Drzewa owocowe - cięcie Cz.I

Drzewa owocowe
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

@Darkat ale marca tego roku?
Tak, ja swoją już przyciąłem równie mocno co Ty swoją. W odginanie gałęzi się nie bawiłem, bo sztywne wszystkie.
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Tak.
Teraz się jeszcze nie przygina.Późną wiosną i w lato.
treborx
200p
200p
Posty: 340
Od: 25 lip 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Ok, Dzięki za info :)
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Wstawiam zdjęcia tutaj ,bo tylko ten wątek owocowy jako tako żyje.Czy to złoża jaj miodówki na kwiatach i przylistkach gruszy?
Obrazek Obrazek Obrazek Moją uwagę zwróciła duża ilość mrówek ,które łaziły po bukietach.Oprysk olejowy wydusi to dziadostwo?
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Ogrodnik88 pisze:
Darkat pisze:Tak.
Teraz się jeszcze nie przygina.Późną wiosną i w lato.
Przygina się jak drzewo zaczyna mieć spore liście,ja swoją 2-3 letnią śliwę już przygiełem.
Sadzone na jesieni mają dopiero pąki więc z nimi poczekam.
Neki
100p
100p
Posty: 124
Od: 27 sty 2014, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Lubartowa

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Na jesieni w okolicach października przycinałem około 10 letniego orzecha włoskiego i ślwę węgierkę zwyczajną.
Teraz wszystko kwitnie ,a na mojej śliwce i orzechowi (mają soki) nie widać żeby się chciało tylko gdzie niegdzie zostało tych pędów i z nich puściły listki ,ale 98% gałezi drzew(śliwy i orzecha) to patyki, czy coś źle ciełem, czy się wyrobią z tą wiosną?
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Trochę źle ciąłeś a trochę się jeszcze wyrobią z tą wiosną... ;:304
badylarz
200p
200p
Posty: 335
Od: 27 sty 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: środkowe Mazowsze

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Darkat pisze:Teraz się jeszcze nie przygina
Właśnie teraz gałęzie śliw są najbardziej elastyczne i nadają się do odginania. Za niedługi czas gałęzie staną się grubsze a jednocześnie będą silnie twardnieć. Odginanie takich gałęzi to prawie pewność, że się wyłamią, albo efekt odginania będzie żaden. Pozdrawiam.
badylarz
200p
200p
Posty: 335
Od: 27 sty 2012, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: środkowe Mazowsze

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

kaLo pisze:to złoża jaj miodówki na kwiatach i przylistkach gruszy
Wcześniejsze terminy niszczenia tego szkodnika są już za Tobą. Pozostaje Ci zabieg tuż po kwitnieniu. Na ten termin w Programie Ochrony Sadów jest dopuszczonych sześć środków do zastosowania, ale koniecznie z preparatem zwilżającym. Pozdrawiam.
wrzesien70
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Drzewa owocowe - cięcie

Post »

Witam,

Proszę o radę. Pod koniec lutego przycięłam śliwkę i jabłonkę. Drzewka mają 4 lata, nigdy nie owocowały. Dołączam ich zdjęcia. Wydaje mi sie że są źle prowadzone. Jak i kiedy je przyciąć?

Pozdrawiam

Obrazek Obrazek
ela321
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 kwie 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Cięcie malinówki w maju?

Post »

Mam na działce starą malinówkę. Jabłka są kruche i smaczne, ale tylko jak wygrzeją się na słoneczku. w ubiegłym roku porosło na niej sporo prostych pionowych gałązek/dzików. Teraz jabłonka pięknie, obficie kwitnie i zapowiadają się spore zbiory. Proszę o szybką odpowiedź, czy jeszcze o tej porze mogę te dziki powycinać, czy nie zaszkodzę mojej jabłoni?
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Cięcie malinówki w maju?

Post »

Dziki,wilki wycina się w sierpniu,wtedy drzewo przestaje rosnąć bo powoli szykuję się do zimy a do tego ma dużo czasu na dobre zagojenie ran.
Jak powycinasz je teraz to narośnie ich jeszcze więcej,nie jestem pewny ale chyba nie można też wycinać wszystkich wilków w czasie jednego roku.
Winogrodek
200p
200p
Posty: 389
Od: 14 gru 2010, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południowe Mazowsze

Re: Cięcie malinówki w maju?

Post »

Wilki najlepiej rwać ręką w rękawicy w czerwcu jak są jeszcze zielonymi pędami. Jeżeli jest ich dużo wyciąłbym je teraz bo będą odbierać składniki odżywcze owocującym pędom i zacieniać środek korony. Mocno zapuszczoną jabłoń trzeba doprowadzać kilka lat do porządku. Pierwszej wiosny po mocnym cięciu wyrasta mnóstwo wilków, które trzeba wyrwać w czerwcu. W kolejnych latach wilków będzie mniej, część można zostawić na owocowanie. Po kilku latach drzewo się "uspokoja" i wilków jest niewiele.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”