Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
MarSz
 Tytuł: Re: Mój przydomowy sad
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 13:40 
200p
200p

1 szt.
elma27 napisał(a):
Najst Zdobycie w Wielką Niedzielę wieczorem piasku do przykrycia 40 krzewów raczej mało prawdopodobne :D

Ja na szczęście miałem obsypane piaskiem na zimę i przynajmniej teraz okazało się, że mój wieczny brak czasu na coś się przydał.
Gdybym miał wystarczająco dużo czasu to kilka tygodni temu uprzątnąłbym piasek. Jednak czasu nie było to go tylko rozgarnąłem z zamiarem zrobienia tego "kiedyś później" - no i w lany poniedziałek był na miejscu jak znalazł :)

A do tego jeszcze przydałą się pierzynka ze sniegu więc o winorośle jakoś się nie martwię za mocno.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

MarSz
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 21:03 
200p
200p

1 szt.
Wczoraj jeszcze aktinidie się dobrze trzymały a dziś wszystkie liście czarne czyli powtórka z zeszłego roku. Było sporo pąków to już nie będzie. Oby tylko tak jak rok temu mimo wszystko odbiły z pąków zapasowych.

garom
PostNapisane: 23 kwi 2017, o 16:37 
50p
50p

1 szt.
Z mojego kilkunastoletniego doświadczenia uprawy aktinidii Issai wynika,że spokojnie przetrwa nawet większe mrozy (większe niż -3),ale niestety owoców wtedy raczej nie ma ( jednostkowe przypadki). A nawet po takim zmarznięciu mocniej odbudowywuje koronę (pewnie jako ekwiwalent utraconych owoców). :-)

phantom
PostNapisane: 23 kwi 2017, o 19:35 
200p
200p
Ja mam to "szczęście" że mieszkam na wschodzie i u mnie Issai na dzień dzisiejszy ma tylko malutkie pączki, zero liści i ostatnie mrozy nie zrobiły na niej żadnego wrażenia.

MarSz
PostNapisane: 1 maja 2017, o 21:59 
200p
200p

1 szt.
Dziś była ładna pogoda i postanowiłem poswięcić trochę czasu na prace w sadzie.

Zrobiłem dodatkową komorę kopostownika - tym razem 2x większą.
Przerzuciłem do niej zawartość jednej z komór (tej z jesieni) a na dno dałem trochę gałązek pociętych.
Na wierzch wrzuciłem chwasty, które wyplewiłem spod drzewek (nie obawiam się kompostować chwastów zwłaszcza, że były bez nasion).

Pod ładnie wyplewione drzewka dałem po dużej łopacie przerobionego kompostu z drugiej komory - ten już miał niemal idealną próchniczną strukturę (i setki czerwonych dżdżownic, które bez problemu przetrwały zimę).

W tym długim weekendzie czeka mnie jeszcze koszenie trawy - ale to chyba w czwartek dopiero.

Przy dokładniejszych oględzinach widać, że zmarznięte aktinidie zaczynają nieśmiało wypuszczać nowe pąki.

Odkryłem też winorośle - ale jeszcze za wcześnie by się cieszyć - około połowa ma wyraźne pąki ale około połowa niekoniecznie - więc jest ryzyko, że oberwały od mrozu.

Aha - i jeszcze najlepsza informacja - w końcu mogłem pooglądać pszczółki uwijające się tu i tam - conajmniej kilka samiczek widziałem. Mam nadzieję, że będzie ich więcej - ciągle sporo kokonów nie jest wygryzionych.

MarSz
PostNapisane: 15 maja 2017, o 08:10 
200p
200p

1 szt.
Wczoraj i w sobotę była u mnie ładna pogoda - w końcu murarki zaczęłu pracować pełną parą. Pierwsze rurki zalepione.

Poniżej kilka zdjęć - ale to głównie samczyki bo zdjęcie robione jeszcze tydzień temu jak zaczęły się pierwsze wyloty samiczek.
No może poza jednym zdjęciem na którym ewidentnie jest samiczka bardzo "zajęta" :)

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 118 ]  Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Darko52, mateos, tmf30, Tomala3d, wisiek i 47 gości