Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
tmf30
200p
200p
Posty: 430
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Phantom: Kup VAN-a i BUttnerę Cz. i problem ci się rozwiążę. Ja mam małe pytanie z innej beczki. Jak wysoko rosną czereśnie na podkładce PHL-B (podobno najlepsza z PHL-ek i aż tak nie skarla)
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Ja nie wiem jaką mam odmiane czereśni ale nigdy nie musiałem używać zapylaczy :) może dlatego że dookoła wiara ma czereśnie i to wystarczy.
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Wiśnia też może być zapylaczem dla czereśni. Generalnie dobrze jest mieć w pobliżu podobne drzewka.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Mam trzy wiśnie i 2 czereśnie nie daleko siebie , więc dobrze ;:215 niech się zapylają :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Ginka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4351
Od: 21 wrz 2014, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Mysłowice

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Popatrzałam na forumowy wątek o krzyżowym zapylaniu wiśni i czereśni, zapylić się zapylą ale marne owoce z tego wychodzą :lol: , również zawsze mieliśmy wiśnię kilka metrów od czereśni ale patrząc na plony to się często nie zapylają :roll:
"Rolnik sam w dolinie"...a na imię mu Kasia.
"Śpieszmy się kochać ludzi...tak szybko odchodzą"
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Ginka
Ciekawe.... ;:202 Zaraz zapoznam się z tematem :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 635
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Mam dwie wiśnie niedaleko czereśni (w zasadzie jednak 5m od niej), chyba nawet kwitną w podobnym czasie i nic z tego - czereśnia co roku obsypana kwiatami, wychodzi z tego garść zalążków, które dość szybko opadają.

Nie wiem czy nie prościej będzie po prostu kupić czereśnię Lapins. To jedna z niewielu odmian samopłodnych więc nawet jak nie zapyli mojej to przynajmniej sama wyda owoce.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Kiedyś oglądałem film z prezentacja Dr E. Rozpary na którym wspomniała że Regina owocowała na pewnej plantacji dopóki nie wycięto rosnących na tej plantacji wiśni które w przypadku braku innych odmian czereśni stanowiły dla niej zapylacz. Ja obok swojej Reginy posadziłem tego samego roku Schneiderę późną która jest dla niej zapylaczem ale nie mam zapylacza do Burlata. Zobaczymy czy będzie owocował ale nie w tym roku bo zmarzł prawdopodobnie 100% i jak kwitł to prawie nie latały żadne owady w tym miejscu. Przy jagodach kamczackich nawet jak było 3 stopnie wiatr i deszcz to się jakieś pojedyncze trzmiele kręciły bo było niżej i lepiej osłonięte od wiatru.
Daniel_B
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 28 mar 2017, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Cześć, zamówiłem czereśnię w szkółce internetowej (chodziło mi o konkretną odmianę Burlat na podkładce Gisela5, której u siebie nie mogłem dostać). Drzewko przyszło do mnie po kilku dniach, ale średnio mi się podobało - w skrócie można nim w hokeja grać :wink: Napisałem wiec do sprzedawcy, który mi odpisał w ten sposób: "jeśli chodzi o wiśnię Kiku Shidare to każde drzewko będzie miało bardziej lub mniej tak zwaną hokejkę, jest to podkładka sadzonki. Należy wykopać głębszy dołek i zostanie widoczny pień dzięki któremu roślina będzie stabilniejsza."

W sumie tak zrobiłem od razu, zostawiłem tylko kilka cm aby nie zasypać całkowicie podkładki, ale zastanawiam się czy sprzedawca mnie nie buja. Wcześniejsze czereśnie, które kupowałem (co prawda na innych podkładkach) były "proste jak strzała" od samego korzenia :)


Obrazek
Pozdrowienia z Suwalszczyzny
Daniel
lgrom
200p
200p
Posty: 349
Od: 18 gru 2016, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: KNS

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Są jak hokejki gdyż były okulizowane.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

U mnie po mrozach Burlat i Schneidera późna już chyba 100% trafione. Regina jeszcze nie kwitnie choć podobno ma być zapylana przez Schneiderę późną która właśnie przekwita. Być może wynika to z różnych podkładek i z faktu iż rośliny są jeszcze młode.
Czereśnia żółta która wyrosła sama i nie ma podkładki i która ma kilkanaście lat ma kwiaty jakby zmarznięte ale w środku w każdym kwiecie który zerwałem jest zielony zalążek owocu.
Awatar użytkownika
Perek11
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olkusz

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

Witam pod moją starą czereśnia rosną takie oto malutkie sadzonki prawdopodobnie z pestek czy jest sens wykopywać je i wsadzić w jakieś inne miejsce czy szkoda zachodu?
Obrazek

Obrazek
Marcin?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Czereśnia - sadzenie, pielęgnacja, opryski

Post »

To zależy co chcesz z nimi zrobić , na podkładki tak ,na drzewa owocowe nie bardzo chyba że lubisz eksperymenty :D .
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”