Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

'Bladoróżowa' w tym roku jest ogólnie mało smaczna - a po ostatnich deszczach po prostu gorzka i niejadalna.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
markpm
200p
200p
Posty: 286
Od: 10 lis 2007, o 15:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olkusz / Małopolska
Kontakt:

Post »

Ostatnie deszcze zniszczyły owoce mojej Vegi :(
cx

Post »

Witam.
Markpm....a pomyśl sobie o sadownikach,którzy obserwują ,jak z dnia na dzień,tracą plony...... :( .
Hej.
robsen
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 28 cze 2009, o 12:52
Lokalizacja: Suwałki

Post »

Witam

Mieszkam w Suwałkach a więc strefa 5 mrozów chciałbym na wiosnę przyszłego roku
posadzić 4 odmiany czereśni
Rivan Burlat Czerwona Butnera i Vega czy to dobry wybór jaki inny zestaw moglibyście ew. polecić
Tylko nie mówcie że wszystko mi wymarznie ;P bo poza pingwinami są tu jednak sady może nie towarowe ale przydomowe na pewno
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
calineczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 25 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Zakupiłam na allegro odmiane Burlat - wczesna najlepsza bez robali i........ moja czeresnia okazala sie wiśnią .Ech stracilam tylko pieniądze i czas bo mialabym juz wkrotce czeresnie...;(
kobieta

jest bezbronna....dopóki nie wyschnie jej lakier na paznokciach
Marzanna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 1 sie 2008, o 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Proszę o poradę, co dolega moim dwóm czereśniom. Liście przebarwiają się im na czerwono jak na jesień. Drzewka są dwuletnie, praktycznie jeszcze nie owocowały (w tym roku zaledwie 3-4 czereśnie), rosną w sadzie, gdzie mam problem z parchem i drobną plamistością, więc były pryskane profilaktycznie. A teraz wyglądają tak:
Obrazek
Obrazek
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

calineczka pisze:Zakupiłam na allegro odmiane Burlat - wczesna najlepsza bez robali i........ moja czeresnia okazala sie wiśnią .Ech stracilam tylko pieniądze i czas bo mialabym już wkrotce czeresnie...;(


Ja kupuję u sprawdzonych ogrodników.Na All... to większość(nie mówię że wszyscy ale większość) to parada oszustów.Wymyślają różne nazwy nieistniejących drzew i wsadzą ci to co chcesz.Ładny opis, obrazek a przy dostawie albo po czasie wielka nieprzyjemna niespodzianka.
tollo
100p
100p
Posty: 169
Od: 21 paź 2008, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police okolice Szczecina

Post »

Bardzo proszę o informacje na temat czereśni knorble.
Może ktoś z Was ma ją w swoim ogródku i doradzi mi czy
warto ją kupić.Zależy mi aby czereśnia nie miała robaków,a jej owoce żeby były twarde,chrząstkowate.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

tollo pisze:Bardzo proszę o informacje na temat czereśni knorble.
Może ktoś z Was ma ją w swoim ogródku i doradzi mi czy
warto ją kupić.Zależy mi aby czereśnia nie miała robaków,a jej owoce żeby były twarde,chrząstkowate.
Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się dokładnie powyżej:
Fallenangelv pisze:...Wymyślają różne nazwy nieistniejących drzew i wsadzą ci to co chcesz.Ładny opis, obrazek a przy dostawie albo po czasie wielka nieprzyjemna niespodzianka.
Nie ma takiej odmiany czereśni... i nie knorble tylko knorpel, a dokładnie knorpelkirsche. Tak w klasyfikacji pomologicznej (z jęz. niemieckiego) określamy czereśnie z grupy chrząstek - a więc o jędrnym, zwartym, twardym i chrząstkowatym miąższu. Jeżeli chodzi o All... - "fachowcy-sprzedawcy" (specjalnie wyboldowałem) najczęściej "wciskają" pod tą nazwą drzewka odmiany 'Büttnera Czerwona'
Pozdrawiam serdecznie :wink:
tollo
100p
100p
Posty: 169
Od: 21 paź 2008, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police okolice Szczecina

Post »

Pomologu mam do Ciebie jeszcze ogromną prośbę.
Szukam czereśni,która nie miałaby robali,była słodka,miała duże owoce a jej miąższ byłby twardy i chrząstkowaty.
Może mógłbyś polecić mi jakąś odmianę? :lol: :lol: :lol:
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

:lol: :lol: :lol: ...trudna sprawa w zasadzie... warunki które stawiasz, trochę się wzajemnie wykluczają. Coś musi być tu priorytetem. Rozumiem, że najważniejszy jest "brak wkładu mięsnego" :wink: a nie zamierzasz stosować specjalnie ochrony chemicznej. I już wybór mamy zawężony do odmian wczesnych. W tej grupie z kolei dominują odmiany raczej o miąższu miękkim, ewentualnie średnio zwartym (tzw. półchrząstki). I jeszcze ma być słodka :lol: Ok, poleciłbym dwie odmiany... pierwsza to standard w uprawie i "zmora sadowników" w ostatnim czasie (z uwagi na zbyt dużą ilość nasadzeń) - czyli 'Bürlat'. Owoc wystarczająco duży, dość twardy, bardzo smaczny. Doskonale pasuje do Twoich założeń. Druga odmiana już nieco mniej, z uwagi na konsystencję miąższu (jest bardziej miękki) oraz wielkość owoców (najwyżej średnie) - ale smak naprawdę godny uwagi. Chodzi o zapomnianą już niemal przez sadowników odmianę 'Wczesna Riversa'. Owszem, ma ona kilka wad, dyskwalifikujących ją z produkcji towarowej - ale moim zdaniem na działki można ją spokojnie nadal polecać.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Post »

Witam serdecznie,

na mojej jednorocznej czereśni pojawiło się coś dziwnego na pniu. Nie wiem co to jest, raczej nie uszkodzenie mechaniczne bo sad jest ogrodzony. Czy mam coś z tym zrobić, czy drzewo samo poradzi sobie w tym przypadku?

Oto zdjęcie

Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam serdecznie

Obrazek
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Witam.
Mało kto korzysta z wyszukiwarki(ja zresztą też ale czasem pamiętam :D )

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... e%B6nia%2A


To dla Lex.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”