Kiedy najlepiej przesadzać drzewka?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Uszaty
50p
50p
Posty: 70
Od: 26 gru 2015, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kiedy najlepiej przesadzać drzewka?

Post »

Witam :)
Jako ogrodniczy żółtodziób dokonałam kilku nasadzeń w złych miejscach, są m.in. klon palmowy, wierzba sachalińska, cyprys i kilka innych gatunków szczepionych na pniu.
W jakim miesiącu powinnam je przesadzić, żeby ryzyko iż się nie przyjmą było najmniejsze?
Kasia
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy najlepiej przesadzać drzewka?

Post »

Jesienią po opadnięciu liści. Jaki miesiąc dokładnie? To zależy od pogody i terminu opadnięcia liści - październik/listopad. Okres spoczynku jest najlepszym terminem sadzenia/przesadzania drzew i krzewów. Gleba jest jeszcze ciepła i roślina szybko się ukorzeni i przyjmie. Oczywiści należy ją później bardzo obficie podlać.

Ewentualnie wczesna wiosna, po rozmarznięciu gleby.

Generalnie przyjmuje się, że rośliny można sadzić/przesadzać do momentu zamarznięcia gleby, tak więc w tym roku do początku grudnia można było przesadzać rośliny bez większego ryzyka.
Uszaty
50p
50p
Posty: 70
Od: 26 gru 2015, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiedy najlepiej przesadzać drzewka?

Post »

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź ;:180
Szkoda, że dopiero teraz zadałam to pytanie, mogłam przesadzić jesienią w/w drzewka, gdyż koncepcję już mam, mam nadzieję, że tym razem jedynie słuszną ;)
Kasia
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kiedy najlepiej przesadzać drzewka?

Post »

Dla cypysika i klona palmowego wiosenny termin wyjdzie na lepsze :)
Uszaty
50p
50p
Posty: 70
Od: 26 gru 2015, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kiedy najlepiej przesadzać drzewka?

Post »

pomidoros, pytanie pomocnicze.
Co to znaczy, "aż już miną mrozy"?
Mróz potrafi ścisnąć i w maju, a wtedy już przecież drzewko obudzone jest do życia :roll:
Przepraszam za dociekliwość i pytania, które niektórym mogą wydać się głupie, ale jako że już kilka błędów ogrodniczych popełniłam, teraz wolę mieć pewność, nim zacznę działać.
Karolu :wit , wiosenny termin, czyli?
Marzec?
Kasia
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy najlepiej przesadzać drzewka?

Post »

Tak jak napisałem wcześniej, przesadzać można do momentu zamarznięcia gleby i vice versa tj. całkowitego odmarznięcia. Jaki to będzie miesiąc zależy od pogody, może być marzec, a może i kwiecień. Najlepiej zrobić to przed ruszeniem wegetacji. Nie ma konkretnego terminu. Po prostu trzeba wyczuć moment, a najlepsze będzie śledzenie prognozy pogody.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”