Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x-d-ka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 lip 2016, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina biała jaką wybrać

Post »

ubnt Nie wiem czy temat w dalszym ciągu jest aktualny, natomiast przy wyborze włókniny ważne aby posiadała stabilizator UV to również świadczy o wytrzymałości . Ja jestem również w 100% za polskimi produktami, przekonałam się nie raz, że chińszczyzny nie opłaca się kupować. Jeżeli temat jest dla Ciebie aktualny z miłą chęcią prześlę Ci w wiadomości prywatnej namiary na solidny sklep ogrodniczy. Zakupiłam u nich agrowłókninę jak i tkaninę i nie mam zastrzeżeń.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina biała jaką wybrać

Post »

Tak samo jak w przypadku nasion, kupowanie narzędzi, folii, włóknin ... należy dokonywać w sprawdzonych miejscach. Dla Wrocławia mogę podać gdzie kupuję bez pudła od 40 lat.
OGRODECZEK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 21 wrz 2016, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina biała jaką wybrać

Post »

Witam odświeżę gramaturę zimowa biała to p- 50 bądź rękawy są oczywiście grubsze ale przeważnie schodzi ta, niższa wiosenna to p-23 również stosowana na łagodne zimy. Popieram stanowisko polskich produktów i oczywiście filtra uv.
Prezes 87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 paź 2016, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witajcie serdecznie. Mam parę pytań do fachowców, gdyż jestem świeżym ogrodnikiem od zeszłego roku. Szukałem po forum odpowiedzi, ale nie znalazłem. Mianowicie mam zamiar w tym roku sadzić pomidory na agrowłókninie i pytanie moje dotyczy tego co robić z nią po sezonie, czy wyrzucić i przekopać ziemię, czy też nie ruszać, a może zwinąć na zimę, przekopać glebę i położyć na przyszły sezon? Kolejne pytanie czy można agrowłókninę przysypać lekko ziemią, żeby nie była widoczna. Domyślam się, że w takim przypadku można się spodziewać jakichś drobnych chwastów, ale przynajmniej wyglądałoby to naturalniej. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Każda się dla mnie liczy. Pozdrawiam.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Należy zwinąć na zimę.
Sekatorem obciąć krzaki zostawiając kilkucentymetrowe kikuty. Zamieść miotłą. Na końcu krótszego boku położyć koło siebie zakręcone półtora litrowe butelki po wodzie mineralnej i nawinąć na nie włókninę. Aby się równo nawinęło potrzeba do tego trzech osób. Dwie pilnują końców, trzecia dowija środek i oczyszcza włókninę z ziemi.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Po ścięciu pomidorów wyciagam szpilki, ściagam włókninę (czarna, gruba), rozkładam na trawniku, spłukuję mocnym strumieniem z węża po obydwu stronach. Rozwieszam na płocie by sobie wyschła i zwijam , zwiazuję sznurkiem i wrzucam na półkę w szopce . Posłuży parę sezonów. Stosuję pasy włókniny w międzyrzędzia. Pozostaje tylko waski pasek ziemi do wyplewienia w rzędzie. Sama muszę sobie poradzić, nie mam nikogo do pomocy. W tym roku ze względów praktycznych będę sadzić pomidory tylko w dwóch, dłuuugich rzędach, więc pasy z ub. roku będa za krótkie.
Pozdrawiam! Gienia.
Prezes 87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 paź 2016, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Dziękuję ślicznie za pomoc. :)
mrobert15
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 mar 2017, o 10:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witam Forumowiczów.
Mam dwa pytania
1. Zamierzam posadzić borówki amerykańskie i ściółkować je agrowłókniną. Jak uprawiać ziemię pod spodem w przyszłości?
Podnosić włókninę i przekopywać z kompostem/obornikiem? Czy można to zostawić na parę lat (ile?) i tylko nawozić "od góry"? Czy jednak usunąć wszystko po kilku latach, przekopać okolicę i potem ściółkować samą korą, albo paskami w międzyrzędziach?
2. Wyczytałem, że w przypadku, np. pomidorów agrowłókninę zwijamy na zimę. Ile sezonów może to wytrzymać (kupiłem taką o grubości 50g/m2)?
Regulamin
Prezes 87
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 8 paź 2016, o 15:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witaj, ja borówki mam od roku. Kupiłem specjalne podłoże pod borówki (coś koło 12zł za 50 litrów), położyłem agrowłókninę, naciąłem, wybrałem ziemię, dałem podłoże, wkopałem borówki, zasypałem korą sosnową i nie zamierzam tego ruszać. Jedynie daję raz na 2 tygodnie nawóz pod borówki w granulkach. Na razie rosną. :D
shein
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 paź 2015, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

nasionnica trześniówka

Post »

Mam dylemat, co wybrać na wyściółkę pod czereśnie dla zabezpieczenia przed wzlotem nasionnicy trześniówki- agrowłókninę białą czy czarną ?Proszę o poradę ,a może jakie dodatkowe wskazówki?
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: nasionnica trześniówka

Post »

Ja bym dał grubą czarną folię budowlaną. Wytrzymuje u mnie kilkanaście lat.
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Agrowłóknina, Agrotkanina, Geowłóknina

Post »

Witajcie,
Noszę się z zamiarem uporządkowania działki. Dość mam ziela i rwania chwastów, zawsze panuje bałagan i nie ma efektu dlatego też postanowiłam zmienić nasadzenia na rabatach i ograniczyć rośliny i ziele
czy uważacie że agrowłoknina jest dobra? Chce ja położyć i przysypac korą oraz kamieniami ozdobnymi. Ale zdania są podzielone a ja nie mam doświadczenia z tym tematem.
Jakie macie zdanie na ten temat? Rośliny jakie mam do dyspozycji to hosta żurawki irysy syberyjskie, rozchodniki i inne takie mam też róże do posadzenia jak one pod taką sciolka? Proszę o rady
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Ineska
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 12 cze 2017, o 22:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co do mocowania agrowłókniny?

Post »

Witam :wit

Mam pytanie :
1. Czym najlepiej mocować do podłoża agrowłókninę?
Producent ma w ofercie szpilki, kołki z plastiku różnej długości ( od 12 do 19 cm długości) i szpilki metalowe w kształcie litery U ( 7 cm długości). Co było by lepsze, bardziej stabilizujące materiał?

Jestem absolutnie zielona w temacie i liczę na Waszą pomoc.Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”