Borówka amerykańska - 9 cz.

Drzewa owocowe
Zablokowany
xMarioX
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 18 paź 2017, o 16:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Aha, dziękuję za pomoc. A gdybym posadził sadzonki w doniczkach 1,5 litrowych? Też nie powinno być problemu z przezimowaniem?
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

aleksandras77 pisze:Proszę o pomoc, dlaczego owoce mojej borówki amerykańskiej są cierpkie i z takie jakby przesuszone? Czy należy ją przycinać jesienią?
Pierwszy raz słyszę by borówka była cierpka :?
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Torf ma dobre właściwości izolacyjne więc im więcej torfu wokół korzenia tym lepsze zabezpieczenie przed mrozem. Do tego im więcej ziemi w doniczce tył łatwiej utrzymać odpowiednią wilgotność bo mała doniczka może wyschnąć na wiór w ciągu jednego dnia jak się trafi słoneczny i wietrzny dzień.
Nie powinno zmarznąć jak będzie zima taka jak zeszła ale jak trafi się ta zapowiadana po raz kolejny zima stulecia to wszystko może się stać.
Ja zostawiam na zimę koło 50 sadzonek różnych roślin w doniczkach ale takich co najmniej 12 litrów.
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Czy liście borówek zawsze jesienią zmieniają kolor na krwistoczerwony? Czy czegoś im brak?
areks90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 24 mar 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Witam. Przygotowuje stanowisko pod borówki i mam kilka pytań. Krzaczków będzie około 10-15. Wykopać rów czy pojedyncze okrągłe doły i wypełnić je podłożem? Odgrodzić podłoże borówki od reszty działki? Jakie podłoże zastosować? Słyszałem że najlepiej sprawdzają się trociny przekompostowane. Czy można zrobić stanowiska pod borówkę, wypełnić zwykłymi trocinami, poczekać do wiosny aż przekompostują się i dopiero posadzić borówki? Jeżeli tak to wsypać same trociny czy zmieszać z torfem? Pozdrawiam
lucy206
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 20 wrz 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Witam serdecznie Posiadam ziemię i planuję założyć plantację borówki amerykańskiej oraz malin. Wykonałem przez stacje Chemiczno Rolnicza badanie gleby wstawiam zdjęcie ziemia została podzielona na 4 próbki. Czy mógłby mi ktoś doradzić Gdzie najlepiej posadzić borówkę A gdzie malinę? Oraz jak jeszcze mam przygotować tą ziemię pod uprawę
Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Borówka lubi bardzo kwaśną glebę. Moje posadziłam w torfie. Owocują chociaż są jeszcze młode , to były 1 roczne sadzonki, a u mnie są 2 lata.
Liście jesienią robią się pięknie czerwone

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ela
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

lucy206 pisze:Posiadam ziemię i planuję założyć plantację borówki amerykańskiej oraz malin. Wykonałem przez stacje Chemiczno Rolnicza badanie gleby wstawiam zdjęcie ziemia została podzielona na 4 próbki. Czy mógłby mi ktoś doradzić Gdzie najlepiej posadzić borówkę A gdzie malinę? Oraz jak jeszcze mam przygotować tą ziemię pod uprawę?
Pod uprawy sadownicze pobiera się próbki z dwu poziomów:
0 - 20 cm
20 - 40 cm.
Gdy tak pobierzesz próbki zapłać dodatkowo za tzw. badanie sadownicze i zalecenia nawozowe korekcyjne.
Wtedy ci napiszą jakie nawożenie korekcyjne, w jakiej ilości i w jakim terminie zastosować. Dostosujesz wtedy precyzyjnie glebę do potrzeb plantacji.
Warto też sprawdzić próchnicę. Borówka wysoka ma znacznie większe wymagania co do zawartości próchnicy w glebie niż malina.
Koszt tych badań jest znikomy w stosunkiu do kosztu założenia plantacji a właściwe przygotowanie gleby ma kluczowe znaczenie.
P. S. Optymalne pH dla borówki wynosi 3,8 - 4,8.
Powodzenia!
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Chyba to na jaki kolor się przebarwiają zależy też od odmiany
Z lewej kawałek gałązki z innego krzaka przebarwionego na ciemny bordo a mam też krzaczek który przebarwia się na żółto .
Wszystkie owocowały , mają nowe przyrosty ,znaczy nie choroba ani braki :wink:
Obrazek

Obrazek
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Tak, zależy od odmiany. Jedne są bordowe inne żywo czerwone a jeszcze inne żółto zielone albo żółte. U mnie co roku najładniej wygląda Toro, ma intensywnie jednolicie czerwone liście.
rafik175
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 lip 2017, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

witam,

czy zabezpieczacie borówkę amerykańską przed zimą, to znaczy używacie agrotkaniny białej?
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 620
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Gdzie kupię sadzonki Borówki Amerykańskiej w sprawdzonej szkółce bo do tej pory z 3 odmian 2 borówki to na 100% inne odmiany .
W jakiej szkółce kupię późne odmiany Borówki Amerykańskiej i na 99% te co zamówiłem . :?:
jurek16a
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 683
Od: 25 mar 2013, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Borówka amerykańska - 9 cz.

Post »

Czy ktoś próbował szczepić borówkę Wysoką ?
Mam podobnie, kilka krzaków okazały się nie tymi odmianami co chciałem
per aspera ad astra
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”