Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Hmm, a nie nawoziłaś jej jakoś ostatnio ? Różnica we wzroście może być pamiętaj, że to dwie różne sadzonki nawet jeśli tej samej odmiany mogą rosnąć inaczej :)
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1807
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Jesteś pewna, że to drzewo to leszczyna? To ma orzechy? Mnie to drzewo i to co rośnie z hortensją wygląda na wierzbę iwę albo coś takiego. Nie rosła tam wcześniej? Nie karczowałaś ogrodu?
Vendetta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 cze 2017, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

aga_zgaga , przepraszam, nie umiem cytować.
Masz rację, to wierzba nie leszczyna. Nie karczowałam działki, ale to nowo kupiony dom z ziemią a tych wierzb jest tu dużo dookoła, więc może rosły i tu. Wiem na pewno, że to coś wyrasta z pnia hortensji. Nie obok tylko z.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1807
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

A nie jest odwrotnie? To nie hortensja wyrasta z tego czegoś? Bo to wygląda jakby była szczepiona. Hm, to by się szkółkarz musiał wypowiedzieć, czy hortensje bukietowe się szczepi na wierzbie, wtedy by znaczyło, że podkładka wybiła i karmi siebie a nie szczepioną hortensję. Wiem, że szczepi się te na pniu, a te niskie....
Vendetta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 cze 2017, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Nie mam kontaktu ze szkółkarzem, mam tylko Was i Wasze rady. Co robic z tym podstępnym krzakiem ?
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Witam....to i ja wtrącę swoje trzy grosze. ;:oj Parę dni temu na mojej Vanille Fraise zauważyłam pęd widoczny gołym okiem że jest zupełnie inny od pozostałych. Uznałam że to jakaś dziczka i zwyczajnie go wycięłam. :roll: . Muszę tu zaznaczyć że w miejscu gdzie rośnie hortensja nigdy nic nie rosło, przynajmniej żadne drzewo ani krzew. Poza tym hortensja rośnie tam już czwarty rok i do tej pory żadnego zdziczałego pędu nie zauważyłam. Moim zdaniem ..wybryk natury. ;:108
Vendetta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 cze 2017, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Czyli uważacie, że generalnie powinnam to jakoś usunąć?
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Moim zdaniem jeśli wyrasta z pnia hortensji odciąć, ale zrobisz jak uważasz. :D
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Vandetta,bez urazy,ale piszesz,że jesteś początkującą ogrodniczką więc nie upieraj się,że te inne gałązki rosną bezpośrednio z pnia hortensji tylko posłuchaj rad bardziej doświadczonych osób,które piszą, że bezpośrednio pod korzeniem hortensji rośnie prawdopodobnie wierzba.
Zrób tak jak pisali inni użytkownicy forum, wykop roślinę i przejrzyj korzenie.Ja jestem pewna,że tam są 2 zupełnie inne rośliny.zresztą widać to wyraźnie na zdjęciach.Rośliny z sobą konkurują o przestrzeń i składniki pokarmowe i powiem więcej ,jestem przekonana,że tą konkurencje wygra wierzba i hortensja odejdzie do hortensjowych zaświatów.Powodzenia i wytrwałości w ogrodowych zmaganiach z naturą :)
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
Vendetta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 11 cze 2017, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Nibyalicjo, z niczym się nie upieram.Właśnie dlatego, że jestem początkująca nazywam rzeczy obrazowo- tak jak to widzę, a w swojej ogrodniczej niewiedzy wiem, że posadziłam hortensję, a "coś z niej wyrasta". Także spokojnie. Nie potrafię wyrażać się precyzyjniej bo zwyczajnie się nie znam. Reasumujac: nie zauważyłam żebym się mądrzyła niepotrzebnie, jednak dziękuję za Twój post. Wykopię ją.
chris26
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 sie 2013, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury, Mrągowo

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Jeżeli ci zależy jeszcze na tej hortensji to zrób tak jak radzi nibyalicja. Ja swoje hortensje ogrodowe, które marnie rosły z różnych powodów przesadzam w inne miejsce szukając dobrego rozwiązania dla nich, np: zmieniając miejsce, wymieniam również ziemię na lepszą.
Chłop z Mazur
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Vendetta tak na spokojnie. Ja też miałam taki przypadek ale z floksem. Floks marniał a to coś podobne do floksa rosło jak talala.
Przeczuwałam że coś jest nie tak, wykopałam i okazało się że korzenie tego zielska owinęły floksa.
Wykop oddziel intruza całkowicie, bo w przeciwnym wypadku stracisz tą hortensję. Potem posadź ją w zupełnie innym miejscu, a to miejsce obserwuj, bo może zostać tam jakaś resztka tego zielska.
Ja z floksem zrobiłam to w ostatniej chwili, jeszcze się regeneruje. :wit
Pozdrawiam Ela
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa , bukietowa , drzewkowata cz.V

Post »

Też myślę, że jakaś wierzba odbija z ziemi blisko hortensji.Bukietówki raczej nie mają tendencji do odbijania z dołu pnia, nie tworzą tam pąków śpiących, albo tworzą bardzo mało.Dlatego świetnie nadają się na formy pienne, do wyprowadzania na własnym pniu (nie szczepione), bo słabo odbijają od pnia, szczególnie kilkuletnie.Ja kiedyś taka starszą mocno przycięłam z myślą, że odbije od dołu pnia i niestety zginęła, nie puściła nowych pędów, bo pąków śpiących nie było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”