Poziomki - uprawa cz. 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
czarna_inez
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 19 maja 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Już poczytałam o dwóch preparatach i chyba ten drugi wygląda trochę mniej drastycznie. Bądź co bądź szkoda mi tych mrówek, ale jest ich tak dużo, i na dodatek nie można ich się pozbyć przez "wypłoszenie", więc innej drogi nie widzę! Dziękuję jeszcze raz! Super, ze tu zajrzałam do Was!
Dobrej nocy!
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Moze i decis nie jest najlepszym wyjściem,choć zalicza się do środków mało toksycznych o działaniu żołądkowym.
Natomiast trutka na mrówy firmy Bayer jako podstawowy składnik stosuje imidochloprid, który jest środkiem neurotoksycznym porażającym układ nerwowy.stosowanie imidochlopridu jest zabronione w niektórych państwach europejskich. Środek ten potrafi utrzymywać się w ziemi przez okres 3 lat i przenikać do roślin.Cukier z plantacji buraków cukrowych gdzie stosowano opryski zawierające to świństwo był również nim skażony.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
majs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 15 kwie 2011, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Midgard

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Na mrówy można sypać np. na tarasie, ale czy dobrym miejscem jest warzywniak to już tylko nasza decyzja.
brak polskich znaków
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Poziomki - uprawa

Post »

A proszek Bros na mrówki też ma tą substancję?
Sypałem wokół kalafiorów, bo mi mrówki podgryzały korzenie.
Tomek
stpman
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 24 maja 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Środek z BROSa, który ja stosuję ma jako substancję czynną Permetrynę.
Preparat z BAYERa ma imidachloprid.
Działanie pewnie mają podobne. Ja stosuję BROSa, mrówki giną, po czym znowu ich pełno i tak w kółko;/

Co do działania tych substancji, to tak jak podpowiedziała mi intuicja, produkt firmy BAYER może być potencjalnie szkodliwy dla pszczół, choć dane są nie do końca potwierdzone.
Co do substancji czynnej z BROSa, jest toksyczna dla kotów, dla ludzi ponoć nie, choć obiło mi się o uszy, że mają zakazać jej stosowania.

Bądźmy szczerzy. Bez chemii nie da się żyć, lecz chemia nie zawsze jest dla nas dobra. Trzeba czasem wybrać mniejsze zło.
gunikpolny
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 maja 2011, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Poziomki - uprawa

Post »

trzymam poziomki na balkonowym parapecie. ile miejsca dla siebie potrzebuje taki jeden krzaczek?
"Na razie się wspinam ale widoki są ekstra"
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Ok. 25x25 cm. Sadzi się co 20 cm.
Tomek
ramonka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 26 mar 2011, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Ja w sześćdziesięciocentymetrowej skrzynce mam trzy krzaczki poziomek lub truskawek :)
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Poziomki - uprawa

Post »

pochwale się - pierwsze zbiory poziomki. Satysfakcja podwójna z wynikająca faktu że poziomki te wyhodowałam z nasion w zeszłym roku... :)
tegoroczne siewki całkiem dobrze sobie radzą i być może i one zaowocują jeszcze w tym roku ...

Obrazek
pozdrawiam
Edyta
Bidi
50p
50p
Posty: 51
Od: 27 maja 2011, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląska/Francja

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Witam wszystkich wielbicieli poziomek :)

Na wstępie mam pytanie. Postanowiłam w tym roku posadzić poziomki (RUGIA) w skrzynkach na balkonie. W odpowiednim momencie je przepikowała i posadziłam na poczatku maja do skrzynki. Minęły dwa miesiące, a ja nie widzę, by poziomki przyrastały. Mam wrażenie, że stoją w miejscu i wolną rosną. Poza tym na niektórych listkach pojawiły się brunatne obwódki. Regularnie je podlewam, balkon wystawiony na południe. Co robię nie tak?
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Hmmm... coś musi się z nim źle dziać, jeżeli je podlewasz regularnie i mają pod dostatkiem słońca - być może mają za gorąco w "stopy", ziemia w skrzynkach się zbytnio nagrzewa lub sama ziemia jest niezbyt odpowiednia. U mnie maluchy wchodzą o okres kwitnienia ( siane w styczniu ). Zasil jakimś wieloskładnikowym nawozem, spróbuj trochę zacieniować same skrzynki lub może nawet i poziomki. Sprawdź czy mają dobry drenaż i nie stoją w wodzie.... tak na szybko tyle mogę napisać.
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Witam sedecznie wielbicieli poziomek :wit
Na naszej działce rosną też poziomki ( same się rozmnażają, przez odrosty jak truskawki ) Nie mam pojęcia jaka to odmiana, posadziła je poprzednia właścicielka działki. Są smaczne i duże a jak pachną :tan W ubiegłym roku było ich trochę, w tym jest już dużo więcej. Mam zamiar pozbierać je ( rosną w różnych miejscach działki ) i posadzić je w beczkach plastikowach ( w taki sposób jak zaprezentowano w temacie "truskawaka łamiąca schematy").
Oto klika zdjęc moich poziomeczek :heja
Obrazek Obrazek
Na dłoni żeby, było widac jakie są duże :wink:
Obrazek Obrazek
Może ktoś z Was wie co to za odmiana :wit
Pozdrawiam! Róża
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Ale to nie są poziomki, to są truskawki :D
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”