Truskawki na balkonie?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
stary1
100p
100p
Posty: 135
Od: 26 kwie 2008, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

mam truskawki odmiany selva wyrosły długie wąsy a na nich coś jakby nowe zawiązki krzaków[wygląda jak sadzonka tylko bez korzenia]i z tej zawiązki wychodzi znowu wąs i znowu sadzonka mam pytanko co z tym się robi czy tak ma być czy te wąsy się usuwa?wyrastają również inne wąsy ale na tych na końcu są zawiązki kwiatów może wyhodowałem jakiegoś mutanta :lol: :lol: :lol: będę wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Wąsy z młodymi roślinkami możesz wsadzić do ziemi, żeby sadzoneczki na końcach się ukorzeniły, potem trzeba je odciąć i posadzić w nowym miejscu. Jeśli jednak nie chcesz osłabiać rośliny matecznej, to odcinaj wąsy już teraz i rób to systematycznie. Przy odmianach rozłogowych to najzupełniej normalne :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
stary1
100p
100p
Posty: 135
Od: 26 kwie 2008, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

piękne dzięki ziomalko :lol: :lol: :lol:
silver
50p
50p
Posty: 83
Od: 1 maja 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Hej Surita, jak wyglądają dzisiaj Twoje truskawki i poziomki? Czy już owocują?
Awatar użytkownika
Thilien
100p
100p
Posty: 109
Od: 26 cze 2007, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krzeszowic
Kontakt:

Post »

Pochwale się moimi poziomkami. Doczekałam się pierwszych owoców, a kolejne dojrzewają :)
Dzisiejsze fotki:
http://ogrodek-thilien.blogspot.com/200 ... zkowe.html
milkana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 16 kwie 2008, o 20:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Hej

Post »

Witam wszystkich serdecznie, po dłuuuuuugiej przerwie,
niestety z moich truskawek na balkonie nic nie wyszło. Nie wiem co im się stało, ale przypuszczam, że to jakaś choroba je dopadła. Wszystkie liście zaczęły się robić czerwone i usychać. Najpierw na liściach pojawiły się brązowe plamy. Owoce były maleńkie i praktycznie nie rosły. Może w przyszłym roku uda mi się bardziej, ale w tym jestem bardzo rozczarowana moją hodowlą buuuuu. Nie poddaję się i już czekam na kolejny sezon, żeby rozpocząć nową hodowlę. A jak tam Wasze uprawy?
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

U mnie truskawki jeszcze dziś mają owoce, ale te już raczej nie zdążą dojrzeć. Poziomki rosły fantastycznie, aż wywędrowały do ogrodu, bo wreszcie mamy dla nich miejsce. Tam to dopiero pokazały, jaki w nich potencjał drzemie :D W przyszłym roku następny wysiew!
pozdrawiam
Aneta
filip11
200p
200p
Posty: 275
Od: 9 mar 2007, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WOLSZTYN
Kontakt:

Post »

Czy teraz jest dobra pora na sadzenie truskawek? Mam dość stare krzewy, które słabo plonują i chciałbym je zastąpić młodymi. Z góry dziękuję.
tusia_88ck
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 kwie 2010, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Truskawki i poziomki w doniczkach?

Post »

Witam.
Mam pytanie- Co najlepiej zasadzić w wiszących doniczkach w pół cienistym miejscu na działce. Myślałam o truskawkach i poziomkach, ale czytałam że takie owoce muszą mieć dużo słońca ;:3 ....
Co polecacie?.....
Acia30
50p
50p
Posty: 72
Od: 22 kwie 2010, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawki i poziomki w doniczkach?

Post »

Ja bym spróbowała z poziomkami, one nie muszą rosnąć w pełnym słońcu. Truskawka potrzebuje dużo więcej słońca.
Kiedy mieszkałam w bloku miałam balkon/loggę od strony wschodniej, słońce do jakiejś 11 i miałam poziomki w skrzynce - rosły rewelacyjnie. Powiem szczerze, że owocowały lepiej niż obecnie na mojej działce. Owoce były duże i było ich mnóstwo.. Fakt, że tamte były wypieszczone (dobra ziemia, regularnie podlewane) bo miałam mało roślin. Siałam je sama wprost do skrzynki, dość późno bo gdzieś w kwietniu, jedyny minus to to, że nie przetrwały zimy.
Niestety nie pamiętam odmiany...
Powodzenia w uprawie życzę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”