Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 994 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 71  
Autor Wiadomość
grazka100
 Tytuł: Re: Poziomki - uprawa
PostNapisane: 16 lip 2011, o 20:29 
200p
200p

---
Obrazek

To moje poziomeczki wysiane w kwietniu. Siedzą w donicy. Czy mam je przesadzić do gruntu??

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ostatnia szansa
PostNapisane: 16 lip 2011, o 21:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
majs napisał(a):
(...) wedlug mnie to wykop spal i nie sadz już ani poziomek ani truskawek w tym miejscu.

Spalone ;:108

Co zrobić z tym kawałkiem ziemi? Jakim roślinom szkodzi oprócz poziomek i truskawek?
Są rosliny, które się nie boją tego grzyba?

terika
PostNapisane: 18 lip 2011, o 12:12 
100p
100p

---
grazka100, na Twoim miejscu już dawno bym je porozdzielała do osobnych pojemników (w tej donicy nie mają dużo przestrzeni - tak mi się wydaje) albo wsadziła do ziemi :wink: Swoje poziomki siałam w lutym i obecnie pięknie kwitną. Kilkanaście poziomek już zjedliśmy ;:137 W maju przesadzałam je do gruntu, były niewielkie. Po jakiś 3 tygodniach zaczęły się pięknie rozkrzewiać, teraz to już wielkie krzaczory są ;:138

ibizaa
PostNapisane: 20 lip 2011, o 16:28 
1000p
1000p

1 szt.
moje poziomki z tegorocznego siewu tez zaczynaja kwitnac....
Obrazek

MENA515
PostNapisane: 22 lip 2011, o 20:53 
500p
500p

więcej niż 1
majs napisał(a):
Czy wcześniej nie rosły tam ziemniaki?. Sama siejesz poziomki czy kopiłaś gotowe sadzonki?
Nigdy nie rosły tam ziemniaki. Poza tym, rozłogi, nowe sadzonki czują się świetnie...Zauważyłam to, że co roku podlewałam je w upały odstałą wodą a w tym roku prosto z węża. Tam, gdzie uschły krzaczki, widać korzonki, tak jak bym wymyła ziemię. I to chyba jest przyczyna. Ja je akurat tam ogołociłam, bo w tym miejscu zawsze stawałam i lejąc w to miejsce sporym ciśnieniem, usunęłam z korzeni ziemię.

Saris
PostNapisane: 17 sie 2011, o 13:31 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
witam, chciałam zapytać jakie są Wasze doświadczenia z czerwoną plamistością liści poziomki? dopadło moje poziomki w tym roku koszmarnie (pogoda...), w ogrodniczym dostałam Topsin, wycięłam chore liście, zrobiłam oprysk... i widzę iż pojawiają się nowe liście z grzybkiem. Jestem załamana bo w tym roku wysadziłam 100 krzaczków aby się w końcu najeść poziomkami do syta...

majs
PostNapisane: 17 sie 2011, o 23:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Spróbuj opryskać preparatem Signum jest dużo skuteczniejszy na grzybki niż Topsin.Zabieg należy powtórzyć po 2 tygodniach. I nie zapomnij o oprysku wiosennym.

czarna_inez
PostNapisane: 5 paź 2011, o 12:46 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Kochani, mrówki się wyprowadziły (dziękuję za porady udzielone w czeluściach tego wątku ;:180 ), wszytsko poszło składnie, poziomeczki wyrosły i w pierwszym roku owocują jak szalone, co więcej - owoce mają olbrzymie!!! I pojawiła się zagwozdka, co z nimi zrobić na zimę? I kiedy? One jeszcze mają mnóstwo niedojrzałych i dojrzewających owocków, żal mi ich :( A mrozy nadciągają... Czy mam je po prostu brutalnie ściąć na zimę :|

Bogusz_85
PostNapisane: 5 paź 2011, o 12:53 
50p
50p

---
Ja mam podobne pytanie. Mam poziomki na balkonie w pojemniku i nie wiem jak je przechować przez zimę. Prosze o poradę.

ibizaa
PostNapisane: 5 paź 2011, o 12:56 
1000p
1000p

1 szt.
moje tez owocuja w pierwszym roku i tez owocki maja duze :tan i tez nie wiem co ze swoimi zrobic... ale mysle ze scinac nie ma po co, w lesie nikt nie scina i co roku przeciez owocuja, mysle tylko nad tym czy mi nie zmarzna, bo nie wiem czy zimuja czy nie, ale w razie czego to moze przykryje jakas agrowłóknina albo jakims igliwem, moze nic im nie bedzie :D

A w zeszłym roku mialam poziomki na balkonie, i przeniosłam je normalne do domu, oczywiscie liscie pousychały, ale podlewalam je, od czasu do czasu cos zielonego wypuszczało ale na wiosne znow wynioslam na balkon i znow pieknie sie zazieleniły, ale nie bylo mnie w domu jak było gorąco i po prostu je wysuszylam, i juz potem nie staralam sie ich reanimowac :P w kazdym razie spokojnie do domu mozna je przeniesc :D

majs
PostNapisane: 5 paź 2011, o 13:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Na obcinanie liści to już troszkę za późno jezeli maja zostać na balkonie.
Poziomki balkonowe rosną w jakiś donicach albo pojemnikach z mala ilością ziemi mroź będzie je atakował z każdej strony. Trzeba zabezpieczyć donice gdyż mogą nam popękać.
Poziomki ostawić w miejscu osłoniętym od wiatru (najlepiej na kawałku styropianu), wysciolkowac słomą, zasypując także rośliny,zabieg ten wykonujemy dopiero jak zaczną się mrozy. Jeśli nie mamy słomy to można zasypać wierzchnia warstwę w donicy torfem, i opatulić biała agro.

czarna_inez
PostNapisane: 5 paź 2011, o 13:45 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
A moje rosną na grzędzie, też nic nie robić i dać im "umrzeć" na mrozie?

majs
PostNapisane: 5 paź 2011, o 14:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
czarna_inez
Rozumiem ze ta grzęda, to grządka, czyli rosną w gruncie.
Zasada ta sama słoma i agro.
Wiosna odsłaniane spod słomy będą troszkę dziwnie wyglądać, dojdą do siebie jak dostana swiatla.
Pozdrawiam.

Ohajo
PostNapisane: 6 lut 2012, o 00:25 
500p
500p

1 szt.
Pora odświeżyć wątek :D

W tym roku i ja postanowiłem rozpocząć przygodę z poziomkami. Zasiałem "Barona von Solemacher" w doniczce z ziemią uniwersalną (na opakowaniu pisało, że ziemia nadaje się też do rozsad), lekko przysypałem nasionka drobną ziemią, spryskałem powierzchnię wodą, nakryłem folią i czekam :D

Małe pytanko - czy w foliowym nakryciu można zrobić dziurki, by ziemia "oddychała", czy nie?

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 994 ]  Idź do strony nr...        1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 71  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lex i 50 gości