Jagoda kamczacka cz. 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Witam,
na mojej działce rośnie sobie jeden krzak jagódki, nie wiem jakiej odmiany( był już na działce jak ją kupiliśmy) ziemia jest ciężka, wilgotna. Tydzień temu przesadzilismy go w bardziej odpowiednie miejsce ( był na środku trawnika ) i mam nadzieję że, mu tam będzie lepiej :wink: W ostatnich dwóch latach miał niewiele jagódek ( a może ja ich po prostu nie zdąrzyłam zobaczyć :lol: ) były lekko wydłużone, smak skwaskowaty, bardzo podobny do smaku borówki bruszwicy, mnie smakowały ( ptakom chyba też :( ). Zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jednego krzaczka, tylko nie wiem jakiego :roll: Chyba kupię to co znajdę a wiosną może się okaże że, udało mi się trafić ;:138 , a jak nie kupię jeszcze jeden. Po przecztaniu Waszych postów uważam że, warto posiadać jagódki w swoim ogródku :wit
Pozdrawiam! Róża
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Fallenangelv
Ja kupowałam w Jordanowie - jest to szkółka roslin jagodowych (malina, borówka,jeżyna, jagódki, mają również trawę rolowaną :wink: ) .Jak chcesz namiar na sprzedaż wysyłkową to powiedz to prześlę Ci na pw ( tutaj chyba nie mogę podać).Ja kupiłam z miesiąc temu za namową Krzysztofa :wink: atuta dueta i jakieś dwie ruskie ( nie pamiętam).Powodzenia
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Dzięki za podpowiedź, na wszelki wypadek gdyby, nie udało mi się kupić proszę o adres sprzedaży wysyłkowej na pw.
Dziękuję ! :wit
Pozdrawiam! Róża
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Jagoda kamczacka

Post »

krzysztofkhn pisze:Chudziak !Z mojego doświadczenia. Nie stosuj nawozów zakwaszających. Rozważyłbym, czy przez sezon nic nie dawać, nie nawozić.
Wytłumacz mi, proszę, dlaczego? Czy wpływa to na smak owoców ,wielkość plony czy z jakiegoś jeszcze innego powodu?
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Chudziak
Jak ja kupowałam jagódki i zapytałam czy w kwaśną glebę mam wsadzić to Pan mnie poinformował że sadzić mam w zwykłą ogrodową ziemie i w żadnym wypadku kwaśną - Zaufałam szkółkarzowi i tak zrobiłam :wink:
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Image Ewa Chudziak !
Tak, na słonecznym stanowisku i normalnej ziemi, jagódki nie są kwaśne, gorzkie etc.
Mili, googlnijcie w sieci. Nie mam na tym komputerze namiarów na jordanów i kiepsko on chodzi. Lapka zabrała córka.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Moja jagódka po przesadzeniu nie wyglada najlepiej :( poczekam do wiosny może odżyje . Jutro na targu, na wszeki wypadek spróbuję kupić ze dwa nowe krzaczki :uszy
Pozdrawiam! Róża
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Różo !

Tylko nie na targu.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jagoda kamczacka

Post »

krzysztofkhn pisze:Nawożę je kompostem i mocznikiem.
Kompostem, to chyba wiem jak, ale czy możesz napisać jak (w jakiej postaci), ile i kiedy ten mocznik dajesz?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Ja raz chciałam wzmocnić krzaczki jagody kam. i dałam nawozu, nawet nie było tego dużo ale zrzuciła wszystkie liście, dobrze, że nie wypaliło krzaczka, 1 sezon był do tyłu. Potem czytając o jej wymaganiach doczytałam , że toleruje gleby ubogie.Kompost, torf może być ale z nawozem już do nich nie podchodzę. :lol:

Odnośnie zakwaszającego podłoża kiedyś tam czytałam , że wymaga gleb obojętnych a już na pewno nie kwaśnych i tego się trzymam. :)
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Naleweczko !
Jak wczesną wiosną zaobserwuje, że ma się im już na życie, to podlewam konewką 10 litrową, w której rozpuszczam 5 łyżek mocznika.
Staram się to robić tak, aby nie polać roślinki, a tylko ziemię w promieniu 50 cm od krzaczka.
Jeśli poleje krzaczek, to natychmiast spłukuję go konewka czystej wody.
I informacja tajna. Woda w obu przypadkach powinna mieć około 20 oC.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
romekp
200p
200p
Posty: 244
Od: 22 lis 2009, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Witam!
Pytanie może trochę nie w temacie. Czy ktoś z forumowiczów ma owocujące odmiany Duet i Atut?
U mnie owocują marnie i mają bardzo drobne owoce, w przeciwieństwie do jakiejś rosyjskiej odmiany, która ma sinawe liście i jakby pokryte meszkiem.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jagoda kamczacka

Post »

Romek !

A ile maja lat te krzaczki ?
Na jakiej ziemi rosną ?
Gdzie je kupiłeś ?
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”