Niepokalanek (Vitex )

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Witex Negundo

Post »

Tak, zgadza się, rosną. Przetrwały zimę. Chociaż są "ofiary". Ale jeszcze mi jakieś 15 sadzonek pozostało, więc mam co sadzić i chyba już mogę powoli myśleć, gdzie je posadzić :tan


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Witex Negundo

Post »

A nie, poprawka; trochę późno, ale jednak kolejne się pojawiły. 5 sadzonek posadziłam wprost do gruntu ostatniej jesieni. Myślałam, że już po nich a tu proszę 4 z 5 wypuściły liście.
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Witex Negundo

Post »

A to co się pojawiło na tym krzaczku?

Obrazek

Tak, to pąk. Będzie kwiat, już w drugim roku od wysiania. Szybko coś, zarówno od wysiania, jak i szybko, bo już w lipcu. Podobno one kwitną na jesień, a przecież lato się dopiero zaczęło.
A czy to ważne? Będzie kwiat ;:138
Amato2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 18 sty 2014, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Witex Negundo

Post »

orlik z lasu pisze:A to co się pojawiło na tym krzaczku?

Obrazek

Tak, to pąk. Będzie kwiat, już w drugim roku od wysiania. Szybko coś, zarówno od wysiania, jak i szybko, bo już w lipcu. Podobno one kwitną na jesień, a przecież lato się dopiero zaczęło.
A czy to ważne? Będzie kwiat ;:138
Po ilu latach od wysiewu kwitł? Moje to maleństwa, wysiałam w tym roku, ale wykiełkowała spora ich część :D Teraz jestem ciekawa czy jak pozostawie na dworze (może w tunelu foliowym wkopane w ziemię) to mają szansę na przetrwanie zimy?
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Witex Negundo

Post »

Majena86 już odpowiadam.
Wysiałam rok temu. Na zimę zaryzykowałam i zostawiłam w ogrodzie. Były w doniczkach, doniczki zakopcowałam. A potem jak przyszły mrozy lub zimne wiatry okryłam doniczki doniczkami, a je przykryłam agrowłókniną, lub suchymi liśćmi. A że wszystkie nasiona mi wzeszły więc trochę poeksperymentowałam i 5 sadzonek zasadziłam w pierwszym roku na jesień do gruntu. I tak samo okryłam najpierw doniczką, a na nią agrowłókninę. Trochę miałam wrażenie, że przesadzam z tym okrywaniem, ale to mi przejdzie... za 3 lata :wink:
Chociaż zakopcowane w tunelu też mogą dać radę. Jeśli już tak robiłaś z innymi roślinami i zdało egzamin, to czemu nie.

Wszystkie mi na wiosnę odbiły, chociaż nie wszystkie na raz. Kwitną mi tylko te, które zasadziłam wprost do gruntu. Te które jeszcze są w doniczce nie mają kwiatów.

Jeśli masz dużo sadzonek to też zaryzykuj. Na dwór jak najbardziej, bo lepiej będą rosły. Ja część wysiałam rok temu do doniczki i od razu wystawiłam do ogrodu. Rewelacyjny efekt.

Jeśli to ma Tobie jakoś pomóc, to napiszę, że moje siewki stały w miejscu zacisznym, ciepłym, ze słońcem o poranku.

ps. moje też maleństwa, mają może z 30cm. Będę musiała zmierzyć.
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Witex Negundo

Post »

[quote="kuczjan"]Moje z nasion mają trzeci roczek, mam 8 doniczek liście wydzielają zapach podobny do pieprzu
w uprawie roślina raczej łatwa. Nasiona wymagają stratyfikacji przed siewem

Teraz widzę po moich sadzonkach, że wielkością będą zbliżone do Pana sadzonek. Nie wiem, co mi do łba strzeliło, że witeks powinien rosnąc szybciej. Pewnie za rok znowu zostanę sprowadzona na ziemię, kiedy się okaże że są mniejsze niż u Pana.
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Witex Negundo

Post »

Kwitnie, małymi fioletowymi kwiatkami ;:oj


Obrazek


Obrazek

I wszystko jasne.
kuczjan
100p
100p
Posty: 149
Od: 10 maja 2010, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie Zawiercie

Re: Witex Negundo

Post »

Moje kwitną obecnie i powoli rosną jeden spędził zimę w gruncie
Bardzo dobrze przezimował
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Janusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”