Kielichowiec wonny (Calycanthus floridus )

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
sobanka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lip 2013, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maziwieckie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

To mój pierwszy post na forum, dlatego też witam wszystkich bardzo serdecznie :wit

Bardzo chciałabym mieć u siebie kielichowca wonnego (czaję się na niego już ze dwa lata...), jednak mam obawy przed posadzeniem go, ze względu na to, że jest to roślina trująca. Mam dwóch małych synków i obawiam się, że mogą sobie zrobić krzywdę. Dlatego też mam pytanie, jak Wy obchodzicie się z tym pięknym krzewem ? Czy naprawdę jest tak silnie trujący ?

Pozdrawiam,
Sobanka
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

Wystarczy nie jeść :wink: ja mam w ogrodzie dotykam, jak trzeba i nic, miłego dnia ;:3
Pozdrawiam, Iwona.
sobanka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lip 2013, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maziwieckie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

Dzięki za odpowiedź :D kolejny punkt " za" na mojej liście na mojej liście "za i przeciw " :tan
Pozdrawiam,
Sobanka
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

sobanka pisze:To mój pierwszy post na forum, dlatego też witam wszystkich bardzo serdecznie :wit

Bardzo chciałabym mieć u siebie kielichowca wonnego (czaję się na niego już ze dwa lata...), jednak mam obawy przed posadzeniem go, ze względu na to, że jest to roślina trująca. Mam dwóch małych synków i obawiam się, że mogą sobie zrobić krzywdę. Dlatego też mam pytanie, jak Wy obchodzicie się z tym pięknym krzewem ? Czy naprawdę jest tak silnie trujący ?

Pozdrawiam,
Sobanka
Ja nawet nie miałem pojęcia, że jest trujący :-) .. robię przy nim wszystko gołymi rękoma i jakoś do tej pory nic mi się nie stało no ale faktycznie nie jem go :-).
sobanka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lip 2013, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maziwieckie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

No to mnie trochę uspokoiłeś :D :D Też go nie zamierzam jeść, ale dzieciom przychodzą różne rzeczy do głowy (wiem z własnego :wink: doświadczenia ), dlatego chyba najpierw przeprowadzę "pogadankę" i natłukę do łebków ;:124 co i jak, bo bardzo, ale to bardzo chcę go mieć :)
Pozdrawiam,
Sobanka
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

Pewnie, lepiej dmuchać na zimne , dzieciaki różne maja pomysły - ciekawe czy widziałeś go na żywo, bo mnie bardzo rozczarowały te kwiaty, które na zdjęciach wyglądają uroczo :roll:
Pozdrawiam, Iwona.
sobanka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lip 2013, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maziwieckie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

Na żywo widziałam tylko raz, drzewko było całe oblepione kwiatami, piękne... Pozostała część mojego zachwytu pochodzi ze zdjęć. Niestety rozmawiałam wczoraj z M... i kielichowca nie będzie ;:145 ;:145 Powiedział, że nie będzie ryzykował życia i zdrowia dzieci dla "durnego" drzewa.... ;:185
Pozdrawiam,
Sobanka
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

Mój kielichowiec bardzo się rozrósł,kwitnie dwukrotnie w ciągu lata.A co ma trującego-kwiaty,czy liście? ;:170 Obrazek
Halina
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

Uważam,że nic w nim nie jest trującego. Mam go kilka lat,gołymi rękami jest dotykanynp.przy podcinaniu. Nosem wącham te niby cudnie pachnące kwiaty.Jeszcze nic mi się nie przydarzyło.Może się mylę.
sobanka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 lip 2013, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maziwieckie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kielichowiec_wonny

Chyba najgroźniejsze są własnie liście, bo zawierają kwas pruski (czyli cyjanek).
Pozdrawiam,
Sobanka
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

W pestkach wiśni też jest kwas pruski, a robi się z nich nalewki i kompoty.Nie będę unicestwiała swojego kielichowca,a zresztą jakaś przyczyna do śmierci musi być,jak mawiał mój były szef.
Halina
Awatar użytkownika
valdessa_kane
500p
500p
Posty: 557
Od: 21 cze 2013, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

Po ilu latach doczekaliście się kwitnień? Bo mój ma już z 5 lat i jeszcze nie kwitł. Może ma zbyt zacienione stanowisko albo zimy są tu dla niego za srogie (w tym roku w ogóle nie było pewności czy przeżyje)... sama nie wiem...
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak uprawiać kielichowiec wonny.

Post »

valdessa Trochę późno, ale odpowiadam. Swojego posadziłam jesienią - ładną sadzonkę - myślę, że gdzieś trzyletnią - i już zakwitł :tan - na szczęście dla niego ;:134 . A teraz wygląda pięknie, ładnie przyrasta, ma zdrowe liście. Podobno to bezobsługowa roślina - zobaczymy.
Pozdrawiam, Iwona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”