Borówka amerykańska - 9 cz.

Drzewa owocowe
Zablokowany
kordyla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2017, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Powiedzcie po jakim czasie owocuje u was borówka? ja posadziłam 2 lata temu i do tej pory ani jednego owocu... teraz bedzie trzeci sezon i nie mam pojecia co bedzie...
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Cztery posadziłam w ubiegłym roku i widzę na nich pączki.
Jeszcze nie kwitną w pełni ale już się kwiatki otwierają.
Zakupione w tym roku wiosną jedna ma pączki.
Z borówkami zaczynam ale myślę ze niskie temperatury też im nie pomogły.
Chętnie tutaj wchodzę bo jest tutaj wiele osób które mają duże doświadczenie w uprawie borówek.
Tutaj też mnie uspokojono kiedy moje krzewinki miały długo czerwonawe listki.
A więc czytamy i się dokształcamy ;:108
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

beacik71 co to znaczy przygotowane podłoże? Gotowe podłoże do borówki? Podlewane były? To bardzo ważne przy borówce + jakiś nawóz by się przydał dla lepszego wzrostu i oczywiście miejsce słoneczne.

kordyla borówka owocuje bardzo wcześnie. Dwuletnia roślina powinna już mieć jakieś owoce choć czasami zdarza się przestój. W tamtym roku posadziłem kilka borówek które wszystkim uschły a u mnie z miesiąc stały ze wzrostem. W tym roku jest na nich pełno kwiatów. Gdybym w tamtym roku miał w okolicach czerwca obstawiać to bym powiedział że one nie będą owocować w przyszłym sezonie a jednak. Tak więc jeśli borówki nie owocują przez dwa lata to coś jest nie tak. Nie ma ani jednego kwiatu?
beacik78
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 sie 2014, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Działka w lesie więc podłoże kwaśne. Borówki i tak dostały po worku torfu. Mam dwie inne odmiany i tylko jedna rośnie dobrze. Nawożona nawozem do kwaśnolubnych co dwa tygodnie ( według instrukcji na opakowaniu) i słoneczko też mają .Podlewana była obficie jak tylko byłam na działce czyli minimum 2 razy w tygodniu. Martwią mnie te plamki na pędach.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

beacik78 te plamki na pędach to drewnienie. U różnych odmian i w dodatku w zależności od warunków inaczej ono przebiega.

robert16zgas na przędziorka w zależności od preferencji możesz zastosować oprysk środkiem chemicznym, naturalnym lub nawet płynem do naczyń (jedna łyżeczka na litr wody). U mnie od wczorajszego popołudnia padało kilka razy i przędziorki zniknęły. One nie lubią wody.
smok55
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 5 mar 2017, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Witam,
Czy mrówki w kwiatach borówki szkodzą? Dziś zauważyłem w większości kwiatów mrówki w środku.
beacik78
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 sie 2014, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Dzięki Tomala3d za odpowiedź. Nie wiem co mam zrobić z moimi borówkami, bo stanowisko idealne a one nieciekawe.Poczekam jeszcze rok ja się nie poddaję o nie. Przyniosłam im dziś z lasu po garści ściółki (INNY starszy dzialkowiec polecił,na pewno nie zaszkodzi).A jak nie pomoże to pora wykopać i korzenie sprawdzić.
Awatar użytkownika
Jarowo
200p
200p
Posty: 266
Od: 9 maja 2016, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Jeżeli nie rosną to mało kwaśna ziemia, albo brak azotu. Widzę pod krzakami świeżą korę, ona do rozkładu potrzebuje azot, nie wiem jaki nawóz stosujesz, ale ja bym podał kilka razy siarczan amonu (pod krzak jedna łyżka rozrobiona w 10 l wody, możesz zacząć od połowy dawki i obserwować czy coś się dzieje). Pamiętaj jest to tylko gdybanie, ponieważ nie wiesz jak kwaśną masz ziemię. Widzę też pod krzakami agrowłókninę, z własnego doświadczenia mogę napisać że u mnie pod tą agro.... to nornice szalały, po usunięciu już tak ich nie widać.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Miałem dwie borówki pod włókniną, nie polecam, rosły najgorzej i zalęgły się stada mrówek. Ściółka z lasu nie zaszkodzi a może pomóc. Najlepiej ściółka z lasu sosnowego gdzie jest dużo borówki czernicy.
To czy będą rosnąć będzie widać gdzieś na koniec czerwca, wtedy borówka wchodzi w fazę intensywnego wzrostu i wypuszcza od ziemi długie pędy. Jak tego nie zrobi to wtedy bym przyniósł z lasu sosnowego próchnicy, dokupił torfu kwaśnego i w to ją posadził. Efekt gwarantowany tylko oczywiście trzeba też nawozić tak jak pisze Jarowo. Przy kilku krzewach ja bym jednak radził kupić nawóz granulowany dedykowany do borówki bo z rozpuszczanym siarczanem amonu łatwiej przedobrzyć no i on ma tylko azot i siarkę.

Pytanie do ekspertów: Czy jest do kupienia gips do zastosowań ogrodniczych? Potrzebuję wapnia do nawożenia borówki a najlepiej podobno sprawdza się gips bo to siarczan wapnia. Czy może być w ostateczności najprostszy gips kupiony w budowlanym? Czy to jest naturalny gips?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 8 cz

Post »

Jeżeli będzie miał kolor szary to na 99% naturalny , jeżeli kremowy, to syntetyk otrzymywany w procesie odsiarczania spalin. Dotyczy to gipsu budowlanego, tzw. szybkiego
beacik78
50p
50p
Posty: 82
Od: 25 sie 2014, o 14:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Obrazek
Czy te parametry wystarczą czy szukać coś innego?
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Mam dwa krzaczki borówek - Bluegold i Brigitta. Mam jeszcze miejsce na 2-3 krzaczki. Moglibyście polecić jakie odmiany kupić? Chciałbym każdy krzaczek z innej odmiany chociaż nie wiem czy to dobry pomysł? Przeglądając internet "spodobała" mi się Pink Lemonade. Czy poszczególne odmiany mogą na siebie źle wpływać?

W opisach w internecie można przeczytać że dorastają nawet do 2 m. To aż tak wysokie krzewy? Czy dorastają do takich wysokości tylko w idealnych warunkach.
Awatar użytkownika
Jarowo
200p
200p
Posty: 266
Od: 9 maja 2016, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Podobnie i u mnie :(
Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”