Jak usunąć trawę w winogronie ?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
jan_jc
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 12 kwie 2008, o 17:57

Jak usunąć trawę w winogronie ?

Post »

Witam chcę się dowiedzieć jakim środkiem usunąć trawę w moim winogronie,ale tak żeby sam winogron na tym nie ucierpiał?Czy są jakieś takie bezpieczne środki,preparaty do opryskiwania albo coś innego co by pomogło?
Awatar użytkownika
kasama
100p
100p
Posty: 164
Od: 9 wrz 2007, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Oprysk na jednoliścienne, lub delikatne "pędzelkowanie" Roundapem (uwaga - wypala!). :)
Pozdrawiam
Kasia

"Zielonym do góry!"
rezygn0101
---
Posty: 451
Od: 31 sty 2008, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak usunąć trawę w winogronie ?

Post »

jan_jc pisze:Witam chcę się dowiedzieć jakim środkiem usunąć trawę w moim winogronie,ale tak żeby sam winogron na tym nie ucierpiał?Czy są jakieś takie bezpieczne środki,preparaty do opryskiwania albo coś innego co by pomogło?
Panie Janie winogrona (grono to owoc) to ja mam na talerzu, a rosną mi krzewy winorośli i do zwalczania chwastów, trawy można zwalczać na klka sposobów i tak w pobliżu krzewów można często spulchniać glebę przy kilku krzewach ręcznie np. kopaczką, przy wiekszym nasadzeniu (glebogryzarka), można wykładać maty , można odchwaszczać chemicznie. Szerokie pole do popisu (nie kojarzyć z niepewną partią). :D
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Najlepiej usunąć ręcznie / wraz z korzeniami / , a po usunięciu wyłożyć matą lub czymś obsypać .
Moje winorośla są obsypane korą . Trawka nie zarata ich , a gdy pojawia się jakieś źdźbło trawki jest ono słabe i łatwe do usuniecia .
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

A jeśli chemicznie- to na trawkę Fusilade. Ale gdy trawka zginie to na czystej ziemi na pewno wyrosną inne chwastki. Więc wtedy (albo od razu teraz) jeśli niedużo masz tego zastosuj Casoron(w postaci granulek jak ziarnka maku w "pieprzniczce")- posypać i spokój na cały sezon.
Można kropić czymś z wycofywaną już symazyną(Azotop) lub nowszym Kerb.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”