Drzewka owocowe - przesadzanie

Drzewa owocowe
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Musisz poczekać z takim drzewem do jesieni. Teraz już za późno na przesadzanie starszych drzew.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
kasama
100p
100p
Posty: 164
Od: 9 wrz 2007, o 11:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Przesadzanie brzoskwini.

Post »

Kiedy i jak mogę przesadzić brzoskwinię - teraz jesienią czy dopiero wiosną? Dodam, że drzewko ma ok. 1,5m i jeszcze nie kwitło :?: i nie owocowało. Wczoraj przycięłam wszystkie gałęzie poniżej 0,5m nad ziemią. Brzoskwinia jest ładnie rozkrzewiona. Czy istnieje duże ryzyko, że ta "operacja" się nie powiedzie?
Bardzo proszę o rady.
;:228
Pozdrawiam
Kasia

"Zielonym do góry!"
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Przesadzanie brzoskwini.

Post »

kasama pisze:Kiedy i jak mogę przesadzić brzoskwinię - teraz jesienią czy dopiero wiosną? Dodam, że drzewko ma ok. 1,5m i jeszcze nie kwitło :?: i nie owocowało. Wczoraj przycięłam wszystkie gałęzie poniżej 0,5m nad ziemią. Brzoskwinia jest ładnie rozkrzewiona. Czy istnieje duże ryzyko, że ta "operacja" się nie powiedzie?
Bardzo proszę o rady.
;:228
Zdecydowanie polecam jesień, jak tylko liście opadną. Ja swoje drzewko przesadzałam wiosną, chyba trochę późno, bo miała pierwszy raz kwitnąć, już było widać pąki i wszystkie straciła. W ogóle bardzo długo nie ruszała, dopiero w czerwcu puściła porządne listki.
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Ja się podłączam bo tez mam kilka do przesadzenia i się zastanawiam kiedy :wink:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Mateusz
100p
100p
Posty: 193
Od: 13 lut 2008, o 10:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post »

Najlepiej późną jesienią lub bardzo wczesną wioną. A jeśli sadzonki są w doniczkach, to można przez cały rok.
Pozdrawiam,
Mateusz!
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Drzewka owocowe - przesadzanie

Post »

A czy lepiej obkopać mniejszą średnicę wokół drzewka i spróbować przenieść z bryłą ziemi czy lepiej większą i starać się przenieść jak najwiecej korzeni nawet bez ziemi?

Chodzi mi o węgierkę o 3 letnią o wysokości ok 2 m i średnicy pnia ok 2cm. Czy podkop ma mieć średnicę korony i czy mozna przenieść bez ziemi?
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Drzewka owocowe - przesadzanie

Post »

Można i lepiej większą ilość korzeni. Od razu podlać, bo włośniki schną w moment.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Tomek1234
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 kwie 2016, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drzewka owocowe - przesadzanie

Post »

Mój dziadek w 1945 zasadził szarą renete, dzisiaj pień ma około 80cm średnicy, wysokość drzewa gdzieś tak z 8 może nawet 10 metrów, no i jest problem bo trzeba to wyciąć bo tam będzie garaż.
I teraz pytaniem, to istnieje sprzęt którym można by to drzewo przesadzić? tu sie da cokolwiek zrobić? takie coś jest możliwe? i poza tym ile to drzewo by było w stanie jeszcze wytrzymać? to są takie 100 letnie jabłonki?
Awatar użytkownika
lucas070707
100p
100p
Posty: 187
Od: 10 wrz 2012, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie

Re: Drzewka owocowe - przesadzanie

Post »

Wszystko da się zrobić, kwestia ceny. Przesadzanie dużych drzew to przedsięwzięcie które warto zaplanować kilka lat wcześniej i odpowiednio przygotować drzewo do takiego zabiegu. Inaczej marne szanse na powodzenie. Może lepiej pobierz z jabłoni zrazy, zaszczep na jakiejś podkładce i to kiedyś Ty będziesz się chwalił wnukom własnoręcznie szczepionym drzewem.
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Drzewka owocowe - przesadzanie

Post »

Szykuję się do wycięcia orzecha z działki. Z faktu, że jest duży i obalenie na ziemię poniesie w skutkach likwidację jego przybocznych następców - Grusza Klapsa 3 letnia i Węgierka 2 letnia, chciałbym je przenieść do donic naokoło tygodnia i zasadzenie ich ponownie po wycięciu orzecha. Czy takie dwukrotne przesadzanie do i z donicy im nie zaszkodzi ? Korzenie lepiej w donicę włożyć czy z desek zrobić chwilową donicę w kształcie bryły ziemi z wyjęcia drzew ?? Mam jakiś ukorzeniacz blackJack, który mogę chyba w nich zastosować, ale czy koniec września będzie na to odpowiednim terminem ?
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Drzewka owocowe - przesadzanie

Post »

Jeśli teraz zaczniesz je wyjmować to będą miały problemy. Lepiej poczekać chociaż do połowy września. Ogólnie pamiętaj, że przesadzenie spowolni poważnie ich rozwój.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Drzewka owocowe - przesadzanie

Post »

Rozumiem spowolnienie, ale biorę to pod uwagę bo jeżeli obalę orzech w jedyną stronę to są niestety na linii jego spadku, a 2 i 3 letnie drzewo tego nie przeżyje. Oczywiście poczekam do końca września by orzech wydał jeszcze owoce, chociaż już zaczynają spadać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”