Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

atrano- moje maliny sadzone późną jesienią 2011 r. -rzekomo też Polka - wyglądają obecnie tak:

Obrazek

Obrazek

Generalnie późno wystartowały .A niektóre to w ogóle dopiero kiełkują z tych patyczków. Cieszę się, bo myślałam że wszystkie wymarzły a tu sięokazuje żeprawie wszystkie żyją choć są niektóre bardzo opóźnione (zwłaszcza chodzi mi o te kiełkujące)

Killer19- przepiękne te Twoje maliny. Zasilałeś czymś? jeśli tak to czym i kiedy?
Ja swoje ze dwa razy zasiliłam rozcieńczoną gnojówką z pokrzywy...
I jeszcze jedno-jak myślisz-te nasze co są na tym etapie jak na fotkach zaowocują jeszcze w tym roku??
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

Zaowocują! Oglądałam zdjęcia sprzed roku i moje nie były większe, a zaowocowały na tych pędach które u Ciebie widać. Dodatkowo u mnie wyrosło później jeszcze po kilka pędów, na których owoce już nie zdążyły. W tym roku las malin :) .
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

ostatnia szansa i w tamtym roku, po tym pierwszym owocowaniu jesienią jeszcze lub wczesną wiosną je obcinałaś aż do zera..? czy prowadziłaś na zbiór powtarzający i stąd też "las malin" teraz...?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

Ja maliny powtarzające ścinam jesienią i prowadzę na późny zbiór - na wczesny zbiór mam posadzone maliny owocujące na pędach dwuletnich.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
killer19
50p
50p
Posty: 51
Od: 5 maja 2011, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

apw81 ja po ruszeniu wegetacji saletrzakiem (20kg/0,25h) aktualnie do rozsiania mam saletrę wapniową (30kg/0,25h) a następnie na początku kwitnienia jeszcze raz saletrę wapniową. U mnie nawożenie miałem rozpisane przy analizie gleby którą robiłem, a te nawozy były podyktowane tym że pH gleby mam bardzo kwaśne. Więc nie wiem jak to u Ciebie może się sprawdzić. Jedyne co warto polecić to zrobić na początku wiosny analizę gleby z zaleceniami nawozowymi rozpisanymi na cały sezon- (koszt +/- 20zł) i wiesz czym, ile i kiedy nawozić żeby było wporzo :)
A twoje malinki na pewno za owocują! Mają jeszcze czas. Moje w pierwszym roku wyglądały podobnie w tym okresie a i tak ładnie owocowały.
Awatar użytkownika
atrano
50p
50p
Posty: 85
Od: 2 lut 2012, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław-Milicz

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

Bardzo się ucieszyłam z tych informacji, zaglądam do malinek, z wierzchu wyglądają jakby troszkę błotkiem pokropione, a jak się liście odwróci to widać maleńkie dziureczki, takie jakby ktoś liście troszkę porysował szpilką. Co to może być? ;:219
polarek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 29 kwie 2011, o 06:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

Na początku maja pod malinki powtarzające, drugi rok już plonujące, rozsypałem małą garstkę pod krzaczek azofoski. Polka ładnie po niej rośnie. Kiedy dać drugą porcję ? W trakcie owocowania czy jeszcze przed? pozdrawiam
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2970
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

Po ostatnich deszczach maliny rosną jak oszalałe - niektóre krzaki Polek (sadzonych jesienią 2010) mają 1,5 m wysokości. Jak tak dalej pójdzie to będę je zrywać z drabiny :;230 . Niczym ich nie użyźniałam od posadzenia, widocznie podoba im się miejsce na nawiezionej ziemi z nieużywanego rolniczo od lat pola.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

ostatnia szansa pisze:Po ostatnich deszczach maliny rosną jak oszalałe - niektóre krzaki Polek (sadzonych jesienią 2010) mają 1,5 m wysokości. Jak tak dalej pójdzie to będę je zrywać z drabiny :;230 . Niczym ich nie użyźniałam od posadzenia, widocznie podoba im się miejsce na nawiezionej ziemi z nieużywanego rolniczo od lat pola.

mam to samo :) mam polke i ładnie rosnął , niestety wszystkie nie zeszly , ale to jest pierwszy rok , niektore sa juz naprawde duze :)
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

Też mam Polkę sadzoną na wiosnę. Te, które wypuściły pędy od korzenia są nieco bardziej rozłożyste, niż na zdjęciu, ale na razie same liście. Natomiast te, które wypuściły pędy z "patyka" mają małe malinki :wink:
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

juz dojżałe ? :)
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

Aż tak dobrze to nie ma ;)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
hot-dog4
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 29 mar 2012, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie

Post »

Witam.Mam pytanie ; otoz co zrobic aby pozbyc sie trawy w rzedach malin ? Jakas chemia ? Kiedy opryskiwac ?
Za podpowiedzi , serdeczne Dzięki z gory
pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”