Iglak zimą w domu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Iglak zimą w domu

Post »

Witam, mam do Was pytanie: czy świerk serbski lub sosna czarna nadają się do trzymania zimą w domu, czy będą chorować w temperaturze pokojowej? Który gatunek/odmiana da sobie radę w takich warunkach?
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Iglak zimą w domu

Post »

To dobrze radzące sobie drzewa w naszym klimacie, nawet w ostre zimy. Przebywanie w ogrzewanych, ciepłych, suchych pomieszczeniach im nie służy. Nawet jak robią z nich bonsai, to starają się przechowywać przez zimę w chłodnych, ale widnych pomieszczeniach.
Odpowiadając na pytanie i jeden i drugi gatunek, będzie chorować. Z czasem dojdzie do zamarcia rośliny.
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Iglak zimą w domu

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Mam je w ogrodzie i na zimę nie okrywane radzą sobie świetnie, tylko strząsam ciężki śnieg żeby nie łamał gałązek, są na razie nieduże ok. 2 metry wysokie więc łatwo je uszkodzić. A z innych gatunków iglastych jakiś się nadaje do domu czy każdy potrzebuje wakacji w chłodzie?
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Iglak zimą w domu

Post »

Cyprys wielkoszyszkowy (Cupressus macrocarpa), są żółte i zielone, często sprzedawane na święta Bożego Narodzenia. Któryś mocniej pachnie, ale nie pamiętam.
Araukaria wyniosła (Araucaria excelsa), ona z kolei nie znosi cięcia, potrącania, dotykania.
Tyle mi przyszło do głowy.
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”