Tuja Brabant - pierwsze nawożenie

Drzewa ozdobne
KfkCompany
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 kwie 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja Brabant - pierwsze nawożenie

Post »

Ok, dziekuje za podpowiedzi. Jutro wybieram sie do ogrodniczego zaopatrzony we wszystkie wskazówki, zwrócę uwage na ten magnez. W weekend nawioze i zobaczymy co sie bedzie dzialo. Mam nadzieje ze wszystk obedzie dobrze.

A mam jeszcze pytanko odnosnie kory. Jak w sierpniu 2014 polozylem kore to w tym roku jeszcze mam dokladac? Tuje mam posadzone na odpowiednio przygotowanych stanowiskach BEZ AGROWŁÓKNINY i tym podobnych swinstw. Stanowiska przygotowane, odpowiednia gleba, wypielone i sciolkowane wlasnie kora. Czy mam dosypac nowej kory? Pozdrawiam i z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Tuja Brabant - pierwsze nawożenie

Post »

selli7 pisze:Moim zdaniem ładne wybarwienie iglaków to zasługa odpowiedniej dla nich gleby i stanowiska.Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że wyłącznie, bo znam takie, gdzie nigdy nikt niczym nie nawoził, a są piękne, dorodne i zdrowe.
A jasne, jasne...jak najbardziej. Tyle tylko ,że na ubogich glebach też można mieć ładne iglaki ,ale tu już dużą rolę odgrywa nawóz i.. woda.
Te ładne iglaki na dobrej glebie ,to przecież skutek zasobności gleby w odpowiednie składniki, a na ubogich musimy tych składników dostarczyć, aby im pomóc.

Tak, korę dosypujemy w miarę jej postępującego rozkładu ( ubytku).
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
KfkCompany
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 kwie 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja Brabant - pierwsze nawożenie

Post »

Witam ponownie. Wlasnie jestem po zakupach. Kupilem nawoz TARGET plus NAWOZY KOLOROWE do iglakow. I teraz mam pytanie. Na opakowaniu jest napisane dawkowanie: 100 g na średniej wielkosci krzew" Czy moze mi ktos powiedziec ile mam teg oposypac na tuje, ktore byly posadzone w sierpniu 2014? Tuje maja okolo 60-70 cm wysokosci. Dziekuje za pomoc.


A co do kory to tez zakupilem i troche doloze - dziekuje za podpowiedz. (a propo kory to mam pytanie, czy musi byc zawsze taka ze sklepu? Czy moze byc z tartaku?)

Czy ten nawoz mam podlac? Bo Pani w sklepie mowila ze nie trzeba. Podlewanie mam rozprowadzone za pomoca weza kropelkowego
KfkCompany
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 kwie 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja Brabant - pierwsze nawożenie

Post »

Witam ponownie. Dziekuje wszystkim za pomoc. Udalo sie nawiezc. Nie sypalem za duzo. W maju lub w czerwcu ponownie i mysle ze to bedzie wszystko w temacie nawozenia. Dzięki i pozdrawiam!
KfkCompany
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 12 kwie 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja Brabant - pierwsze nawożenie

Post »

Witam ponownie. Myslalem ze to juz koniec ale mam jeszcze jedno pytanie. Sasiad powiedzial, ze dobrze jest nawiezc od czasu do czasu takie tuje jakie posiadam (brabant) takim obornikiem naturalnm. Czy to jest faktycznie pomocne, czy ktos z was tak robil? Czy mozna takim normalnym obornikiem, powiedzmy od sosiada, ktory ma taki obornik bo jest gospodarzem nawozic tuje? Prosze o pomoc w temacie i ewentualne doswiadczenie czy ktos obornikiem nawozil kiedykolwiek tuje. Bo do ogorodka pod marchewki to slyszalem, ale pod tuje tez mozna?? Pozdrawiam i czekam na opinie w tym temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”