Gloster

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Gloster

Post »

Mam kilkuletnią jabłonkę o nazwie Gloster - ma pyszne ładne owoce , a raczej miała każdego roku prócz tego . Nie wiem co się stało jest piękna zielona - listki zdrowe i żadnego kwiatka ani nawet pączka :shock: Do tej pory od 3 lat owocowała co roku [ kilkoma dużymi jabłuszkami , bo nadwyżki obrywałam , gdyż drzewko nie jest zbyt duże ] . Dodam że drzewko jest 4 letnie , przycinane raczej w miarę dobrze , naprawdę nie wiem co jej w tym roku jest - chyba tak jej nie zostanie ? Może jest jakiś sposób na zapewnienie owocowania w roku przyszłym ?.
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

'Gloster' to odmiana z reguły owocująca regularnie - bywają lata, kiedy owoców jest mniej - ale są. Czy w zeszłym roku Twój 'Gloster' owocował czy też kwiaty przemarzły?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Post »

Gosiu u mnie w sadzie Gloster w tym roku kwitnie bardzo słabo mimo tego że są to duże drzewa, widocznie potrzebuje odpoczynku jak ten Twój.
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

pomolog pisze:'Gloster' to odmiana z reguły owocująca regularnie - bywają lata, kiedy owoców jest mniej - ale są. Czy w zeszłym roku Twój 'Gloster' owocował czy też kwiaty przemarzły?
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Kwitł kwiaty , nie przemarzły i miał kilka jabłek . No cóż nie chyba muszę cierpliwie poczekać może w przyszłym roku ....
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4210
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

pomolog pisze:'Gloster' to odmiana z reguły owocująca regularnie
Zdziwiłem się; ale nie będę polemizował ani próbowal podawżyć(musiałbym zajrzeć do ksiąg, bo w głowie tego nie mam...), ale mój Gloster też ma humory i owocuje bardzo kapryśnie. Zawsze coś ma, bo już ma z 10 lat i jest średnich rozmiarów. Wiem tylko tyle, że co roku zaskakuje mnie inaczej.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Stąd to moje "z reguły"... :wink: Pamiętajcie także o dwóch sprawach - jest to jedna z najpóźniej kwitnących odmian jabłoni (zapylanie) i ważniejsza kwestia - ma skłonność do ogołacania się pędów - a więc nie stosujemy silnego cięcia, od najmłodszych lat gałęzie przyginamy (inaczej pokrój będzie bardzo wzniesiony i kąt ostry)... prowadzenie drzew tej odmiany nie jest sprawą prostą
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
GERTRUDA
1000p
1000p
Posty: 1327
Od: 25 lis 2007, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj.Pomorskie
Kontakt:

Post »

Niedobrze , oj niedobrze , a ja go w tym roku dość ostro ciachnęłam i zapewne to jest ta przyczyna , że się zbuntował :oops:
Każdy początek ma swój koniec ,a każdy koniec miał swój początek ........
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”