Brzoskwinia syberyjska

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
maria55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 9 kwie 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Brzoskwinia syberyjska

Post »

Jak większość początkujących zaczynam pobyt na forum od pytań i liczę na pomoc doświadczonych ogrodników :) Trzy lata temu zakupiłam w szkółce lesnej przy okazji innych zakupów kilkanaście krzaczków nazwanych przez panią sprzedającą - brzoskwinią syberyjską.
Jako że brzoskwinia - posadziłam w sadku i podziwiałam tempo wzrostu. Wystrzeliły jak rakieta - są już wielkimi krzaczorami - i w tym roku zakwitły masą przepięknych kwiatków - nawet dla samych kwiatów będą na moim ranczo miały honorowe miejsce, bo widok był przepiekny, Ale są również owocki - też duuużo - malutkie omszone kuleczki. I tu pytanie - czy mam ostrzyć już apetyt na własne brzoskwinie, czy też to, co urośnie raczej nie będzie sie nadawało do jedzenia.
Jedyne wzmianki, jakie znalazłam na temat tej "brzoskwini" to zastosowanie jej jako podkładek do szczepienia.
Oczywiście, rozumiem, że jeśli troszkę poczekam, to pewnie sama sie przekonam o ich "użyteczności konsumpcyjnej" - ale wiadomo jak to jest z cierpliwością :oops: - a brzoskwinie to moje ukochane owoce.
Krzaki są wielkie, rozłożyste, wyglądają zdrowo, nie bardzo wiem, czy mam je traktować jak normalne brzoskwinie - o takowych mozna sporo doczytać, czy też jako krzewy " bardziej ozdobne"
Liczę na odpowiedź posiadaczy takich brzoskwiń :)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Owoce są jadalne, ale mniejsze i nie tak smaczne jak inne odmiany.Jak zauważyłaś,
owoców jest bardzo dużo, jeśli masz kilka krzewów, nie zdążysz przerobić.Zostaw
jeden krzak, szkoda miejsca na więcej.Warto mnożyć brzoskwinie z pestek, wychodzą
całkiem wartościowe drzewka.
maria55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 9 kwie 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Post »

Bardzo dziękuję za odpowiedź - będę czekała wobec tego z nadzieja na owoce :D Miejsca u mnie dostatek a krzaczyska są przepiękne w porze kwitnienia, więc chyba zostaną - będę rozdawać owocki :lol:
Czy brzoskwinie uzyskane z pestki wchodzą w okres owocowania w jakimś rozsądnym czasie - czyli np do 5 lat, czy raczej sadzić je wnukom?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czasem nawet wcześniej miż za pięć lat.Z tym rozdawaniem owoców, możesz mieć
kłopoty. Będziesz musiała wielu ludziom cukier kupić, bo się jeszcze obrażą za
propozycję.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Mario, a pokażesz choć jedno zdjęcie kwitnących krzewów? A owoce? Jak wyglądają? Pokaż, proszę :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

dobrze jest przerwać owoce pozostawiając tak co 10 cm na gałązkach - wtedy te owocki które pozostały będą większe :idea: :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”