Jakie największe sadzonki drzew owocowych mogę kupić

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

P.S. 1
Uwielbiam wiśnie :lol: a na mojej ziemi mogą rosnąć tylko śliwki :lol: :lol: :lol:

P.S. 2
Masz do wyboru jabłka, gruszki, śliwki, morelki, ale też krzewy porzeczkowe, agrest, jagoda kamczacka czy borówki wysokie. A do tego maliny, jeżyny, mieszańce i truskawki, poziomki, matko jedyna, nie umiem wymienić wszystkich owoców, jakie można mieć ze swojego własnego sadu, tyle tego jest :D I każde w wielu odmianach... Jeśli ludzie wymienią ci tylko po jednej odmianie, to dostaniesz kręćka z nadmiaru :D

Dobieraj odmiany do warunków w ogrodzie i twoich upodobań, a nie dlatego, że ładnie wyglądają na zdjęciu, albo komuś obcemu pasowały jak jadł we Chinach :D

A ilość na rodzinę to jakoś się chyba liczy drzewko na osobę, ale nie pamiętam, czy tak właśnie jest. Może więcej?


I najważniejsze!!! Pisz uważniej, przed wysłaniem postu przeczytaj go na podglądzie i popraw błędy. Proszę! Dziękuję. N.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Nalewka pisze:...A ilość na rodzinę to jakoś się chyba liczy drzewko na osobę, ale nie pamiętam, czy tak właśnie jest. Może więcej?...
To różnie... statystycznie jakby tak wypada :lol: - w sumie wszystko zależy od przeznaczenia owoców... jeśli ktoś nie cierpi wiśni, a do tego jeszcze przetworów to szkoda miejsca na takie drzewko - z kolei znam taką rodzinę, której 7 drzewek brzoskwini jest za mało - tyle robią przetworów i "konsumują" również prosto z drzewa :wink: dlatego i pod tym kątem należy dobrać zarówno gatunki, jak i odmiany
Pozdrawiam serdecznie :wink:
karulka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 2 maja 2008, o 22:55
Lokalizacja: Lubenia(podkarpacie)

Post »

Wybaczcie mi moje potknięcia literowe :oops: .....ja po prostu piszę często z dzieckiem na ręku :roll: jeszcze bardzo mała i ciężko ją zająć czymś na długo by móc spokojnie posiedzieć przy necie i poduczyć sie :wink:
karulka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 2 maja 2008, o 22:55
Lokalizacja: Lubenia(podkarpacie)

Post »

Jeśli chodzi o maliny ,jeżyny,borówkę ameryk., i kiwi (agrest chiński) posadziłam właśnie niedawno.Winorośl będę sadzić niebawem.Porzeczki i agrest rośnie juz od roku i pięknie owocują. Plan mój dotyczy tylko drzewek owocowych stąd prośba o poradę.Ale to nie dlatego żeby sie sugerować w 100% tylko zainspirować waszymi doświadczeniami.Tak czy inaczej dużo czytam o drzewkach i pomału wypisuje sobie co ciekawsze.Bardzo interesuje mnie nektaryna i morela ale boje sie mrozów bo jak wiadomo podkarpacie nie należy do najcieplejszych rejonów :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”