Jaką odmianę śliwy wybrać, jaką polecacie? Cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
badylarz
200p
200p
Posty: 335
Od: 27 sty 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: środkowe Mazowsze

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Jestem tylko o trzy lata mądrzejszy w doświadczenia od Ciebie. Właśnie mija równo trzy lata jak je posadziłem. Rozpoczęły owocowanie w ubiegłym roku, z wyjątkiem węgierki zwykłej. Kwitła, ale owoców nie zawiązała. Według mnie najlepsza Jubileum, dojrzewanie w różnym czasie od połowy sierpnia do pierwszych dni września, ale dla mnie to jej zaleta. Record , początek września, ale też dojrzewa nie jednocześnie. President w smaku jak śliwka, dojrzewa w miarę jednocześnie pod koniec września. Potwierdzam, że na przetwory się nie zakwalifikowały ( rodzina "zbyt" liczna). Ochrona zgodnie z programem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Po silnej selekcji ostatecznie wybrałem odmiany: Amers, Cacanska Lepotica, Bluefree, Cacanska Najbolja, Cacanska Rana, Empress, Record, Vision, Jubileum. Mimo że będą rosły na glebie klasy 3a to posadzę je na Węgierce Wangenheima.
Pozdrawiam Paweł
amberko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 kwie 2015, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Dziękuję Wam bardzo za porady. Cieszę, się znalazłem tutaj odpowiedzi na moje pytanie.
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

pawelp1320 pisze:Po silnej selekcji ostatecznie wybrałem odmiany: Amers, Cacanska Lepotica
I ja te dwie też na jesieni posadze, zwłaszcza na Amers się mocno napaliłam. :) Do jesieni wynegocjuje więcej drzewek owocowych niż do tej pory :D
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Też na Węgierce Wangenheima?
Pozdrawiam Paweł
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Pytanie może dziwne,ale czy spotkał się ktoś z węgierką Wangenheima szczepioną na w.W.? :roll: Jak się zastanowić, ma to sens ,bo siewka na własnych korzeniach może nie powtórzyć cech,a jako podkładka w.W. ma b.dobre właściwości.Ma może ktoś owocującą w.W z siewki?
Ciekawostka,na którą natrafiłem .Wpływ wysokości okulizacji na rozmiary drzewa. http://www.inhort.pl/files/oferty_pdf/o ... _06_10.pdf
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

pawelp1320 będziesz sadzić teraz czy przygotowujesz się na jesień?
Też zaczynamy myśleć o drzewkach owocowych i odwieczny dylemat - sadzić wiosną czy jesienią.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Wg. mnie raczej termin wiosenny.Producenci drzewek mają większe możliwości, aby przechować je do wiosny w dobrej kondycji.Jak ma coś zmarnieć ,to nie u mnie :wink:
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

pelikano11 pisze:pawelp1320 będziesz sadzić teraz czy przygotowujesz się na jesień?
Też zaczynamy myśleć o drzewkach owocowych i odwieczny dylemat - sadzić wiosną czy jesienią.
Jadę w sobotę do szkółki i zakupię 3-4 szt. śliw bo na razie nie mam przygotowanego miejsca na resztę.
Pozdrawiam Paweł
Pomidek
200p
200p
Posty: 394
Od: 31 sty 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Ja w tym roku posadziłem sobie właśnie Wangenheima na ałyczy. Zobaczymy jak to na piachu będzie rosło.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

pawelp1320 nawozisz dodatkowo ziemię? piszesz że masz 3a, u nas podobnie. W tej chwili mam od jesieni przyorany obornik i teraz przez ten rok chcę jechać zielonymi nawozami, a sadzić w przyszłym roku. Będzie dobrze?
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Powinno być dobrze. Ja dodatkowo będę nawoził ziemię wiosną wieloskładnikiem (Ogród 2001) i przed kwitnieniem 1/2 część saletry wapniowej (będę ją też używał do oprysków dolistnych) i ok. połowy czerwca druga dawka saletry wapniowej.
Pozdrawiam Paweł
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Masz tak niskie pH gleby, że musisz dać od razu wapnia?
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”