3 opryskiwania. Ja drugi i zarazem ostatni oprysk wykonałem wczoraj. Opryskaj czereśnie i wiśnie.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

Czereśnia

Post »

Witam;micka zastosuj się do rady Erazma i nie czekaj.Wracając do środka na przyczepność to w Centrum Ogrodniczym nazwa" Superam"była zaskoczeniem.Dopiero powiedzenie o przyczepności skutkowało;Panie weź "Ludwika".No i wziąłem "Ludwika".Pozdrawiam Ryszard.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”