Klon pospolity 'Royal Red'

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Pawel Pie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 maja 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Klon pospolity 'Royal Red'

Post »

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość pozyskania nasion tego konkretnie gatunku? czy występują tylko wersje szczepione ?
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Post »

Ja mam ten klon w ogrodzie i co roku całą masę samosiejek . Częśc jest koloru zielonego , a część prawidłowa .
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Tez mam tego klona, jak na razie raz wysiał mi się o ładnym czerwonym zabarwieniu, reszta zwyczajnie zielona.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Z pewnością są klony będące siewkami tej odmiany, ale to już nie będzie ten sam 'Royal Red'. Gdy mój czerwonolistny
( 'Crimson King') wysiał mi się, powsadzałam siewki do doniczek. Na 100 szt uzyskałam 4 czerwonolistne, ale jaki będą miały pokrój? To się dopiero okaże :)
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1072
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Post »

Klon ten w większej części sieje się na zielono . Jak będę miała jesienią dużo nasion to mogę się podzielić .Trzy lata temu miałam 4 siewki , może i było więcej , ale po wydłubaniu z trawy padły .Dwa lata temu posiałam w ogródku z klonem palmowym i na wiosnę wzeszło 4 a klona palmowego 11 i wszystkie czerwone a w tym roku tylko 3 , ale było mało nasion i były przykryte otuliną a zielona nie skiełkowała ani jedna .Klon palmowy nie skiełkował ani jeden ale za to tam gdzie były siewki jednoroczne , skiełkowało 10 nasion , które przeleżały rok w ziemi i na dodatek chyba 3 są ażurowe no i oczywiście bordowe .
Beata :wit
Lunarii
200p
200p
Posty: 467
Od: 12 mar 2013, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Klon pospolity 'Royal Red'

Post »

Mam na działce klon Pospolity odmiana Royal Red. Niestety już drugi rok stoi w miejscu, wypuszcza liście ale nie rośnie. Przyczyną może być fakt, że jak się okazało nabyty przeze mnie okaz chorował na czerniaka klonu. Został kilkukrotnie opryskany i plamy na liściach przestały się pojawiać. Mimo tego roślina praktycznie nie rośnie. Mam także klona pospolitego forme botaniczną, która w jeden sezon urosła o 100% i wykazuje bardzo dobrą zdrowotność. Zastanawiam się, czy nie udało by się jakoś w warunkach amatorskich przeszczepić odmianę purpurową na gatunek? Jak się do tego zabrać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”