Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3  
Autor Wiadomość
kaza114
 Tytuł: Kora -wyścieliłem ją pod drzewami owocowymi...
PostNapisane: 6 sie 2006, o 15:43 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witam
Kupiłem sobie kore i wyścieliłem ją pod drzewami owocowymi w swoim ogrodzie,ale za każdym razem,gdy przychodzę na działkę,to kora jest rozgrzebana i muszę ją za każdym razem układać,może ktoś wie co to za nieproszony gość ją rozgrzebuje?,a i jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak układać tą korę pod drzewami,czy jest jakaś różnica w układaniu wieszchnią stroną czy spodnią.proszę o pomoc

broniusz
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2006, o 17:43 
---
Korę może rozsypywać wiewiórka zakopując żołędzie na zime. Często zdarza jej się zapomnieć gdzie zakopała... i młody dąb wiosną jak znalazł... Pytanie o korę troszkę mnie rozbawiło ;:91. Jaką stroną spadnie to i tak będzie dobrze :wink: Fajnie, że tak dbasz o swoje drzewka ;:16
z serdecznym uściskiem dłoni
broniusz

nemo56
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2006, o 17:49 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Właśnie, właśnie, pytanko: czy zamiast układania (żmudnego) kory nie można jej po prostu rozsypać i grabiami rozplantować?
Nie ma (dla mnie) znaczenia którą stroną kora leży do gruntu.
A z tym "rozgrzebywaniem" - to chyba sprawka jeża.
http://www.zoo.wroclaw.pl/zwierzeta/ssa ... ejski.html

Zobacz profil Wyślij e-mail      

eMZet
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2006, o 18:01 
1000p
1000p

więcej niż 1
broniusz napisał(a):
Korę może rozsypywać wiewiórka zakopując żołędzie na zime... ...Pytanie o korę troszkę mnie rozbawiło. Jaką stroną spadnie to i tak będzie dobrze :wink: Fajnie, że tak dbasz o swoje drzewka ;:16
z serdecznym uściskiem dłoni
broniusz

Z tymi wiewiórkami zakopującymi żołędzie na początku sierpnia, to też tylko ;:154 i ;:7 ;:7 ;:7 .

Ściółkując ziemie korą sosnową, rozsypuję warstwę 5 do 10 centymetrów i nie martwię się, którą stroną upadnie.

kaza114
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2006, o 18:05 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Jak jest to jeż to powiedz mi co mam zrobić żeby nie rozgrzebywał tej kory bo mnie to wkurza.

nemo56
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2006, o 18:10 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
nic!!! Jeż to jeden z najsympatyczniejszych pożytecznych stworzonek.
Podałem przykład, bo tak się zachowuje ale może to być coś innego, np. gawron, itp.
Wiewiórki raczej nie siedzą w sadach.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kaza114
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2006, o 19:55 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
gawron? o tej porze,to chyba nie możliwe,a jeśli chodzi o jeża,to ja też lubię jeże,i ja tylko chciałem się dowiedzieć czym go odstraszyć,lub podłożyć mu coś do jedzenia żeby nie rozgrzebywł mi co dzień tej kory.

broniusz
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sie 2006, o 20:27 
---
Chciałem tylko powiedzieć, że u mnie na działce, za płotem której jest las, najczęstszą przyczyną podobnych wydarzeń są wiewiórki 8) A z tymi żołędziami na początku sierpnia to zdaje się rzeczywiście się nieco zagalopowałem... :wink: Popatrzcie no jaki czlowiek zalatany ;:184 Nie zauważa nawet jaka jest pora roku ;:60

JOANNA OLO
 Tytuł: Podsypywanie krzaków owocowych korą
PostNapisane: 9 kwi 2007, o 16:54 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Mam pytanie do doświadczonych działkowiczów i ogrodników. Czy mogę podsypać krzaczki owocowe (maliny, agrest, porzeczki, winogron) korą? Czy to im nie zaszkodzi. Chciałabym zapobiec zarastaniu przez trawę okolic krzaczków. Dziękuję z góry za pomoc. :? [/b]

leda16
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2007, o 20:22 
500p
500p
Z wyjątkiem plewienia nie ma tu dobrych rozwiązań. Kora straszliwie wyjaławia glebę, poza tym winorośle jej nie lubią. Na korze uwielbia rosnąć pokrzywa i podagrycznik. kora przekompostowana jest w polskich centrach ogrodniczych nie do zdobycia.

aguskac
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwi 2007, o 23:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja tak zrobiłam i jestem baardzo zadowolona. Dodatkowo przy krzewach dałam szyszki sosnowe, fajnie to wygląda. Już od trzech lat mam niewiele pracy przy odchwaszczaniu , bo czasem owszem cos wyjdzie, ale niewiele. Kora nie wyjaławia ziemi lecz doskonale ją wzbogaca rozkładając się. Kora podobno musi odleżeć ok 3 miesiące, żeby była zdatna do ogrodu , ale nie jestem pewna, gdzieś tak wyczytałam, więc wydaje mi się, że ta kupowana w sklepach ogrodniczych ma często duzą szansę być ok. Ja kupiłam z tartaku taką co leżała rok na stercie. Pan przepraszał, że nie ma świeżej , bo ładniejsza, a ja byłam z tego powodu bardzo uradowana :).
Nawet pytałam fachowców od truskawek czy można je ściólkować i powiedziano mi , że jak najbardziej. Super sprawa, truskaweczki miałam jak złoto a plewienia niewiele. Polecam

miro
 Tytuł: Kora pod drzewa owocowe
PostNapisane: 5 maja 2008, o 19:07 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Proszę o poradę, ponieważ mam wątpliwość czy pod drzewa owocowe można położyć jako zabezpieczenie przed chwastami matę ogrodniczą, a na to korę sosnową z zawartością bH 4-5.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

barbarka
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 17:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja tak zrobiłam . Jeszcze nie pod wszystkimi drzewkami , ale pod częścią .
Korzenie drzewek owocowych też muszą oddychać i "żywić się" .
Trawa , która rośnie wokół pni pobiera pokarm i wodę przeznaczoną bynajmniej nie dla niej .
Dlatego zaczełam spod drzewek "wycinać " trawę i obsypywać korą i trotami , by nie rosły tam już chwasty i trawa.

wronek89
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 17:41 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Moje drzewka mają już tak duży system korzeniowy, że musiałbym zerwać darń z połowy działki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 32 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Darko52 i 36 gości