Poziomki - uprawa cz. 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Edyta ja mam dopiero takie jak Twoje na pierwszej fotce :;230 kurcze ale fakt rosną bardzo bardzo wolno :shock:
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
grosik
200p
200p
Posty: 320
Od: 30 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat cieszyński

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Barona posiałam 10 lutego i od kilku dni widzę małe zielone główki gdzie niegdzie - bardzo nierówno kiełkują i ba rdzo powoli rosną.Natomiast poziomeczki z Czech, które wysiałam 9 lutego mam już niektóre centymetrowe, ale jeszcze żadnego liścia właściwego nie widzę... buuuu. Dzisiaj posieję jeszcze zołtą poziomkę ale nie w takiej ilości jak poprzednie ;) bo na pikowaniu mi zejdą tygodnie.

W tamtym roku kupiłam wiosną kilka rozsad poziomek (nie wiem co to za odmiana) i pieknie mi owocowały przez cały rok do późnej jesieni. Na jesień ją porozdzielałam i powsadzałam do ziemii, mam nadzieję że mi się przyjęła bo poziomeczki były ogromne (jak na poziomki) i bardzo aromatyczne.

Będę miała co porównywać w tym roku jeśli te maleństwa które mi niedawno wyszły będą takie dzielne jak dotychczas i wytrzymają przy mnie w domu do wiosny ;)
Pozdrawiam ciepło, Gosia ;)
Nasze rodzinne eskapady i nie tylko
konrad008d
100p
100p
Posty: 184
Od: 29 sty 2012, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Jak rozmnożyć poziomkę ?
_________________________
POZDRAWIAM KONRAD
Awatar użytkownika
ninkas
200p
200p
Posty: 346
Od: 23 sty 2011, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Np. wysiać lub podzielić dorosłe rośliny. Przeczytaj cały wątek, znajdziesz tam takie info :wink:
Alicja
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Przestraszona tym, że poziomki wschodzą 4-6 tygodni wysiałam je już 14.01. Większość powschodziła po 8-10 dniach, odmiana Regina. 17 lutego część popikowałam, bo zaczęły się wyciągać, a miały po 1-2 liście właściwe. Widzę dzisiaj, że z 16 jedna mi padła. Wygląda na to, że pikowanie jeszcze trochę potrwa, bo wciąż wschodzą następne, a te które wzeszły w "drugiej turze" za tydzień będą się nadawały do pikowania. Potrzebuję ze 30 sztuk, wygląda na to, że nie będzie z tym problemu.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Poziomki - uprawa

Post »

W jaki sposób wyciągasz je z ziemi? Może nie spiesz się z pikowaniem, obracaj doniczkę o 180 stopni raz dziennie, jak tak się "przeciągają" :D
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Podważałam je wykałaczką. Nie wyciągają się jakoś strasznie. Mają około 17 stopni i sporo światła. Jednak miały już liście właściwe, więc postanowiłam je popikować. Masz rację, z następnymi nie będę się spieszyć.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Następnym razem spróbuj podważać widelcem, takim z możliwie okrągłymi szpicami, jak dobrze podważysz, roślinka sama ci wyskoczy z nie uszkodzonym korzonkiem.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
dorkosa
200p
200p
Posty: 344
Od: 23 lut 2012, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Witam wszystkich. :D
Jako kompletny amator wśród ogrodników amatorów mam do Was kilka pytań dotyczących uprawy poziomki. W tym roku wzieło mnie na warzywa (oraz owoce) własnego chowu i systematycznie od kilku dni wysiewam ww do skrzynek, rozsadników, tudzież innych dostępnych pojemników. Niestety nie posiadam w tej materii żadnego doświadczenia i potrzebuję pomocy. W życiu nie wychodowałam nawet jednej marchewki).Na razie moje poziomki zostały wysiane do doniczek (jakieś 10 dni temu) inne warzywa już wzeszły, ale tym się nie martwię, z tego co piszecie to może potrwac (odmiana Baron von cośtam). Pytanie dotyczy przyszłego miejsca bytowania. Czy poziomka lubi sąsiedztwo borówki amerykańskiej? Wiem, że borówka ma bardzo kwaśna ziemię i tym moim warunki chyba odpowiadają bo w zeszłym roku dośc ładnie owocowały (a muszę przyznac, że nakłady pracy z mojej strony były raczej minimalne). Ewentualnie wchodzi w grę odgrodzenie tych owoców. Niestety nie dysponuję większą ilością miejsca i taka lokalizacja najbardziej by mi odpowiadała. Czy dobrze będzie jeśli obsypię poziomki korą (mam tego trochę, a i estetycznie wygląda to nie najgorzej)? Z góry dziękuję za pomoc. ;:180
Dorota
Pozdrawiam, Dorota
Moje pupilki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=60009" onclick="window.open(this.href);return false; Wymienię, kupię, sprzedam: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=59803" onclick="window.open(this.href);return false;
Przepraszam, ale nie działa u mnie klawisz 'alt+c'
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Na podstawie przestudiowania kiedyś całego tego wątku, ( tak, wszystko tu pisze ) poziomka komuś rosła z borówką, ale ogólnie nie lubi za kwaśnej ziemi, lepiej oddzielić, a kora nie zaszkodzi, gdyż potrzeba z pięciu dekad aby kora zakwasiła glebę. :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Właśnie dostrzełam, że moje poziomki zaczęły kiełkować. Czekałam jakieś 1,5 tyg do 2. Odmiana Regina.
Hura
Awatar użytkownika
tygi11
200p
200p
Posty: 214
Od: 11 lut 2012, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Moje wysiane 6 lutego mają już 4 listki ale nadal są takie malutkie że boje się je dotykac żeby ich nie uszkodzic a muszę powyrywac kilka z kuwetki bo siałam po kilka sztuk do jednej ;:65 Regina też już piękna ale jej to na razie w ogóle nie ruszam :lol:
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=52851" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Ola
Awatar użytkownika
Francesca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2205
Od: 25 maja 2010, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Poziomki - uprawa

Post »

Moja Regina dwa tygodnie od posiania :lol:

Obrazek

Baron rękami synka wylądował na podłodze, cudem część siewek się uchowała :roll:
Pozdrawiam - Agata :)
Mój ogród na mazowieckich piaskach część 1, część 2 - aktualna
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”