Jaką odmianę śliwy wybrać, jaką polecacie? Cz.1

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
arczeski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 lip 2009, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jawor dolnośląskie

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Witam serdecznie właśnie zakupiłem śliwkę dąbrowicką i wyczytałem gdzieś w opisach że wymaga zapylaczy.Czy to znaczy że nie będzie owocowała bez sąsiedztwa innej śliwki.Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Jeśłi masz w okolicy inne ogrody z drzewami owocowymi (śliwami), to pracowite pszczółki znajdą sobie odpowiednie do zapylenia i twojego :)
Gorzej, jeśli twoja śliwa rośnie w odosobnieniu, bo wg. Hasła ogrodniczego
"Do dobrego zawiązania owoców wymagają zapylaczy, na przykład 'Cacanska Rana', 'Earliblue', 'Empress'."
źródło: http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2422
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

ja też zasadziłam Dąbrowicką, ale czytałam, że ona nie wymaga zapylaczy
to jak to w końcu z nią jest??
ma ktoś może zdjęcia dorosłego drzewa tej śliwy?
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Jest odmianą obcopylną i w zasadzie jako taka wymaga zapylaczy... przemawia ku temu jeszcze jeden fakt - kwitnie bardzo wcześnie i kwiaty narażone są na uszkodzenia przez przymrozki wiosenne. Z drugiej jednak strony, należy do grupy odmian bardzo obficie zawiązujących i nawet mimo braku odpowiednich zapylaczy może owocować wystarczająco dobrze. Czy taka odpowiedź Was zadowala czy też jeszcze bardziej komplikuje sprawę? :wink:
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

napisałeś "odpowiednich zapylaczy", a co jeśli nie ma nawet tych nieodpowiednich w pobliżu? :D
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
Marchewka3
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 5 sie 2010, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

gdzie można kupić tarninę jeśli ktoś wie proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

pomolog pisze:nawet mimo braku odpowiednich zapylaczy może owocować wystarczająco dobrze.
Nawet jeśli są jakieś, ale nieodpowiednie, to znaczy że nie ma zapylaczy wcale :P Ale mimo to, nadal są śliwki :) Warto wiedzieć :)

Tarnina jest do kupienia u pana Konieczko.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
andrew54
500p
500p
Posty: 595
Od: 10 mar 2010, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie Jarosław

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Ja przetestowałem już sporą ilość śliw w swoim sadzie,niektóre już wykarczowałem jak np.Bluefree czy Cacanską Najbolję . Przychylam się do zdania że Węgierka Dąbrowicka to dobra odmiana.U mnie rośnie w towarzystwie Hermana innej bardzo dobrej odmiany węgierek ,obydwie zapylają się znakomicie i co roku obficie owocują. Dla tych którzy lubią słodkie śliwki polecam renklodę Althanę,jak dla mnie pycha.Pozdrawiam Andrzej!!!
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Może mi podpowiecie ja mam Ulenę piękne drzewko, ma chyba już ze 6 lat ,ale tak naprawdę to jeszcze dobrze ich nie pojadłam. Słabo mi owocuje. Co może być przyczyną nie wiem .
W tym miesiącu podkopałam ją obornikiem zobaczymy na przyszły rok, w tym roku miała chyba
z 5 szt. :D :D może ona tez potrzebuje innej śliwy, ale ja na działce mam jeszcze 4 inne śliwy, które dobrze owocują
Proszę o rady :wit :wit
andrzejjerzy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 lis 2010, o 06:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Czy TEGERA nadaje się na dżemy tak dobrze jak Węgierka Łowicka.
http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=598
deserteagle
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 30 paź 2010, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

witam, mam pytanie o tą cacańską lepotice, czy owoce są słodkie czy raczej kwaśne? Jak z przemarzaniem zawiązków?
pozdrawiam :lol:
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaka odmiana śliwki ?

Post »

Dobre pytanie :lol:
Skromnym mym zdaniem:
Jak na to co dziś produkują - to nawet słodkie. Ale to w zestawieniu z tymi które dobrze wyglądają, a kto by tam zawracał sobie głowę smakiem.
W porównaniu ze smacznymi węgierkami: Wielką, Wangenheimem, albo i Cacanską Rodną - to raczej kwaśna... ;:224
:wit
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”