Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Rossynant pisze:Połowa kwiatków w przeciętnym ogródku to śmiertelna trucizna, niewielu zdaje sobie z tego sprawę, dopóki dziecko listka nie ugryzie, czy jagódki...
Bez przesady, roślin którymi można się zatruć po ugryzieniu listka czy jagódki jest może kilkanaście. W przypadku większości trujących roślin trzeba wykazać dużo samozaparcia żeby zrobić sobie krzywdę. Zatrucia zdarzają się głównie gdy z czegoś przygotowuje się posiłek myląc to z rośliną jadalną, albo po spożyciu jakiegoś "ekstraktu" np. wody z wazonu. Dziecka trzeba oczywiście pilnować.
--
Pozdrawiam
mm
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

marmul pisze:Bez przesady, roślin którymi można się zatruć po ugryzieniu listka czy jagódki jest może kilkanaście.
No wiesz?! :shock:
Chcesz listę?
Strasznie dużo by trzeba wypisywać, ale na zamówienie - mogę, co mi tam.
:wit
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Rossynant pisze:No wiesz?! :shock:
Chcesz listę?
Takich że wystarczy skubnąć, raptem kilka wawrzynek, rącznik, bieluń i jeszcze parę. Już widzę jak ktoś przeżuwa bukiet konwalii, albo chrupie szyszki jałowca sabińskiego. :wink:
--
Pozdrawiam
mm
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Zimowit, Mieczyk, Hiacynt, Narcyz, Naparstnica, Datura, Cis. Najczęstsze przyczyny interwencji pogotowia. Poparzenia od tui i sumaka. Ba, groszek pachnący! Łubin. Z konwalii nie trzeba bukietu - był taki co łyknął wody z flakonu... nie odratowali.
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Rossynant pisze:Zimowit, Mieczyk, Naparstnica, Datura. Najczęstsze przyczyny interwencji pogotowia. Poparzenia od tui i sumaka. Ba, groszek pachnący!
Żeby otruć się naparstnicą trzeba by ją żuć nie zważając na wymioty i kołatanie serca, daturę wymieniłem, mieczyk? jest tak groźny jak i konwalie, zimowit straszne świństwo ale trzeba by pomylić z cebulą. Ja nie piszę że jest mała roślin trujących, tylko że jest mało takich że od skubnięcia można zejść.
--
Pozdrawiam
mm
marmul
100p
100p
Posty: 127
Od: 28 kwie 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Przecież nawet napisałem o tej wodzie z flakonu. Łyknąć sobie z wody to jest moment, przeżuć odpowiadającą ilość liści jest dużo trudniej. Zatruć się można wieloma roślinami jak pomylimy je z jadalnymi jak właśnie mieczyk czy zimowit. Bardziej chodziło mi o sytuację zostawienia dziecka na chwilę bez opieki, szansa że wykopie sobie cebulę jest nie większa niż że sięgnie w domu po ładnie pachnący proszek do prania. W ogródku jest raptem kilka takich roślin których ze względu na dzieci nie powinno się w ogóle uprawiać (datura, rącznik czy apetyczny wawrzynek). Myślę że nie mamy się o co spierać, uważać zawsze trzeba w ogrodzie czy poza nim.
--
Pozdrawiam
mm
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

To może ja (jeśli oczywiście pozwolicie :lol: ) powrócę do właściwego tematu - czereśniowego :wink: Jak "odłowy" much, czy wykonujecie zabiegi i jakimi preparatami?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Nie znam się na "odłowach much", ale mam w tym roku nadurodzaj czereśni. Ta najwcześniejsza, zwana przez nas 'majówką', o wielkich, nieco winnych owocach, tak obrodziła, ze nawet razem ze szpakami nie damy rady przejeść jej owoców ;:224
Dodam, że u siebie w ogrodzie nie stosuję żadnych chemicznych oprysków, a drzew owocowych nie pryskam w ogóle. Owoce są wielkie, zdrowe i bez robaków. Fotki sprzed paru dni, dzisiaj owoce sa już znacznie większe i ciemniejsze
Obrazek Obrazek
romekp
200p
200p
Posty: 244
Od: 22 lis 2009, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Zazdroszczę, moje czeresnie też by tak wyglądały gdyby nie ten przymrozek. A tak czeka nas walka o czereśnie ze szpakami, włśnie dojrzewa ich parę :-)
Pozdrawiam. romekp
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Co za piękne czereśnie dala! Ja na swoją Buettnerę Czerwoną muszę jeszcze trochę poczekać. Wykonałem oprysk 27. maja 'Calypso' ok. 4 dni po odłowieniu na tablicę lepową dwóch nasionnic. Dzisiaj zdjąłem tablicę a na niej pełno innego robactwa w tym chyba śmietka kapuściana ;-)

Zawiesiłem kolejną tablicę i odłowiłem kilka much. Czy mogę opryskać czereśnię 'Karate Zeon 050 CS'? W instrukcji nie ma zastosowania tego środka na nasionnicę trześniówkę.
Tomek
o_gierek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 31 maja 2009, o 11:31
Lokalizacja: Bolszewo

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Witam, czy z moją myślę że przemarzniętą czereśnią da się jeszcze coś zrobić? (oprócz spalenia...).
Pzdr!

Obrazek
Obrazek

Zdjęcia zrobione kilka dni temu... :/
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Mam pytanie - czy mi się wydaje (może to perspektywa) ale dlaczego to drzewko jest tak głęboko posadzone?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
o_gierek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 31 maja 2009, o 11:31
Lokalizacja: Bolszewo

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

To tylko perspektywa... posadzone było w miarę dobrze :)
Da się jeszcze coś z nią zrobić?
Mogę zamieścić zdjęcie z boku... :/
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”