Chwasty w truskawkach

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Czarno-biała włóknina. Ja z uporem maniaka propaguję włókninę. Nie usunie ona oczywiście chwastów w już istniejącej plantacji, ale warto w przy odnawianiu pomyśleć o jej zastosowaniu.
Waleria
Lukasz__1515
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Lokalizacja: Olesno

T

Post »

chodzi mi o to ... chwasty niestety zostały wyrwane ręcznie... i teraz chce je spryskać aby chwasty już nie rosły , w takich ilościach jak teraz.
wciornastek
50p
50p
Posty: 82
Od: 28 cze 2007, o 15:47
Lokalizacja: Poznań

Re: T

Post »

Lukasz__1515 pisze:chodzi mi o to ... chwasty niestety zostały wyrwane ręcznie... i teraz chce je spryskać aby chwasty już nie rosły , w takich ilościach jak teraz.
Np. Betanal -Stosować po wschodach chwastów. Środki zwalczają chwasty prosowate od fazy 2 liści do fazy krzewienia.
Na perz w stadium 4-6 liści (około 15 cm wysokości) stosować wyższe dawki.
Goltix Przed lub po wschodach chwastów. Preparatu Goltix nie stosować w odmianie "Elsanta".
Fusilade Forte Stosować po wschodach chwastów. Środki zwalczają chwasty prosowate od fazy 2 liści do fazy krzewienia.
Na perz w stadium 4-6 liści (około 15 cm wysokości) stosować wyższe dawki.

A generalnie żeby nie pryskac to zastosowac chocby mulczowanie słoma. Znacznie ogrannicza wzrost chwastów.
Lukasz__1515
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lip 2008, o 13:47
Lokalizacja: Olesno

T

Post »

Dziękuje za pomoc Pozdrawiam :)
-Fionka-
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 sie 2008, o 10:41
Lokalizacja: Kraków

Post »

A jeśli chciałabym na jesień przesadzić krzaczki truskawek na włóknine, to czy powinnam je najpierw skosić, czy skosić a potem przesadzić? ( niestety po powrocie z wakacji nie daję sobie rady z chwastami )
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Ziela1233 pisze: co do czarnej foli to nie polecam, bo ta ziemie zacznie gnić!!!
Ziemia to chyba gnić nie może :wink: . Pewnie chodziło Ci o perz i dobrze jakby zaczął gnić, bo to użyźnia ziemie. Niestety perz pod folią zamiast gnić "przebija się", dlatego polecam go wybrać przed położeniem tkaniny.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Fionka, na pewno nie kosić, przesadzać możesz i trzeba obficie podlać po posadzeniu, i później też aby krzaczki się bez problemów przyjęły. Liście truskawek kosi się zaraz po zbiorach.
Awatar użytkownika
odys62
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 mar 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

trzy lata temy miałem jeszcze truskawki na czarnej włukninie ale teraz nie mam i nie chcę tej metody więcej stosować jak każda ma swoje plusy i minusy plus to oczywiście łatwość utrzymania chwastów w ryzach ale nie do końca bo chwasty wyrastały w samym krzaku truskawek i wytępienie tego równało się z uszkodzeniem krzaczka truskawki ,to po pierwsze a po drugie to owszem truskawki miałem bardzo wcześnie dzięki tej włukninie ale potem jak przyszły upały to truskawka robiła się bardzo drobna a to dlatego bo były bardzo płytko ukorzenionei praktycznie prawie ugotowane gdybym mieszkał tam na działce można by podlać wieczorem ale i byłby czas wyplewić więc po co włuknina. Teraz mam truskawki na gruncie bez niczego i są o wiele mocniejsze bardziej dorodne i nie boją się upałów ale plewię je glebogryzarką kilka razy w roku bardzo szybko i skutecznie kiedy zbyt wiele mleczów pojawiło się w samym rzędzie to w tym roku wiosną zastosowałem buracyl i jest ok. czyściutko a same krzaki są bardzo mocne i pięknie owocowały jedyny problem to że po deszczu były bardzo brudne i trzeba je było koniecznie umyć przed jedzeniem ale gdyby wyścielic ściętą słomą to byłoby ok.
Lubię czasem pogrzebać w ziemi i nikt tego chyba nie zmieni
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

No właśnie, ja z uporem maniaka wracam do czarno-białej włókniny. Na razie, dopóki mam sporo i białej, i czarnej włókniny, to na najnowszej grządce mam dwie warstwy, pod spodem czarna, na wierzchu biała, no i trzecia - to wszystko po wierzchu przykryte cienką białą. Już jadłam pierwsze truskawki.
Waleria
broniu
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 gru 2008, o 19:52
Lokalizacja: Jasło

Post »

Właśnie też widziałem dwa rodzaje która bardziej sie nadaje pod truskawki?Ta śliska czy ta gładka?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

broniu pisze:Właśnie też widziałem dwa rodzaje która bardziej się nadaje pod truskawki?Ta śliska czy ta gładka?
Mnie ostatnio bardziej odpowiada tkana, jest o niebo mocniejsza od włókniny, po nacięciu na krzyż tak ładnie strzępi się. Wada: końce trzeba zabezpieczyć, bo pruje się. Ja obszyłam na maszynie. Warto też przypilnować,żeby sprzedający równo odciął.
Waleria
Awatar użytkownika
Anpio7
500p
500p
Posty: 715
Od: 7 lut 2009, o 23:34
Lokalizacja: 3city / Pomorze
Kontakt:

Post »

W sklepie u mnie metr kosztuje 3 zł.
Ja kupiłam i uważam, że tanio
"AGROWŁÓKNINA CZARNA GRUBA 60g + stabilizator UV
O WYMIARACH 1,6x100 metrów
ZA JEDYNE 159ZŁ BRUTTO"

Właśnie mam w planach wyłożyć ją pod truskawki, pomidory, paprykę, cukinie, dynie, jak wystarczy to jeszcze pod ogórki hehehehe ;:1
"jeśli chcesz być szczęśliwy przez całe życie - zostań ogrodnikiem "
Ogrodniczka na tymczasowym urlopie Anpio7 !!!
Apetycznie u Anpio7
broniu
50p
50p
Posty: 51
Od: 3 gru 2008, o 19:52
Lokalizacja: Jasło

Post »

Cena jest faktycznie dobra mnie by pasowała szeroka na 3.20
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”