Truskawki na balkonie?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

A mnie smutno.. pocieszcie, że w końcu wypuszczą drugą parę listków...

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
milkana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 16 kwie 2008, o 20:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Truskaweczki

Post »

Hej no pewnie, że wypuszczą. Daj im tylko słoneczka i podlewaj. Jestem pewna, że już za chwileczkę, już za momencik.........:)
Ja tym czasem szykuję się do pikowania. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Witam po długiej przerwie.
Moje truskawki też jakieś niemrawe, i chyba w tym roku nie zaowocują. Obrazek

Ale tak bardzo chcę je mieć,że zamówiłam na allegro sadzonki, a te wysiane będą sobie rosły swoim tempem.

Pozdrawiam Dana
milkana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 16 kwie 2008, o 20:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Truskaweczki

Post »

Hej Dana widzę, że zabezpieczasz tyły:) dobrze robisz hehe. Ja na razie swoje przepikowałam dzisiaj i teraz czekam. Zobaczymy, jeśli przeżyją pikowanie i zaczną rosnąć to chyba w siebie uwierzę hehe że naprawdę uda mi się wyhodować te krzaczki. No cóż daję im kilka dni a jeśli będę widziała, że nic z tego to też zamawiam sadzonki i mam to gdzieś:)
Pozdrawiam serdecznie
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Milkana, dobrze to określiłaś " zabezpieczasz tyły" :D . Tak to prawda :lol:
Jeżeli tak jak ja nie masz siły czekać na siewki to też kup sadzonki ale tych posianych nie wyrzucaj, zrób tak jak ja a w przyszłym roku będziemy miały duuuuuużo truskaweczek na balkonie.

Pozdrawiam Dana.
milkana
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 16 kwie 2008, o 20:38
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Truskaweczki

Post »

hmmm no jak się już tak namęczyłam z tym pikowaniem to pewnie, że ich nie wyrzucę:) Oj uśmiałybyście się gdybyście to zobaczyły. Wszystko działo się w przedpokoju hehe. Widok był mniej więcej taki: mój starszy synek wysypujący ziemię z wora, ja starająca się wyrwać mikroskopijne sadzonki z doniczki i jeszcze mój najmłodszy (sześć i pół miesiąca), który do nas przypełzł i szarpał reklamówkę, która leżała na podłodze. Nagle Kubuś wyczaił kupkę ziemi na podłodze więc ochoczo do niej podpełzł i jak to takie maluszki zaczął wpierdzielać. Więc ja brudnymi w ziemi rękoma zaczęłam go odsuwać, ale jemu tak się spodobało, że nie było mowy o wypędzeniu go stamtąd. Pod koniec pikowania wszyscy wyglądaliśmy jak dzieci stróża hehe umorusani cali w ziemi. Oj umęczyłam się straszelnie, ale wszystkie sadzonki są na miejscu i teraz czekamy hehe. Taki heroiczny wysiłek musi być nagrodzony. Ale...... tak żeby sobie zabezpieczyć tyły Dana podaj mi proszę adres, gdzie kupiłaś te sadzonki. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie
dana0520
50p
50p
Posty: 96
Od: 2 mar 2008, o 17:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

A bardzo proszę. Mówisz i masz : http://allegro.pl/item361125420_niezwyk ... _hit_.html
Mam nadzieję, że będą te same co mamy wysiane.
Pozdrawiam Dana
Awatar użytkownika
aga.m
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 cze 2007, o 16:01
Lokalizacja: woj.małopolskie

Post »

Moje truskawki są troszkę większe niż wasze ale jak zobaczyłam te na allegro to niestety nie wierzę żeby nasze zaowocowały w tym roku...
Pozdrawiam :)

Obrazek
stary1
100p
100p
Posty: 135
Od: 26 kwie 2008, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ja kupiłem sadzonki na allegro ładnie się przyjeły wychodzą nawe liście i zawiązki już zaczynają kwitnąć ale są i też jakieś dziwne zawiązki owoców bez kwiatów są zielone a po kilku dniach usychają czy to może są pozostałości po tamtym roku?zostawić je czy może wyciąć będę bardzo wdzięczny za jakieś sugestie na ten temat
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

TARATATA-TA-TA!!!

Moim poziomkom i truskawkom wyrasta druga para listków :tan:

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Wprawdzie nie lubisz, jak Ci podpowiadam, ale teraz powinnaś je przepikować. To przyśpieszy ich rozwój.
Aga.m - ja mam takie same i wierzę, że zaowocują. U truskawki jest miesiąc od kwiatu do owocu.
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

My już po konsumpcji pierwszych poziomek (wysiane w zeszłym roku, przez zimę trzymane na chłodnej werandzie). Troszkę kwaśne były :D A truskawki też już zawiązały owoce ;:26
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

lotta pisze:Wprawdzie nie lubisz, jak Ci podpowiadam, ale teraz powinnaś je przepikować. To przyśpieszy ich rozwój
lotto, czy to było do mnie? Jeśli tak, to nie mam pojęcia skąd taki pomysł :) Jestem wszystkim ogromnie wdzięczna za wszelkiego rodzaju rady, sugestie i podpowiedzi :)
Ale jeśli w którymś miejscu Cię uraziłam, to przepraszam, było to w pełni nieświadome i wbrew moim intencjom. Nie gniewasz się..?

Poważnie przepikować..? Mnie się one wydają nieco za malutkie jeszcze.. Tamto zdjęcie jest w sporym zbliżeniu.. Cała siewka nie ma chyba jeszcze 2 cm...

anwi, faaajnie masz :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”