Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 1

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Post »

Te nowe posadziłem na lekkiej, niezbyt żyznej ale dodałem nieco kompostu i przekopałem przed sadzeniem. Zaś wcześniejsze były sadzone na rabacie po kwiatach, na dobrej próchnicznej glebie.
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
Justyna0608
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 mar 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

witam gorąco :D moja mama sadziła nie mocząc wcześniej korzeni ani maliny ani jeżyny i rosną bardzo dobrze. Maja bardzo dużo owoców z czego sie bardzo ciesze bo je uwielbiam :D ale myślę ze jak włożysz je na jakieś 10min przed wsadzeniem jeżeli bardzo chcesz je namoczyć to będzie wystarczająco :) ale tak jak pisałam wcześniej u mnie były wsadzane bez moczenia i świetnie sie przyjęły :D pozdrawiam serdecznie :)

Obrazek

miseczka malin dla Ciebie :)
Awatar użytkownika
Justyna0608
50p
50p
Posty: 86
Od: 26 mar 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów

Post »

Witam gorąco :) maliny wsadziliśmy do zwykłej ziemi w ogródku :) na wiosnę raz podlewamy rozcieńczona gnojówka i to im wystarcza :D rosną w słonecznym miejscu w rogu ogródka od kilku lat :D :D Pozdrawiam gorąco
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

Ja też mam pytanie - czy malinki (Poranna Rosa) trzeba podlewać?
Awatar użytkownika
pawels23
200p
200p
Posty: 264
Od: 26 lut 2008, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post »

tak, ale malina jest trochę jak chwast, a ich nie podlewam :?
MagdaSz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 27 maja 2008, o 16:40
Lokalizacja: Barłogi k/Koła

Maliny w folii (?)

Post »

Jali system korzeniowy mają maliny?Bo moje po przesadzeniu w rowki wyłożone folią zaczynają usychac.Dodam ,że na folię dałam obornik z kompostem na to dałam ziemię.Może jest zbyt płytko,a może maliny nie lubieją kompostu lub też były za stare i się nie przyjęły?
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

A jaką folię dałaś ? Zwykłą ?

Korzenie malin rościągaja się i główna ich część znajduje się na 10-30 cm głebokości , ale sięgają też tak do 50 cm .
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
MagdaSz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 27 maja 2008, o 16:40
Lokalizacja: Barłogi k/Koła

Post »

Dałam grubą folię taką jak na tunele.
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Folia uniemożliwia podsiąk wody do korzeni, być może za duże stężenie i koncentracja składników pokarmowych w glebie,przy wysokiej temperaturze powietrza za gorąco mają korzenie bo obornik fermentuje. Nigdy nie uprawiałem malin na folii, to co napisałem to tylko moje przypuszczenia.
Pozdrawiam.
and777
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zaciekawiło mnie, po co folia?
Waleria
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

nie można dawać folii na dno rowu, utrudnia to nie tyle podsiąkanie , ile odpływ nadmiaru wody. Folią (grubą) nawet złożoną podwójnie obkłada się boki rowu na głębokość około 40-50 cm aby niemożliwić przerost korzeni i rozłażenie sie malin po całym ogrodzie. No i ten obornik musi być dokładnie wymieszany z ziemią, nie można go ot tak sobie wyrzucić z taczek i przykryć warstwą ziemi. Musisz szybko te maliny przesadzić, jeśli chcesz je uratować.
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

To prawda, wykładając dno rowu folią narażamy korzenie na uduszenie się po deszczach, a nawet obfitym podlaniu. Z kolei w razie suszy i braku podlewania odcinamy roślinę od wody w głębszych warstwach gleby. Doraźnie można podziurawić folię jakimś szpikulcem, ale to chyba nie wystarczy. Gdyby chodziło tylko o nadmiar wody, liście żółkłyby od dołu; jeśli usychają na szary kolor to - znowu zgadzam się z gienią1230- mógł zaszkodzić także i obornik.
haniahania
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 sie 2008, o 13:19

Podcinanie malin

Post »

Witam! mam pytanie. czy ktoś wie jak i kiedy obcina się krzewy malin?Dziękuję :)
haniahania
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”